alexaa

سفر به باکو و نکاتی که باید بدانید

دانستنی های سفر به باکو

سفر کردن هم آدابی دارد و فقط در بازدید از مکان های دیدنی یک شهر خلاصه نمی شود. از جاذبه های گردشگری یک شهر تا قوانین آن؛ اینها جوانبی هستند که باید قبل از مسافرت به یاد داشته باشیم و این مسئله مخصوصا زمانیکه بخواهیم به یک کشور دیگر سفر کنیم بیشتر خودش را نشان می دهد. در ادامه با الی گشت باشید تا درباره ی شهر زیبای باکو در آذربایجان و باید و نبایدهای آن بیشتر آشنا شویم:

مطالب مرتبط:
هزینه‌های سفر به باکو
با شهر باکو و دیدنی های آن آشنا شوید

 خیابانی در باکو

درباره باکو چه می دانید؟

باکو پایتخت کشور آذربایجان و یکی از پر طرفدارترین شهرهای توریستی درمیان ایرانی هاست. این شهر به دلیل همسایگی ایران و نزدیک بودن به آن، نقاط مشترک زیادی با فرهنگ ایران دارد و علاوه بر این یکی از شهرهای خوش آب و هوای منطقه ی اوراسیا هم هست. زبان رسمی مردم کشور آذربایجان، آذری است اما به دلیل تاثیری که از همسایه های اطراف خود در دوران مختلف گرفته اند، به زبان روسی و فارسی هم مسلط اند. علاوه بر این اکثر مردم می توانند انگلیسی هم صحبت کنند. همانطور که در یکی از نوشتارهای قبل توضیح دادیم، روش های سفر به این شهر متنوع است و حتی می توانید با ماشین شخصی هم به راحتی به این کشور بروید. البته اگر بخواهید با ماشین خودتان به باکو سفر کنید بد نیست بدانید که گاهی ترافیک های بسیار سنگین و خسته کننده ای دارد که احتمالا کلافه تان می کند و علاوه بر این مردم این شهر روی قوانین تاکید زیادی دارند و اگر ماشینی در جای اشتباهی پارک شده باشد سریعا جریمه می شود. پس اگر می خواهید با ماشین شخصی به باکو بروید، این ۲ موضوع را فراموش نکنید.

هزینه خرید

به طور کلی باکو شهر گرانی نیست و افراد زیادی این شهر را به عنوان یکی از مقاصد خرید خوب و ارزان انتخاب می کنند اما یادتان باشد شما در آن شهر یک مسافر خارجی هستید و مانند هر شهر دیگری در دنیا ممکن است که فروشندگان کالایی که می خرید را به قیمت بالاتر از ارزشی که دارند به شما بفروشند بنابراین بهتر است از جاهای مطمئن خرید کنید.

 

امنیت باکو

امنیت باکو

شهر باکو و کشور آذربایجان یکی از امن ترین کشورهای منطقه است. آمار جرم و جنایت این کشور پایین است و مردم شهر هم مهمان نواز و محترم و خونگرم هستند و معمولا با گردشگران رفتار خیلی خوبی دارند. شاید یکی از دلایل علاقه مند شدن ایرانی ها به این شهر، همین ویژگی و خصلت شان باشد.

انعام دادن در باکو

انعام دادن

انعام یکی از سوال هایی است که همیشه برای توریست ها در سفر به مکان های مختلف پیش می آید چون موضوعی است که در بعضی از فرهنگ ها تعریف نشده است و در بعضی فرهنگ ها هم به خوبی جا افتاده است. در مورد باکو باید گفت که مورد دوم است؛ در واقع دادن انعام دادن نشانه ی قدردانی و تقریبا یکی از بایدهای باکو است. اگر به رستورانی در این شهر رفتید و خواستید به یکی از پیش خدمت ها انعام دهید، مقدار آن، ۵ تا ۱۰ درصد صورتحساب است. برای افرادی هم که در هتل و یا فرودگاه چمدانتان را جابه جا می کنند، ۱۰ مانات (واحد پول آذربایجان) مقدار خوبی است.

منبع: virtualtourist.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد