alexaa

سفری متفاوت به جنوب شرق آسیا

جاذبه های توریستی جنوب شرقی آسیا

جنوب شرقی آسیا مجموعه ای از کشورهای متفاوت است که بین اقیانوس هند و اقیانوس آرام قرار گرفته اند و ویژگی های فرهنگ بومی آن ها از چین و هند تاثیر گرفته است. این ناحیه سال هاست به دلیل سواحل زیبا، غذاهای خوشمزه و قیمت ارزان یکی از نقاط محبوب گردشگری جهان می باشد. با الی گشت همراه باشید تا شما را  با چند نمونه از بهترین و دیدنی ترین جاذبه های جنوب شرقی آسیا آشنا کنیم.

مطالب مرتبط:
آموخته های سفر به جنوب شرق آسیا
راهنمای سفری کم خرج به جنوب شرق آسیا

کشورهای جنوب شرقی آسیا فرهنگی کاملا متفاوت از غرب دارند گردشگران غربی در این محل بجای کلیسا، عبادتگاه می بینند، در زمستان بجای هوای سرد و برف، در آب و هوای استوایی غرق می شوند. ممکن است در مسافرخانه های ساده ای در روستاهای دور افتاده اقامت کنند اما شهرهای بزرگ تر هتل های لوکس و مجلل زیادی برای اقامت دارد. جنوب شرقی آسیا برای مسافران ماجراجو جذابیت های زیادی دارد آنها می توانند به دل جنگ های مه گرفته سفر کنند، فیل سواری کنند، در رودخانه ها قایق سواری کنند اما این ناحیه از جهان برای مسافرانی که ماجرا جو نیستند و بیشتر برای استراحت به اینجا می آیند هم هتل های لوکس و مجلل دارد. در زیر نمونه ای از این مکان ها را معرفی می کنیم.

آنگکور؛ کامبوج

وقتی پای مکان های باستانی وسط باشد مسافران به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن آنگکور در شمال کامبوج نیستند. در این شهر مهمترین بقایای فرهنگی باقی مانده است که شامل عبادتگاه وات، عبادتگاه بایون با مجسمه های سنگی غول پیکر خود است.

angkor

بالی؛ اندونزی

بالی با بیش از ۱۷ هزار جزیره به عنوان بهشت استوایی معروف است و از جزایر بسیار محبوب می باشد. آب های اطراف بالی به دلیل تنوع املاح معدنی و صخره های مرجانی بسیار مورد توجه هستند و زمین های سرسبز و انبوه برنج هم منظره بسیار رویایی را ایجاد می کند. این جزیره شهرهای ساحلی زیادی دارد که برای کارهای هنری ای که در آن ها انجام شده معروف هستند.

bali

خلیج ها لونگ؛ ویتنام

این خلیج زیبا در شمال شرقی ویتنام واقع شده و با هزاران جزایر کارست سنگ آهکی خود که شکل ها و اندازه های مختلفی دارند شبیه منظره هایی از داستان های خارق العاده شده است. در این مکان ۴ دهکده ماهی گیری از خانه هایی شناور تشکیل شده اند و در آن بیش از ۲۰۰ گونه مختلف ماهی و ۴۵۰ نوع حلزون صدف دار یافت می شود.

ha_long_bay

بانکوک؛ تایلند

بانکوک، شهر کوچکی که در قرن ۱۵ ساخته شده است اکنون تبدیل به شهری بزرگ با بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت شده است، در این شهر گردشگران می توانند در قایق های شناور میوه های استوایی و سبزیجات بخرند و از اسنک های تایلندی که در آشپزخانه های شناور درست می شوند میل کنند.

باگان؛ میانمار

در کناره رود آییاروادی، یکی از بزرگ ترین محل های تمرکز عبادتگاه ها و ساختمان های گنبدی دنیا وجود دارد. باگان از قرن ۹ تا ۱۳ پایتخت امپراتور اول برمه بوده است و شهری است که مارکوپولو آن را “شهر طلاکاری شده” توصیف کرد و در آن بیش از ۱۳۰۰۰ عبادتگاه قرار دارد که شامل عبادتگاه آناندا است که با مناره های طلایی اش می درخشد.

زمین های برنچ شهر ایفوگائو؛ فیلیپین

عکس بازها وقتی به این زمین های سرسبز زیبا در جزیره لوزان می رسند هوس هزاران کارت های یادگاری با این عکس ها به سرشان می زند. برای ۲۰۰۰ سال مردم بر روی زمین های اینجا به کشت برنج مشغولند که معروف ترین این زمین ها در شهر باناو قرار دارد .

Rice terraces in Batad

لوآنگ پرابانگ؛ لائوس

شهر لوآنگ پرابانگ در محل تلاقی رودهای مکونگ و نامخان در شمال مرکزی لائوس واقع شده است. معروفیت این پایتخت روستایی سابق، به دلیل عبادتگاه های خود و راهب هایی است که صبح ها در شهر راه می روند و صدقه  جمع می کنند.شهر قدیمی محبوب گردشگرانی است که قصد خرید و بازدید از عبادتگاه ها را دارند و می خواهند در فضا و جو این شهر غرق شوند.

منبع: touropia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد