سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا

نکاتی برای کاهش هزینه ها در سفر به جنوب شرق آسیا

سفر رفتن و دیدن کشورهای مختلف یکی از مواردی است که بسیاری از افراد آرزوی آن را دارند، اما اغلب به خاطر هزینه های بالای سفر این آرزو را فراموش می کنند. اما خوب است بدانید با کمی تحقیق و جست و جو می توانید ارزان سفر کنید. کشورهای جنوب شرقی آسیا از آن کشورهایی هستند که می توانید با هزینه ای کم به آن سفر کنید. با الی گشت همراه باشید و با چند نکته برای سفری ارزان به جنوب شرقی آسیا آشنا شوید:

تورهای گردشی

حمل و نقل عمومی:

مطالب مرتبط:
چگونه سفری ارزان و لذبخش داشته باشیم؟
دیدنی هایی در جنوب شرق آسیا

آسان ترین و ارزان ترین وسیله نقلیه در جنوب شرقی آسیا، اتوبوس است. شما در این مناطق قادر هستید به هر نقطه و هر جایی که مایل هستید حتی در صورت وجود مسافت زیاد، با اتوبوس، سفر کنید. این گزینه برای بک پکرها بسیار مناسب بوده و همه جا می توان با آن سفر کرد. یک مسیر ۵ تا شش ساعته با اتوبوس هزینه ای حدود ۵ تا ۸ دلار در بر داشته و سفرهای جاده ای با اتوبوس که کل شب را به طول بیانجامد حدود ۱۰ تا ۱۵ دلار بر اساس مقصد متغیر است. اتوبوس های شهری بسیار ارزان بوده و از چند سنت تا یک یا دو دلار متغیر هستند. در بانکوک، هزینه استفاده از اتوبوس های شهری حدود ۴ بات برابر با ۱۰ سنت بوده که این هزینه برای مترو کمی گران تر و حدود ۳۵ بات برابر با ۱ دلار است. در سنگاپور نیز هزینه بلیط قطارهای شهری از ۱ دلار آغاز شده و افزایش پیدا می کند.

برای سوار شدن به تاکسی و توک توک باید کمی چانه بزنید و هزینه استفاده از آن ها کمی بیشتر از سرویس های دیگر حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو است. به طور متوسط هزینه تاکسی و توک توک دو برابر همان مسیر با مترو بوده و باز هم تاکید می کنیم، چانه زدن را فراموش نکنید. قیمت اولیه ارائه شده از سوی راننده ها معمولا زیاد است و شما باید با وی حسابی چانه زده و معمولا در نهایت با نصف قیمت پیشنهاد شده، به مقصد خواهید رسید. خارج از تایلند و به استثنای قطار مسیر بانکوک – سنگاپور که گران است، سیستم ریلی چندان قابل استفاده نبوده و مناسب نیست. برای سفرهای هوایی نیز ایر ایشیا (Air Asia) و تایگر ایر ویز (Tiger Airways) پروازهای مختلفی در این منطقه با قیمت مناسب ارائه می دهند. این شرکت ها تقریبا شما را به همه مقاصد مورد نظر رسانده و همچنین معمولا تخفیف های بسیار مناسبی نیز ارائه می کنند.

transport by bus

فعالیت های پیشنهادی:

فعالیت ها و تفریحات در این مناطق عمدتا ارزان هستند. تورهای یک روزه حدود ۲۰ دلار قیمت داشته و معمولا دوره های آموزش غواصی چند صد دلار و تور بازدید از انکوروات نیز ۳۹ دلار است.  برای هر تفریح و برنامه بازدید خود بهتر است در کشور مورد نظر و شهر مقصد نسبت به جست و جوی فعالیت های ممکن و هزینه ها اقدام کنید. توصیه می کنیم به هیچ عنوان برنامه های تفریحی را پیش از رسیدن به مقصد رزرو نکنید زیرا در این صورت قطعا قیمت بیشتری خواهید پرداخت. قطعا شما پس از رسیدن به مقصد با هزاران شرکت ارائه کننده تور های مناسب با قیمت های بسیار کم رو به رو خواهید شد.

و در پایان…

کشورهای جنوب شرق آسیا ارزان هستند و پیش از این گفتیم که شما با صرف هزینه ای حدود حداقل ۱۵ دلار در روز می توانید امورات خود را بگذرانید. البته این رقم بسیار کم بوده و شما باید قید بسیاری از چیزها را بزنید، در مجموع رقم ۲۵ دلار را می توان رقمی منطقی تر دانست.  در حقیقت در این کشورها کاهش هزینه ها بسیار ساده است و اصلی ترین دلیلی که هزینه برخی گردشگران زیاد می شود این است که از غذاهای غربی استفاده کرده و خوراکی های زیادی مصرف می کنند. بهترین گزینه برای کاهش هزینه ها در این سفر، استفاده هر چه بیشتر از غذاهای محلی و کاهش مصرف خوردنی ها است. از همه مهم تر، آیا شما واقعا این مسافت طولانی را سفر کرده اید تا باز هم فست فود و همبرگر بخورید؟ در نهایت باید اعلام کنیم که اگر شما همچنان علاقه مند مصرف فست فود و غذاهای غربی در جنوب شرق آسیا هستید، باید روی دست کم ۳۵ دلار هزینه در شبانه روز حساب کنید.

مراقب این کلاهبرداری ها در سفر به جنوب شرقی آسیا باشید!
اولین جنگل عمودی در چین، شگفتی دیگر این کشور
لحظاتی با فرهنگ و هنر جمهوری آذربایجان
بهترین ماجراجویی ها در سریلانکا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code