بلیط هواپیما

سفری به دور دنیا از پشت میز کارتان

برای این سفر همیشه فرصت هست.

در سفرهای تفریحی خود مسلما در حین بازدید از جاذبه های دیدنی لذت خواهید برد ولی هیچ میدونستین از پشته میزتان هم این کار شدنی است.

شما با دیدن نقاط گردشگری مختلف از چهارچوب ذهنی خود خارج می شوید و این تجربیات جدید به حفظ انگیزه و روحیه ی شما کمک شایانی می کند.اما به زمانی فکر کنید که دچار روزمردگی شده اید و هر روز از صبح تا شب پشت میزتان مشغول کار هستید. شما چه راهی را برای فرار از این موقعیت پیشنهاد می کنید؟باید از این فضای کسالت بار و روزمرگی خارج شد اما باز هم نمی توانید خود را از این موقعیت رها کنید. اگر راهش را پیدا کنید میتوانید از پشت میزتان سفری به دور دنیا داشته باشید. واقیت مجازی می تواند به کمک شما بیاید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این فناوری بشنوید.

مطالب مرتبط:
با این عینک های مجازی، گمشده تان را پیدا کنید!
هدست های بی سیم، رویایی که رنگ واقعیت گرفتند
واقعیت مجازی

دوست دارید تا به سمت نیو‌یورک، استرالیا، هنگ‌کنگ یا توکیو پرواز کنید؟ بله همه‌ی ما دوست داریم. اما متاسفانه زندگی روزمره ما را مجبور می‌کند هر روز از صبح تا غروب پشت میز کار بنشینید. اما برخی از شرکت‌ها اخیرا تلاش کرده‌اند شما را در جهت رفع دلتنگی و روزمرگی و فرار از اتاقک اداره یاری کنند. به دنیای واقعیت مجازی وارد شوید.
چه این‌کار با کمک وسیله‌ای بسته شده بر روی صورتتان برای انتقال شما به استرالیا باشد چه یک ویدئوی ۳۶۰ درجه‌ی زنده از یک مکان خاص، رفتن به یک سفر کوچک اطراف جهان هیچ وقت از این آسان‌تر نبوده‌ است.

شرکت‌ها، اقامت‌گاه‌ها و موزه‌ها از فن‌آوری انقلابی بهره برده تا به شما امکان کسب تجارب تاثیرگذار را بدهند. از نمای چشم‌پرنده (تصویر از نمای بالا) از یک مکان گرفته تا نزدیک شدن به جزئیات یک نقاشی خاص که با چشم غیر مسلح غیر ممکن است.

برای افراد عاشق ماجراجویی، جزیره‌ی همیلتون در استرالیا شراکتی را با شرکت سامسونگ الکترونیکس و رپید وی آر Rapid VR آغاز کرده که به شما تصاویر سه بعدی ۳۶۰ درجه‌ی تعاملی ارائه کند تا حس غوطه‌ور شدن در محیط را تجربه کنید. شما می‌توانید با لاک‌پشت‌ها در حصار مرجانی بزرگ Great Barrier Reef شنا کرده یا با هلیکوپتر به یک تور بر فراز جزیره بروید.

شرکت‌های دیگری مثل لوفتانزا چندین ویدئوی زنده‌ی ۳۶۰ درجه در مکان On-location ایجاد کرده‌اند. گوگل مپ شمارا به سافاری در آفریقای جنوبی می‌برد.

جاذبه های دیدنی - واقعیت مجازی

بریتیش کلمبیا، کانادا

یکی از آژانس‌های سفری در بریتیش کلمبیا تجربه‌ی چند رسانه‌ای را به نام حیات وحش درون Wild Within آغاز کرده که به شما امکان جست‌وجو در طبیعت باورنکردنی منطقه را می‌دهد. تماشاگران می‌توانند در زیبایی مجمع‌الجزایر بروتون Broughton در اعماق جنگل‌ بارانی بزرگ خرس به ماجراجویی بپردازند.

هاوایی

با فن‌آوری وی‌-تی هاوایی VT Hawaii شما می‌توانید در مناظر کمیاب و سواحل مشهور به گشت‌ و گذار بپردازید
اگر نگاه کردن به یک عکس از آب‌های آبی و سواحل شنی هاوایی شما را به یک تجربه‌ی سفری کوچک نمی‌برد، پس ویدیوهای هوایی بی‌نظیر از اواهو Oahu، کائوی Kauai، جزیره‌ی بزرگ، مائوی Maui، مالوکای Molokai و لانای Lanai قطعا این کار را خواهند کرد.

جاذبه های دیدنی - واقعیت مجازی

جزیره‌ی همیلتون، استرالیا

جزیره‌ی همیلتون استرالیا با شراکت سامسونگ و Rapid VR، یک تصویر سه بعدی ۳۶۰ درجه‌ی تعاملی درست کرده که با آن مسافرین فقط با کمک تلفن همراهشان از زندگی روزمره جدا شده و جزیره‌ی همیلتون را تجربه می‌کنند.

شما می‌توانید با خلبان در اتاقک هدایت جت شرکت کانتاس در زمان فرود در فرودگاه همیلتون پرواز کنید، در اقامت‌گاه مجلل qualia با کلاس جهانی به تمدد اعصاب پرداخته، با لاک‌پشت‌ها در خطوط مرجانی پر از زندگی دریایی مناطق گرمسیری شنا کنید، در زمین گلف قهرمانی همیلتون به بازی بپردازید، از منظره‌ی نفس‌گیر قلب مرجانی مشهور از بالا و با استفاده از هلیکوپتر لذت برده و در یک قایق در طول سواحل شنی بهشت سفید قایقرانی کنید.

قطب جنوب

تعداد خیلی کمی از ما به طور حقیقی بر روی جنوبی‌ترین بخش کره‌ی زمین پای خواهیم گذاشت. این موضوع باعث شده اینجا واقعیت مجازی انتخاب خوبی باشد. کارکنان شرکت شاکلتون ۱۰۰ (Shakleton ۱۰۰) چالش را پذیرفته و یک ویدئوی تعاملی ۳۶۰ درجه از ساخته‌اند تا شما بتوانید در بخش‌هایی از این قاره کاوش کنید.

جاذبه های دیدنی - واقعیت مجازی

موزه‌ی اسمیتسونیان Smithsonian، واشنگتون دی‌سی

حالا شما می‌توانید در موزه‌ی ملی تاریخ طبیعی اسمیتسونیان قدم زده بدون اینکه مجبور به مواجه شدن با جمعیت باشید. در تالارها گشته تا نمایش‌ها را نظاره کنید و البته حتما به باغ پروانه‌ها هم سری بزنید. شما حتی می‌توانید نگاهی به نمایشگاه‌های گذشته بیاندازیدو کاری که از نزدیک ممکن نیست.

پارک ملی کروگر Kruger ، آفریقای جنوبی

نقشه‌ی گوگل می‌تواند به شما مکان‌های زیادی را نشان دهد، از خیابان پایین خانه گرفته تا دورترین محل در دسترس جهان. یکی از جذابترین آن‌ها مکان جدید نمایش داده شده از پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی است. شما می‌توانید به سافاری رفته و حقیقتا حیواناتی را ملاقات کنید که اگر در دنیای واقعی آن‌جا بودید نیز می‌دیدید.

معرفی ۸ مورد از مناطق گردشگری یزد
معرفی ۸ مورد از مناطق گردشگری یزد
خانه اپرای کپنهاگ، شاهکار معماری معاصر دانمارک
خانه اپرای کپنهاگ، شاهکار معماری معاصر دانمارک
کسی از ترس عروسک ها پایش را به این جزیره نمی گذارد!
کسی از ترس عروسک ها پایش را به این جزیره نمی گذارد!
با دیدن این مکانهای دورافتاده از افراد زندگی تان قدرددانی می کنید!
با دیدن این مکانهای دورافتاده از افراد زندگی تان قدرددانی می کنید!