نکاتی جالب در مورد مسافرت به جاهای «خطرناک» (بخش دوم)

کوهنوردی از میان صخره ها

با الی گشت همراه باشید تا با هم به صحبت های گردشگری گوش دهیم که تجربه های مختلفی از سفر به جاهای خطرناک دارد. او آماده سفر به کلمبیا است. اکنون که خودم را برای سفر به کلمبیا آماده می‌ کنم، بسیاری از افراد از خبر آخرین سفرهای من با عنوان «مراقب باشید، آنجا خیلی خطرناک است!» استقبال کرده ‌اند. اما آیا کلمبیا واقعاً خطرناک‌ تر از جاهای دیگری است که من تا به ‌حال سفر کرده‌ ام یا در آنها ساکن بوده ‌ام؟

مطالب مرتبط:
نکاتی جالب در مورد مسافرت به جاهای «خطرناک» (بخش اول)
سفر به خطرناک ترین و مرتفع ترین قلل جهان
سفر به مکان های خطرناک

خانم جولی شوییترت کولازو، ویراستار Matador Pulse و نیز مشارکت‌ کننده همیشگی در جامعه ماتادور  است. وی برای خودش وبسایتی با عنوان Collazo Projects دارد و هرروز آن را به ‌روزرسانی می‌ کند. او مکزیکوسیتی و نیویورک را خانه خودش می ‌داند ولی به ‌زودی در کلمبیا هم مهمان ‌سرایی دایر خواهد کرد. با مرور نکات زیر از طرف او، خطر در سفر آنقدرها دردسر ساز نمی شود.

  • پیش از سفر، واقعیات را مدنظر قرار بدهید و نه نظرات را
  • از تاکسی استفاده کنید. اگر احتمال داشته باشد من از نکته ‌ای غفلت کنم، آن نکته همین است؛ چون لازم است از قبل به یک سرویس تاکسی زنگ بزنم. اما این کار ارزشش را دارد. اگر قرار است برای مدت ‌زمان زیادی در یک شهر یا کشور اقامت داشته باشید، اطلاعات تماس مربوط به حمل و نقل آن منطقه را در کیف ‌تان به همراه داشته باشید و به جای استفاده از ماشین ها یا تاکسی‌ های گذری که جلوی پایتان ترمز می‌ کنند، از خدمات رسمی و مجاز استفاده کنید. این مسئله چه در کشور خودتان چه در کشورهای دیگر، مهم است.
  • شما از سفر، زنده برگشتید!! دوستان‌تان را در مورد سفرتان آگاه کنید. وقتی از شما می ‌پرسند: «خطرناک بود؟» با صداقت و بر مبنای تجربیات خودتان پاسخ بدهید. یک راه بسیار خوب برای به تصویر کشیدن یک کشور خطرناک، به ‌اشتراک گذاشتن تجربیات سفر از طریق وبلاگ یا نمایش‌ های اسلایدی است. در مورد مردم و جاهایی که باید نگاه دقیق ‌تری به آنها داشت، صحبت کنید.
  • همچنان به یادگیری ادامه بدهید. شما در یک کشور یا فرهنگی که بخش زیادی از جهان آن را خطرناک قلمداد می‌کند، تجربه جالبی داشته ‌اید؛ اما این احتمال وجود دارد که هنوز هم چیز زیادی در مورد آن کشور یاد نگرفته باشید. از طریق وبلاگ‌ ها یا روزنامه ‌ها، ارتباط خودتان را با آن کشور حفظ کنید؛ درست مثل همان کاری که قبل از سفر انجام می ‌دادید. از سرویس ‌های RSS وبسایت ‌هایی که فکر می ‌کنید جالب هستند، استفاده کنید.
  • همیشه به سفر بروید. دنیا یک جای بزرگ و زیباست. بیرون بزنید و آن را تجربه کنید. وقتی هم که به خانه بر می ‌گردید، تجربیات‌ تان را با ما درمیان بگذارید. دنیا به آن اندازه ‌ای که فکر می ‌کنید، جاهای خطرناک ندارد.
توریسم مسئولانه و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آن
خوش سفر ترین مردم دنیا
کشف اسرار مکانی فرازمینی به نام استون هنج
راهنمای سفر به کشمیر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code