بلیط هواپیما

سفر به اعماق زمین

برای سفر به درون زمین آماده اید؟

سیاره ی زمین، پر است از شگفتی. شگفتی هایی که یا دیده ایم، یا حتی نمی توانیم فکر کنیم که وجود خارجی دارند. خیلی از این زیبایی ها در طبیعت و در محیط اطراف ما هستند اما بعضی از آنها هم مانند گنجی پنهان در زیر زمین مانده اند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با هم، به تعدادی از این زیبایی ها سفر کنیم:

مطالب مرتبط:
تصاویری عجیب از قبیله های ویتنام
انتشار ۳ نتیجه عجیب از تاثیر سفر بر سلامتی

غار‌ها ویژگی‌ های مختلفی در سراسر جهان دارند. غار نمکی، غار یخی، غار آبی و انواع متنوع دیگر که حالا کشف شده‌اند همه و همه در هر شرایطی برای انسان‌ها جذاب بوده‌اند.

 

۱- معدن نمک ویلِچکا ، ویلِچکا، لهستان

معدن نمک ویلچکا در قرن سیزدهم بهره‌ برداری شد. امروزه اما این معدن به عنوان موزه به فعالیت خود ادامه می‌ دهد و به دلیل جاذبه‌ های زیرزمینی که دارد، هر سال حدود ۱/۲ میلیون گردشگر را جذب خود می‌ کند. دریاچه زیرزمینی، تعداد زیادی مجسمه‌ ی نمکی و حتی کلیسای حجاری شده که از نمک ساخته شده‌ اند، جذابیت این مجموعه را چند برابر کرده اند. این معدن ۱۰ کیلومتر با شهر زیبا و قدیمی کراکوف فاصله دارد پس می‌ توانید به راحتی با اتوبوس یا قطار به آنجا سفر کنید.

۲- معدن نمک یکاترینبورگ، روسیه

معدنی نمکی که در زیر شهر صنعتی یکاترینبورگ پیدا شده، منظره ای زنده و رنگارنگ از مواد معدنی است که ۲۰۰ متر زیر زمین قرار دارند؛ با این وجود فقط با اجازه‌ ی دولتی می‌ توانید از این معدن دیدن کنید. برای سفر به این نقطه می‌ توانید از بقیه شهر های اروپا یا دبی، استانبول و تاشکند به طرف فرودگاه بین‌المللی یکاترینبورگ پرواز کنید.

۳- منطقه‌ی زیر زمینی Bounce Below، ولز، بریتانیا

کلمه‌ی bounce به معنی پریدن و جستن است و در واقع یک حرکت در ورزش ژیمناستیک است. منطقه‌ی Bounce Below در غار لِک‌وود(Llechwedd)، واقع شده است. ۳ طرمبلنس(وسیله‌ای در ژیمناستیک) غول پیکر در این غار ۱۷۶ ساله قرار دارد. این مکان اولین زمین بازی در جهان است که زیرِ زمین قرار دارد و با چراغ‌هایی رنگی روشن شده است. برای بازدید از این غار می‌ توانید با اتوبوس یا قطار از بقیه شهرهای بریتانیا به این نقطه سفر کنید.

۴- شهر زیرزمینی درینکیو (Derinkuyu)، کاپادوکیه، ترکیه

شهر درینکیو توسط Phrygianها داخل صخره‌ های نرم آتشفشانی بین قرن‌های ۸ تا ۷ قبل از میلاد حجاری شده است. این شهر قبلا به عنوان سرپناهی در زمان تهاجم استفاده می‌ شده است. درینکیو حدود ۶۰ متر زیر زمین است و توسط تونل‌ به هم مرتبط می‌ شود و بیشتر از ۲۰,۰۰۰ نفر را می تواند در خود جای دهد. امروزه اکثر نقاط این محل برای بازدید آزاد است.

کاپادوکیه

 

۵- سنوتس (Cenotes)، مکزیک

گودال‌ های طبیعی عمیق زیادی در مکزیک پیدا می‌ شوند که تعداد زیادی از این گودال‌ ها توسط مایان‌ها به عنوان مکانی مقدس استفاده می‌ شدند. اما امروزه به خاطر زیبایی و ارزش فرهنگی ای که دارند، توریست‌ های زیادی را به خود جذب می‌ کند. گودال سنتوس یکی از این مکان‌ هاست که زیبایی خاصی دارد. برای بازدید از این نقطه‌ می‌ توانید با اتوبوس از شهرهای مکزیک به اینجا سفر کنید.

منبع: placestoseeinyourlifetime.com

چگونه ۲۴ ساعت را در «جنوا» ی ایتالیا بگذرانیم؟
چگونه ۲۴ ساعت را در «جنوا» ی ایتالیا بگذرانیم؟
کاپادوکیا، میراث جهانی یونسکو در ترکیه
کاپادوکیا، میراث جهانی یونسکو در ترکیه
چطور برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن برنامه ریزی کنیم؟
چطور برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن برنامه ریزی کنیم؟
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان