کارهایی که سفر به جنوب شرقی آسیا را هیجان انگیز می کنند

سفر به جنوب شرقی آسیا

جنوب شرقی آسیا با مکان های مذهبی باستانی، بازارهای شلوغ، سواحل کارت پستالی و کلی ماجراجویی های هیجان انگیز برای گردشگران کنجکاو مثل خواب و رویا می ماند. این ناحیه به کسانی که پا را فراتر می گذراند و به جاهای کمتر شناخته شده می روند پاداش هایی خاص و ویژه می دهد. در جنوب شرقی آسیا تفریحات و ماجراجویی های زیادی هست که می توانید آن ها را امتحان کنید و سفری هیجان انگیز و متفاوت را رقم بزنید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با کارهایی که در سفر به  جنوب شرقی آسیا می توانید انجام دهید آشنا شوید.

جنوب شرقی آسیا

در کاخ بزرگ بانکوک گم شوید

مطالب مرتبط:
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در جنوب شرقی آسیا
خوشمزه ترین غذاهای خیابانی جنوب شرقی آسیا

در کنار رودخانه چائو فرایا از مکان های مقدس و حیاط های این مجموعه باشکوه و بزرگ دیدن کنید. به بنای کنار این قصر بروید و وات پو را ببینید و در هنگام غروب خورشید به رودخانه بزنید و راهی وات آرون شوید در اینجا یکی از رویایی ترین غروب های دنیا انتظارتان را می کشد.

کاخ بزرگ در تایلند

از بودن در بازارهای شبانه بانکوک لذت ببرید

بانکوک شب ها خواب ندارد و با غروب آفتاب انگار تازه هیاهو و شلوغی، شهر را فرا گرفته است. همین که شب می شود بازاهای خیابانی زیادی برپا می شود که در آنجا می توانید به غیر از خرید ارزان، انواع غذاهای خیابانی معروف تایلند را امتحان کنید، مردم محلی را ببینید و از بودن در بازاری پرهیاهو و شلوغ لذت ببرید.

در دریای آندامان تایلند قایق سواری کنید

برای گشت و گذار در میان کارست های سنگ آهکی در جنوب تایلند هیچ چیز بهتر از قایق سواری نیست. در این ناحیه از کنار سواحل بکر و کرناهای استوایی می گذرید و بازی میمون ها در کنار ساحل را تماشا می کنید. دریای آندامان در این ناحیه اوج زیبایی را به تصویر کشیده  این جذابیت فقط با قایق سواری و پارو زدن حس می شود.

قایق سواری

از جنگل های شمال تایلند دیدن کنید

به ناحیه شمالی تایلند بروید و در میان تپه هایی که با جنگل های انبوه پوشیده شده گشت و گذار کنید. در این ناحیه شالیزاهای زیادی را می بینید و حتی می توانید با قبایلی که در اینجا زندگی می کنند آشنا شوید.

به دلتای مکونگ در ویتنام بروید

در این ناحیه از ویتام چیزی که بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می آید  باغ های میوه، شالیزارها و تالاب های جذاب است. در این دلتای سرسبز و حاصلخیز  جذابیت های ویژه ای را می بینید که هر کدامشان از نمادهای کشورهای شرق آسیا هستند. بر روی این دلتا آنقدر برنج به عمل می آید که به آن سبد برنج ویتنام می گویند. کافیست به این دلتا بروید تا با دیدن باغ های میوه، باغ های نیشکر، روستاهای تماشایی، شالیزارها و بازازهای شناور شناخت بیشتری از ویتنام پیدا کنید.

دلتای مکونگ

در کوه های ویتنام کوهنوردی کنید

بعد از اینکه هانوی و خلیج هالونگ را دیدید به سمت قله های بلند و شالیزهارهای شمال ویتنام بروید. این قسمت از ویتنام برای کوهنوردان مثل بهشت می ماند چون در آن علاوه بر کوهنوردی با چشم اندازهای بکری روبرو می شوید که کوهنوردی را در نظرتان جذاب تر می کند. اگر کوهنورد حرفه ای نیستید می توانید به سمت پارک های ملی بروید در آنجا راه ها و مسیرهای آسان تری برای رسیدن به ارتفاعات وجود دارد.

در ویتنام به کلاس آشپزی بروید

کشورهای جنوب شرقی آسیا از مقاصد معروف شکم گردی است و در آن غذاهای ارزان و خیابانی زیادی وجود دارد که آنجا را تبدیل به بهشت شکم گردان کرده است. اگر اینکه مثل افراد محلی تا می توانید غذا بخوید شما را راضی نمی کند می توانید در کلاس های آشپزی شرکت کنید و اصول غذا پختن در این ناحیه را یاد بگیرید تقریبا در بیشتر جاهای این کشور می توانید در کلاس های آشپزی شرکت کنید و غذاهای معروف این ناحیه را در عرض چند روز یاد بیرید.

در سواحل کامبوج استراحت کنید

با اینکه شهر ساحلی Sihanoukville در کامبوج سواحل خوب و تمیزی مثل Otres دارد اما به سمت جزیره کو رونگ بروید . در این جزیره با دیدن سواحل سفید و دریای آبی رنگ کاملا غافلگیر می شوید و از اینکه در کامبوج جزیره ای تا این حد بهشتی وجود دارد غافلگیر می شوید. فقط کافیست سوار قایق شوید و کمی از شهرهای همیشگی این کشور فاصله بگیرید تا بهشت واقعی را در آنسوی سواحل تجربه کنید.

جزیره کامبوج

به سمت بازارهای هنگ کنگ بروید

محله کاولون در هنگ کنگ یکی از بهترین محله ها برای پرسه زدن های بی هدف و گشت و گذار میان کافه ها و بازارهای سنتی محلی است. یکی از بهترین بازارها برای تخفیف های حسابی بازار لیدیز است در اینجا تا می توانید خرید کنید چون با تخفیف های زیادی که می گیرید خیالتان راحت است که هنوز هم مقدار زیادی پول دارید.

به جزایر پرهنتیان مالزی بروید

این شبه جزیره کوچک از دو جزیره Besar و Kecil تشکیل شده و شاید بتوانید بهترین جزایر آسیایی را در آن ها پیدا کنید. کسی در این جزایر زندگی نمی کند برای همین به محلی امن و آرام برای گردشگرن تبدیل شده اند. در سواحل این دو جزیره می توانید غواصی و قایق سواری کنید و معنی واقعی سواحل بکر را کاملا لمس کنید.

از شالیزارهای پلکانی بانائو فیلیپین دیدن کنید

در فیلیپین مستقیم به سمت جزیره شمالی لوزون بروید تا یکی از خیره کننده ترین چشم اندازها را ببینید. در اینجا شالیزارهای پلکانی را می بینید که برای قرن هاست در دامنه های کوه حک شده اند و زیبایی چشم نوازی را به این ناحیه داده اند. این شالیزهارها آنقدر جذاب و خیره کننده اند که حتی درلیست میراث جهانی یونسکو هم قرار دارند.

شالیزارهای فیلیپین

به تور فرهنگی در سنگاپور بروید

سنگاپور محله های خارجی زیادی دارد که در آن ها تفاوت فرهنگی، بیشتر از قسمت های دیگر به چشم می آید. به محله چینی ها، محله هند کوچک، خیابان عرب و ناحیه مستعمری بروید و از تور فرهنگی در این کشور لذت ببرید.

منبع: roughguides.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد