alexaa

انتشار ۳ نتیجه عجیب از تاثیر سفر بر سلامتی

اثر سفر کردن بر زندگی انسان

تابحال درباره ی تاثیرات سفر بر روح و جسم انسان زیاد شنیده اید. اینکه این تاثیرات چه از لحاظ فکری باعث رشد ذهن و کسب تجربه های مختلف می شود و چه از نظر جسمی باعث سرزنده شدن و ریکاوری بدن می شود مشخصاست. اما دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود تاثیرات جدیدتری را کشف کرده اند که در ادامه بیان کرده ایم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
چطور سفر کردن انسان را تغییر می دهد؟
مهارت های کاربردی برای زنده ماندن در سفر و طبیعت

سفر و تاثی رما بر دنیا

۱-تاثیر بزرگی که هر کدام از ما می توانیم بر روی دنیا بگذاریم

شاید در اول کمی عجیب باشد اما هر چقدر هم که فکر کنید انسان های کوچک و کم تاثیری در دنیا هستید، وقتی که سفر می کنید، جهان را همانطور که هست می بینید و بعد می بینید که هر کدام از ما هم از نظر روحی و هم جسمی می توانیم بر دنیا تاثیر زیادی داشته باشیم. وقتی برای گردشگری به کشوری می روید و از خیابان های منهتن، پکن، توکیو، لندن، پاریس و… رد می شوید و چیزهایی را که از تمدن های قدیمی بر جای مانده را می بینید می توانید بفهمید که همه ی اینها بوسیله ی انسان ها ساخته شده اند. و وقتی که در همین سرزمین های خارجی با افراد جدید ملاقات می کنید و با خاطره ای از کارهایی که با آنها تقسیم کرده اید به خانه بر می گردید می بینید که این افراد غریبه حتی کسانی که مدت خیلی کمی مثل چند روز یا نهایتا یک هفته با آنها وقتتان را گذرانده اید، بخشی از بهترین خاطرات شما را تشکیل می دهند.

۲- یاد می گیرید بابت چیزهایی که دارید شکرگزار باشید

همه ی ما در زندگی از چیزی شکایت داریم. این چیزی است که در مورد همه وجود دارد حتی هر چقدر آن را انکار کنید. اما وقتی سفر می کنیم، اتفاق فوق العاده ای می افتد. اولین چیزی که بعد از بازگشت از یک سفر طولانی انجام می دهیم، خوابیدن، دوش گرفتن یا خوردن یک فنجان چای یا قهوه است. حتی هر چقدر هم در سفر بهتان خوش گذشته باشد مهم نیست چون همیشه خانه برای همه معنای جدایی از بقیه ی جاها دارد و وقتی به خانه بر می گردید، چیزهایی کوچکی که شاید به آنها اهمیت نمی دادید هم برایتان مهم می شوند و بابتشان شکرگزار می شوید. اولین دوشی که بعد از برگشتن می گیرید، مثل یک جادو است و تختتتان از نظرتان راحتترین جای دنیا می شود.

آزادی در سفر

۳- معنای واقعی آزادی را می فهمید

البته همه ی ما به طریقی آزاد هستیم اما هیچ چیزی مانند وقتی تصمیم می گیرید چمدانتان را بردارید و فقط بروید به شما حس آزادی نمی دهد. هیچ برنامه ای نیست. هیچ کاری نیست که انجام بدهید. فقط شما هستید و جهان بزرگی که منتظر شماست تا کشفش کنید. هر روزش یک اتفاق تازه می شود. هر روز صبح در سفرتان که از خواب بیدار می شوید، مرتب و بدون توقف احساس آزادی زیادی در بدن و روح و جسم خود می کنید. چیزی که شاید هیچ وقت در حیاط خانه ی خودتان احساس نکردید. چیزی که فقط در آن بیرون وجود دارد.

منبع: travelversed.co

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد