سفرهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز

تورهای جذاب نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز تلفیقی از آموزش، سرگرمی و اوقات فراغت

شش ماه پس از شروع کار سفر های نشنال جئوگرافیک با جی ادونچرز که همکاری بین نشنال جئوگرافیک و جی ادونچرز مستقر در تورنتوی کاناداست، نتیجه‌ این همکاری تورهایی با ترکیبی از سبک آموزشی و طبیعت‌گرای نشنال جئوگرافیک و سرگرمی و هیجان جی ادونچرز بوده است.  با الی گشت همراه باشید تا درباره این همکاری بیشتر بدانیم .

 مطالب مرتبط:
خوش بینی گروه های گردشگری نسبت به سفر های اروپایی
سفری به خطرناک ترین و مرتفع ترین قلل جهان 

۷۰ برنامه‌ تور، در قالب سفرهایی در دل طبیعت به صورت گروه ‌های کوچکی با راهنماهای مجرب و تجارب محلی (با کمک افراد محلی)، تدارک دیده شده ‌اند. در شش ماه اول این پروژه، «جورنیز» محبوبیت خوبی در میان نوجوانان پیدا کرده است، و بنابر جی ادونچرز، در سال ۲۰۱۷، مقصدهای جدیدی شامل نامیبیا و ژاپن نیز به لیست اضافه خواهند شد.
مسافران می ‌توانند گشت و گذاری در مزارع سریلانکا داشته باشند، دلتای اوکاوانگوی بوتسوانا را ببینند یا اینکه شبی را در  نپال سپری کنند، و همگی این ‌ها به قیمت بسیار کمتری از تورهای لوکس کوچک نشنال جئوگرافیک با همکاری لیندبالد یا برند «ادونچرز ویت مانتین تراول سوبک»، ارائه می ‌شوند.
جورنیز نرخی از ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار را در بر می ‌گیرد، که در قیاس با تورهای لیندبالد یا مانتین تراول سوبک که عموما قیمت‌هایی بالاتر از ۴۰۰۰ دلار تا حتی ۲۰۰۰۰ دلار (در صورت تحویل کابین‌ های اختصاصی) دارند، بسیار ارزان ‌تر هستند.
برند مشترک جی ادونچرز از برخی از امکانات و راحتی ارائه شده در تورهای گران نشنال جئوگرافیک، چشم پوشی می ‌کند. مشتریان با وسایل نقلیه خصوصی جا به جا شده و در هتل ‌های راحت سه ستاره با امکاناتی نظیر وای‌ فای و استخر شنا، اسکان داده می‌شوند. اما، امکانات لوکس در اختیارشان قرار نمی ‌گیرد و تهیه اکثر وعده ‌های غذایی، برعهده خود مشتری است.

سفری جذاب با نشنال جئو گرافیک

این تبادل قیمت با امکانات در سفرها نیز مشهود است. سفرهای تدارک دیده شده توسط تور های سطح بالای نشنال جئوگرافیک پر از برنامه ‌های اختصاصی گشت و گذار و تفریح است، حال آنکه در جورنیز، برنامه‌ سفر بین گردش‌ ها و اوقات آزاد تقسیم می‌ شود، که اجازه‌ آبتنی بیشتر در یک چشمه آب گرم یا جستن در میان درخت ‌ها را می ‌دهد، طوری که مشتریان زمان یا هزینه‌ کمتر یا بیشتری را بر حسب علائق خود در برنامه‌ خود بگنجانند. مسافران می‌ توانند هر لحظه که خواستند در یک گردش دلخواه ثبت نام کنند یا اینکه وقت آزاد خود را به استراحت بپردازند. در یک گشت و گذار ۹ روزه در طبیعت کاستاریکا در اوایل امسال (شروع قیمت‌ها از ۱۴۹۹ دلار برای اتاق‌های دونفره)، گروه صبح زود برای یک گردش با راهنما از جنگل حفاظت شده‌ سانتا النا، جایی که پوما‌ها، کینکاجوها و پرندگان کتزل حضور دارند، از خواب بیدار شدند. سپس به سمت انستیتو مونته ورده، که محققان نشنال جئوگرافیک در آن‌ جا راجع به اکوسیستم فعالیت می‌ کنند، حرکت کرده تا در فعالیت ‌های داوطلبانه کاشتن نهال برای جوامع محلی، که برنامه ‌ای مختص نشنال جئوگرافیک جورنیز است، شرکت کنند.
ماجراجویی هم به میزان کافی موجود بود؛ جایی که طرح «آدرنالین» اختیاری (تنها در تور کاستاریکا موجود است) شامل صخره‌ نوردی، کایاک سواری و زیپلاین از درخت ‌ها به همراه انتخاب‌ هایی نظیر اسب سواری و غارنوردی، ماجراجویان را به خود فرا می ‌خواند. تاکید جی ادونچرز بر مسافرت پایدار و جنبه‌ های اجتماعی سفر، در سفرها مشهود است. در کاستاریکا، گروه گردشگر از «می کافسیتو»، که طرح جمع‌ آوری قهوه، مورد پشتیبانی پلانترا است ( برنامه‌ گردشگری پایدار جی ادونچرز )، بازدید کردند. در آنجا ۱۴۰ مزرعه خانوادگی یک موسسه تهیه و پردازش قهوه را به اشتراک می ‌گذارند و محصول قهوه خود را تحت یک برند مشترک به فروش می ‌رسانند.
در نپال، گروه ‌های گردشگر با ساسانه، که طرحی برای آموزش بازمندگان از قاچاق انسان جهت کمک به دیگر قربانیان این پدیده شوم است، آشنا شدند. کریستی ریدناور، که با همسر و پسر دوازده ساله‌ شان به کاستاریکا سفر کرده است، به علت ترکیب متنوع برنامه‌ های سفر، از این تورها استفاده کرده است.
او در حالی که گروه دور میز شام کاسادوی کاستاریکایی جمع می‌ شد، گفت: «من دارم جلوی اشک‌ هامو می‌ گیرم». در رویداد دیگری، ریدناور گفت: «می‌دانستم که چیز فوق‌العاده‌ ای در انتظارمان است». «به نظر من این تور، بی‌نهایت ارزشمند است».

اطلاعات پروازی ایران به آفریقای جنوبی
اطلاعات پروازی ایران به آفریقای جنوبی
جاذبه هایی متفاوت که ژوهانسبورگ را بر سر زبان ها انداخته است
جاذبه هایی متفاوت که ژوهانسبورگ را بر سر زبان ها انداخته است
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
سان سیتی آفریقای جنوبی؛ شهری پر از تفریح و هیجان
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی
سفر به تاریخ در آفریقای جنوبی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code