نکاتی برای سفری بهتر به بانکوک

تجربیاتی کارآمد در سفر به بانکوک تایلند

بانکوک یک شهر شلوغ و دوست داشتنی است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. تنوع غذایی و قیمت های ارزان غذاهای بسیار خوشمزه این شهر همچنین آن را تبدیل محلی ایده آل برای کسانی کرده است از مناطق دور دست برای زندگی و کار به این شهر مهاجرت کرده اند. به این گروه از افراد؛ Digital Nomads گفته می شود. (این افراد به اصطلاح کسانی هستند که با استفاده از فناوری های ارتباط از راه دور، شغل خود را اداره کرده و در آمد کسب می کنند اما طریقه زندگی آن ها متاثر از افراد قبایل سنتی است. به تازگی این سبک زندگی در بین مردم غرب رواج زیادی پیدا کرده و بسیاری از آن ها با این هدف به کشورهای آسیایی سفر می کنند)

ما حدود ۲ ماه با این سبک در شمال بانکوک زندگی کرده و آن را محل خوبی برای انتخاب به عنوان محل اقامت و پایگاه خود یافتیم. این یادداشت با این هدف می نویسیم که اگر کسی قصد سفر به پایتخت تایلند و  دورکاری را دارد از تجربیات ما استفاده کند. تا بتواند از اقامت بهتر و راحت تری با توجه به شناختی که حاصل می کند، برخوردار شود.

مطالب مرتبط:
رستوران هایی برای روح و شکم در بانکوک
راهنمای اقامتی چند ماهه در بانکوک تایلند

digital-nomad-lifestyle

اینترنت وای فای پر سرعت؟

بدیهی است که در زندگی توام با لپ تاپ، شما به اینترنت قابل اطمینان و پر سرعت نیاز دارید که امکان برقراری ارتباط شما را با شبکه اینترنت در هر زمان و محلی فراهم کند. جالب است بدانید که پایگاه Nomad List website، شهر بانکوک را با رده خوب در این رابطه معرفی کرده است و شما می توانید اینترنت پر سرعت و بعضا رایگان را در بسیاری از نقاط شهر در اختیار داشته باشید. این موضوع را ما به خوبی تجربه کرده و زمانی که برای محل اقامت و انجام کارهای خود یک آپارتمان اجاره کردیم، سرعت متوسط اینترنت بین ۱۰ تا ۱۵ Mbps بود. طی این دو ماه تنها یک بار با قطعی اینترنت مواجه شدیم که این موضوع نیز به دلیل انجام عملیات بهبود امکانات ساختمان محل اقامت ما بوده و اینترنت برای ۲۴ ساعت قطع شد. البته برای ما این زمان فرصت مناسبی برای گشت و گذار و کشف مناطق شهری شد.

جالب توجه بود که تمام کافی شاپ ها، رستوران ها و کافه هایی که در این شهر به آن ها مراجعه کردیم، خدمات اینترنت رایگان ارائه می دادند. البته نه در این جا بلکه در کل و هر زمان که شما از طریق یک اینترنت عمومی به شبکه وصل شده اید، باید اقدامات ایمنی را رعایت کند.

bangkok-hipsters

محدودیت های ویزا

در زمانی که ما این یادداشت را می نویسیم قانونی در تایلند وجود دارد که به visa runs شهرت داشته و شما با پایان ویزای خود می توانید به یکی از کشورهای نزدیک همسایه رفته و سپس با ویزای جدید وارد تایلند شوید. بنابراین توصیه ما دریافت یک ویزای ۲ ماهه از سفارت تایلند است که قیمت آن حدودا ۵۵ دلار می شود. در بانکوک می توانید ویزای خود را یک ماه دیگر تمدید کرده و هزینه آن را پرداخت کنید. به این ترتیب شما در مجموع یک اقامت ۹۰ روزه خواهید داشت. با سفارت خود در رابطه با این قوانین در تماس بوده و درباره اقامت بیشتر سوال کنید و به خاطر داشته باشید که قوانین اقامتی دائما در حال تغییر هستند و بهتر است از قبل نسبت به کسب اطلاع از جدیدترین قوانین اقدام بعمل آورید تا با دردسر مواجه نشوید.

bangkok-food-and-drink

خورد و خوراک

یگی از دلایلی که بانکوک را برای دورکاری خود انتخاب کردیم، وجود تنوع غذایی بسیار زیاد و ارزان بودن آن بود. حتی در مناطق مرکزی بانکوک نیز شما می توانید با هزینه کمتر از ۲ دلار، یک غذای خوب نوش جان کنید و این قیمت وقتی به محله های پائین تر بروید، کمتر نیز خواهد شد. فکر هم نکنید کیفیت غذا در قیمت های پایین رعایت نشده بلکه در این شهر کیفیت غذایی در رستوران های کوچک و بزرگ بیش از هر چیزی اهمیت دارد. البته شما با اجاره کردن یک آپارتمان، آشپزخانه ای مناسب برای تهیه غذا در اختیار دارید که می تواند در کاهش هزینه های شما موثر باشد. ما در این مدت بسته های نودل که آن را با سبزیجات مخلوط می کردیم را تهیه و آماده کرده و هر چند روز یک بار نیز خود را به رستوران میهمان می کردیم. این سبک زندگی سبب شده بود که هزینه زندگی ما به کمتر از ۳۰۰ دلار در ماه رسیده و به این ترتیب حتی اگر از بازارهای روزانه نیز خرید می کردیم، گران تر می شد. در گوشه و کنار بانکوک انواع سوپرمارکت های بزرگ مانند Tesco Lotus ، favorite و , Big C وجود دارند که برای تهیه مایحتاج اساسی بسیار مناسب هستند.  در هیچ جای شهر هم شما قطعا با فروشگاه های موسوم به ۷-Eleven بیش از ۱۰۰ متر فاصله نخواهید داشت که در این فروشگاه ها بسیاری از نیازمندی های خوراکی و بهداشتی خود را می توانید تهیه کنید.

کافه ها: شما در همه جای شهر می توانید انواع کافه های خیابانی یا کافه های شیک را پیش روی خود داشته باشید، یک فنجان قهوه در کافه های خیابانی حدود ۱ دلار و در کافی شاپ ها حدود یک و نیم دلار هزینه دارند. آیس تی  های مشهور تایلندی کمی ارزان تر بوده و گزینه خوبی برای سرحال شدن محسوب می شوند. این نوشیدنی تقریبا در تمامی غذاخوری های خیابانی شهر ارائه می شود و در عین  طعم خوش و گوارا و قیمت مناسب استقبال بیشتری نیز از آن صورت می گیرد.

بازار شناور آمفاوا در تایلند
بازار شناور آمفاوا در تایلند
معرفی هتل دریم بانکوک | ۵ ستاره
معرفی هتل دریم بانکوک | ۵ ستاره
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
وقتی خانه ی یک آمریکایی، موزه ای در تایلند می شود!
رستوران های حلال بانکوک که گردشگران تشنه غذاهایش هستند!
رستوران های حلال بانکوک که گردشگران تشنه غذاهایش هستند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code