بلیط هواپیما

سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت آخر

قسمت پایانی سفرنامه آفریقای جنوبی

در ۳ قسمت قبلی درباره تجربیات شخصی فردی در سفر به کشور زیبای آفریقای جنوبی صحبت کردیم که در غالب سفرنامه ای آن را منتشر کرده بود. در این قسمت، که بخش آخر این سفرنامه هم هست ادامه ی ۳ قسمت قبلی را پیگیری می کنیم و تا پایان سفر، این سفرنامه را دنبال می کنیم. با الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت دوم
سفر به جنوبی ترین کشور قاره سیاه – قسمت سوم

قله چپمن در آفریقای جنوبی

روز بعد ما سوار بر خودرو رهسپار یک ماجراجویی دیگر شدیم. از مردم محلی و کارکنان هتل آدرس چند جای خوب را گرفته و از مسیر خلیج هوت (Hout Bay) به سمت قله چپمن (Chapman’s Peak) عازم شدیم که یکی از زیباترین مسیرهای جاده ای در آفریقای جنوبی محسوب می شود. البته در طول مسیر و قبل از خروج از کیپ تاون در بندرگاه توقف کرده و سیل های خزدار را در حال استراحت، خمیازه و خرناس کشیدن در زیر آفتاب تماشا کردیم. دیدن سیل های خزدار فرصتی نیست که همیشه اتفاق بیفتد و به همین دلیل ما تا حد ممکن به آن ها نزدیک شده و به تماشای این جانوران بامزه پرداختیم. در واقع کارهای آن ها به قدری خنده دار و جالب بود که حدود یک ساعت در این محل توقف کرده و سپس سوار ماشین شده و به سمت جنوب حرکت کردیم.
این مسیر رانندگی بسیار جالب توجه بود چون جاده از بین صخره های پر شمار و زیبا و در کرانه اقیانوس اطلس عبور می کرد و هر بار که در حاشیه جاده قرار می گرفتیم، منظره ای بی نهایت زیبا و جدید در برابر ما ظاهر می شد. در شهر Cape of Good Hope که نخستین توقف گاه ما محسوب می شد از ماشین پیاده شده و کمی پیاده روی کردیم. ما بسیار خوش شانس بودیم چون توانستیم در طول مسیر تعدادی بز کوهی و گورخر ببینیم. در ابتدای مسیر هم با دیدن تعدادی شترمرغ و بزهای کوهی که بسیار زیبا بوده و در فاصله زیادی از ما قرار داشتند، شگفت زده شدیم اما به کمک دوربین های قوی خود توانستیم به راحتی آن ها را تماشا کرده و عکس های خوبی از نخستین برخوردمان با حیات وحش جانوری آفریقا بیاندازیم. این موارد شروع خوبی محسوب می شد و ما امیدوار بودیم در طول مسیر از نزدیک با گورخرها برخورد کنیم که متاسفانه موفق به این کار نشدیم. در ادامه و قبل از بازگشت به محل پارکینگ خودرو، به همراه یک تور به بازدید از کشتی های غرق شده در آب های نزدیک به ساحل رفته و سپس در یک مسیر ۳ کیلومتری از بین راه های پوشیده از علف و تپه های صخره ای پیاده روی کردیم. دقیقا در انتهای مسیر پیاده روی دیدیم که یک حیوان بزرگ در نزدیکی زباله ها در حال تکان خوردن است و وقتی کمی جلوتر رفتیم با یک لاک پشت غول پیکر رو به رو شدیم که پایان خوبی برای پیاده روی ما محسوب می شد. مسیر پیاده روی بسیار زیبا و چشم نواز بوده و به عنوان نخستین بخش آفریقاگردی سفر ما؛ عالی محسوب می شد به همین دلیل ما بی قرار و بی تاب برای گشت و گذارهای بعدی در این کشور بودیم.

حسات وحش آفریقای جنوبی

در پایان به خودرو بازگشته و در مسیر خود به سمت جنوب ادامه دادیم. در طول راه با هم مشغول گفت وگو درباره موضوعات مختلفی بودیم که ناگهان دوریس فریاد زد: گورخر! من روی ترمز کوبیده و هر دو به سرعت از ماشین پیاده شده و از گورخرهایی که به آرامی در علف ها می چریدند تعداد زیادی عکس انداختیم. این روز شانس با ما بود و من فکر می کنم دیدن این تعداد از حیوانات در یک روز و در این منطقه چندان عادی نباشد. ما سپس به ماشین خود بازگشته و به سمت دماغه کیپ آفریقای جنوبی رانندگی کرده و از مناظر زیبای اطراف و محلی که دو اقیانوس به یکدیگر می رسند، لذت بردیم. این دماغه، جنوبی ترین دماغه آفریقا محسوب نمی شود اما چشم انداز بسیار زیبایی دارد. ما ۵ شب در کیپ تاون توقف کرده و لذت زیادی بردیم. اکنون آماده بودیم تا با شورلت اسپارک کوچکمان به سمت Winelands حرکت کنیم.

تفریحات هیجان انگیز کیپ تاون
تفریحات هیجان انگیز کیپ تاون
اکنون زمان سفر به آفریقاست
اکنون زمان سفر به آفریقاست
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت آفریقای جنوبی و اخذ ویزای این کشور
برای سافاری چه لباسی مناسب است؟
برای سافاری چه لباسی مناسب است؟