بلیط هواپیما

سفر ارزان به اروپا به معنای واقعی کلمه!

سفر ارزان به اروپا

در این که سفر به اروپا می تواند سفری گران باشد هیچ بحثی نیست یعنی مثلا اگر بخواهید آن را با بقیه ی کشورهای آسیای مقایسه کنید می بینید که واقعا باید بودجه ی بسیار بیشتری را برای آن کنار بگذارید؛ چه از لحاظ قیمت بلیط هواپیما و چه هزینه های اقامت در هتل و خورد و خوراک و حمل و نقل و… اما این موضوع نباید مانع سفر شما بعه قار ه ی سبز شود چرا که هر گوشه از دنیا دیدنی های زیاد و منحصر بفردی دارد دیدنی هایی که قطعا در جای دیگر دنیا نمی توان دید و به همین دلیل در این نوشتار از الی گشت سعی کرده ایم تا راه های سفر ارزان به اروپا را برای شما بازگو کنیم، با دانستن این نکات می توانید سفر مقرون به صرفه تری به اروپا داشته باشید.

200x100

به آرامی سفر کنید و انعطاف پذیر باشید

مطالب مرتبط:
نکات سفر به لیسبون
نکاتی برای خانوم هایی که می خواهند تنها به هند سفر کنند

به طور کلی یکی از بهترین کارهایی که در سفر به هر نقطه از دنیا می توانید انجام دهید این است که آرام سفر کنید. تا حالا برای همه ی ما لحظاتی پیش آمده است که خیلی عجله داشته ایم و مجبور شده ایم تا تاکسی دربست را با هزینه های زیاد و غیر معقول بگیریم، بنابراین با زمان دادن به خودتان و کمی انعطاف داشتن می توانید از هزینه های غیر ضروری در سفر بکاهید، این مورد برای جایی مثل اروپا می تواند خیلی موثرتر باشد. اگر یکی دیگر از راهکارهای سفر ارزان به اروپا این است که به جای اینکه همه جا با تاکسی جابه جا شوید کمی خودتان را به زحمت بیندازید و روش های ارزان تر مثل حمل و نقل با اتوبوس را تجربه کنید! بعد از یک حساب کوچک می بینید که چقدر از بار هزینه هایتان کم شده است.

روش سفر ارزان به اروپا

از برنامهای داوطلبانه استفاده کنید

مطمئنا از این که بتوانید سفر مجانی به اروپا داشته باشید نه تنها خوشحال می شوید بلکه از ان بسیار استقبال هم می کنید و ذوق زده می شوید، شاید کمی غیر ممکن و وغیر واقعی به نظر برسد اما واقها این طور نیست و سفر رایگان به اروپا ممکن است. چطور؟ با شرکت در برنامه های فرهنگی و داوطلبانه، شرکت در این برنامه ها به معنای سفر به اروپا با غذا و جای اقامت رایگان است! البته شاید بعضی از این کارها کمی سخت باشد مثلا کار کردن در یکی از مزرعه های اروپا اما سلام غذا و اقامتگاه رایگان! (به این هم فکر کنید) ، این هم یکی دیگر از راه  و روش های سفر ارزان به اروپا است که می توانید بهره ببرید.

کمی هوش به خرج دهید

شاید به نظرتان این اصلا توصیه نباشد اما کمی که فکر کنید می بینید که لازمه ی سفر ارزان به اروپا به خرج دادن کمی هوش است البته این یک واقعیت است که هر کسی در یک زمینه هوش  و استعداد دارد مثلا کسی که اقتصاددان خوبی است لزوما در زندگی فردی هم یک شخص موفق نیست اما با این حال این یکی از آن مواردی است که تا حدودی هر چند کم می توان آن را آموزش داد! کلید موفقیت در این کار این است که اول راجع به سفر به نقاطی تصمیم بگیرید که می دانید توانایی مالی آن را دارید مثلا رومانی و فرانسه هر دو دو کشور اروپایی هستند اما آیا هزینه ای که برای رومانی کنار می گذارید را می توانید برای فرانسه هم کنار بگذارید؟ قطعا نه چون همه ی ما می دانیم که سفر به فرانسه و به خصوص سفر به شهری مثل پاریس می تواند واقعا گران باشد پس می توانید سفرتان را از کشورهای ارزان تر شروع کنید. توجه به چند نکته ی پایین می تواند تا حد زیادی از بار هزینه هایتان بکاهد:

  • با اقامت در بعضی از هتل ها و هاستل ها می توانید از صبحانه ی رایگان هم بهره ببرید، بنابراین بیشترین استفاده تان را از این فرصت کنید.
  • از فکر کردن به صرف غذا در رستوران های این چنینی و آن چنانی بیرون بیایید! به جای آن  می توانید کافه های ارزان را پیدا کنید و یا این که یک راه بهتر را امتحان کنید، خودتان مواد غذایی مورد نیاز را خریداری کنید و آشپزی کنید.
  • روز های رایگان اماکن تفریحی هر مقصد را چک کنید. این موضوع بیشتر شامل موزه ها می شود، در بعضی از شهرهای دنیا در هفته روزی وجود دارد که در آن روز بازدید از موزه کاملا رایگان است. بنابراین قبل از سفر کمی زمان بگذارید و فهرست اماکن رایگان مقصد سفرتان را درآورید.
  • یکی از اضافه ترین هزینه هایی که افراد در سفر می کنند خرید آب است. پیشنهاد می کنیم به جای آن یک بطری خریداری کنید و هر بار که خالی شد دوباره آن را با آب آشامیدنی پر کنید.
روش های سفر ارزان به اروپا

از توانایی هایتان استفاده کنید

اگر می خواهید سفر ارزان به اروپا را تجربه کنید باید کمی هم به مهارت هایتان تکیه کنید و همیشه هم دنبال کارهای حاضر آماده نباشید. تا حالا بارها و بارها راجع به این که چطور می توانید اقامت رایگانی در اروپا داشته باشید در مجله گردشگری الی گشت صحبت کرده ایم امااین موضوع را می توانید به موراد دیگر هم تعمیم بدهید و  در جاهای دیگر هم از آن استفاده کنید مثلا می توانید مهارت های آشپزی، مهارت های دانش زبان های خارجی  یا حتی کارهای دستی ساده را در ازای دریافت غذا و محل اقامت معامله کنید

نکات سفر ارزان به اروپا

تورهای پیاده روی بهترین دوست شما هستند

یکی از بهترین راه های شناختن یک شهر امتحان کردن تورهای پیاده روی آن است این کار نه تنها به شما فرصت دیدن جاذبه های اصلی آن شهر را می دهد! بلکه می توانید در خیابان ها و کوچه پس کوچه های قدیمی آن شهر هم غرق شوید و تاریخ  فرهنگ آن منطقه را خودتان دریابید! در شهرهای اروپایی موزه های زیادی وجود دارند که رایگان هستند پس نگویید سفر ارزان به اروپا غیرممکن است، یک سرچ چند ثانیه ای در گوگل می توانید به بهترین نحوه ی ممکن شما را در این زمینه کمک کند.

منبع: adventureinyou.com

۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان
۸ مورد از رمانتیک ترین مکان ها در بالکان
راهنمای سفر به لوکزامبورگ
راهنمای سفر به لوکزامبورگ
باغ، آن هم از نوع اروپایی!
باغ، آن هم از نوع اروپایی!
از شلوغی زندگی به آرامش و زیبایی مالتا فرار کنید!
از شلوغی زندگی به آرامش و زیبایی مالتا فرار کنید!