بهترین مسیرهای طبیعت گردی در جنوب شرقی آسیا

جنگل های سرسبز، کوه های آتشفشانی، قبیله هایی با سنت های متنوع، غذاهای خیابانی ارزان، حیات وحش متنوع و جزیره های زیبا جنوب شرقی آسیا را به محل مناسبی برای سفر و طبیعت گردی تبدیل کرده است. کوله گردهای زیادی از نقاط مختلف دنیا خودشان را به این منطقه می سانند و با تورهای طبیعت گردی همراه می شوند تا نواحی دورافتاده این سرزمین را کشف کنند. جنوب شرقی آسیا مسیرهای طبیعت گردی خارق العاده ای دارد که می توانید در این مسیرها در میان جنگل های انبوه و سرسبز و حیات وحش تماشایی روزها راه بروید. در این  میان روستاهای دورافتاده ای را می بینید که قبایلی با فرهنگ های جالب در آن ها زندگی می کنند. به این روستاها می روید و با فرهنگ قبیله های مختلف که در نواحی دوردست زندگی می کنند آشنا می شوید. گاهی در خانه های آن ها استراحت می کنید و از غذاهای محلی شان می خورید. با اینکه جنوب شرقی آسیا مسیرهای طبیعت گردی زیادی دارد اما بعضی از آن ها با تورها و راهنماهایی مجرب اداره می شوند که با شرکت در آن ها می توانید طبیعت گری فوق العاده ای را بگذرانید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با بهترین مسیرهای طبیعت گردی در آسیا آشنا شوید.

طبیعت گردی در جنوب شرقی آسیا

پارک ملی تامان نگارا (Taman Negaraمالزی

مطالب مرتبط:
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در ارتفاعات کامرون مالزی
بهترین مسیرهای طبیعت گردی در تایلند

در پارک ملی تامان نگارا هر جور طبیعت گردی که دوست داشته باشید در انتظارتان است. این پارک که قدیمی ترین جنگل های بارانی دنیا را در خود جای داده بدون شک یکی از منحصربفردترین جنگ های دنیاست. در این پارک می توانید در کمپ های مخصوص، شب را بگذرانید و شکوه شبانه جنگل را احساس کنید. همین که روز می شود سوار قایق شوید و در حالی که محو تماشای طبیعت بکر اطراف رودخانه هستید رودخانه گردی لذت بخشی را تجربه کنید. در پارک غارهای سنگ آهکی زیادی هستند که تماشای نقاشی های باستانی ای که بر روی دیواره آن ها کشیده شده حسابی هیجان انگیز است. به این نقاشی ها خوب نگاه کنید و حدس بزنید که انسان های باستان برای چه آن ها را کشیده اند. در وسط این جنگل پل پیاده روی جالبی هست، حتما بر روی آن راه بروید و جنگل را در نمای دیگری ببینید. یکی از لذت بخش ترین بخش های پیاده روی بر روی این پل وقتی است که از بالا حیوانات را بر روی درخت ها و در نواحی مختلف پارک تماشا می کنید.

پارک ملی تامان نگارا

تور قبیله های تپه، تایلند

این سفر برای طبیعت گردانی مناسب است که زمان چندانی ندارند و به دنبال طبیعت گردی های دو سه روزه هستند. در این سفر سه روزه سفرتان با بازدید از جاذبه های تایلند شروع می شود، در ادامه از مردم مهمان نواز کارن که در تپه های چیانگ مای زندگی می کنند دیدن می کنید و در انتهای سفر دوباره به بازدید از جاذبه های دیگر تایلند می روید. در این سفر بیشتر از اینکه تمرکز بر روی راه رفتن و طبیعت گردی باشد هدف آشنا شدن با فرهنگ قبیله هاست. از چیانگ مای به راه می افتید و در مدت این سفر حدود ۳ ساعت در روز در میان جنگل های انبوه طبیعت گردی می کنید و با چراغ قوه به داخل غارهایی پر از خفاش می روید. از آنجایی که سه ساعت بیشتر در میان طبیعت نیستید بقیه روز را در روستاها گشت و گذار می کنید و شب ها را هم در همین روستاها می گذرانید. در پایان این سفر یاد می گیرید که چگونه در جنگل بدون هیچ امکاناتی برای خودتان غذا تهیه کنید.

جنوب شرقی آسیا

دریاچه ییک لائوم (Yeak Laom)، کامبوج

جنگل های بارانی ای که نواحی شمالی کامبوج را پوشانده آنقدر انبوه است که به تنهایی نمی توانید در میان آن ها طبیعت گردی کنید می توانید با راهنماهایی حرفه ای همراه شوید و با آن ها به نواحی دور افتاده این منطقه بروید. یکی از این نواحی دریاچه ییک لائوم است که بر روی یک دهانه آتشفشانی ایجاده شده و در اطراف آن ۵ روستا هست که می توانید با فرهنگ و عقاید سنتی آن ها هم آشنا شوید و صنایع دستی بخرید.

دریاچه ییک لائوم

کوه رینجانی (Rinjani)، جزیره لومبوک

کوه رینجالی کوهی اتشفشانی است که در جزیره لومبوک قرار دارد و چیزی که آن را جذاب تر کرده وجود یک دریاچه زیبا در بالای آن است. برای رفتن به این مسیر راهنمایانی هستند که می توانید با آن ها همراه شوید و به راحتی به بالای این کوه بروید. در طول این طبیعت گردی به مدت سه روز از دامنه های آتشفشان بالا می روید و به دریاچه مقدسی می رسید که دهانه این آتشفشان را پر کرده است و به سگارا آنا معروف است. در این دریاچه بعد از یک کوهنوردی می توانید شنای لذتبخشی در این دریاچه داشته باشید و با انرژی برای سفر برگشت آماده شود.

کوه رینجانی

جنگل نوردی، لائوس

در جنگل های شهر لوآنگ نامتا (Luang Namtha) در شمال لائوس پیاده روی کنید و برای شام سبزیجات جنگلی جمع کنید. با این سبزی ها می توانید غذای محلی یکی از قبایل را درست کنید و از عطر و طعم بینظیر آن لذت ببرید. در طول مسیر روستاهای کوچکی را بر روی تپه ها می بینید که به اهالی آخا معروفند می توانید شب را در خانه این روستاییان بگذرانید و فرهنگ های جالب آن ها را از نزدیک ببینید.

جنگل نوردی

کوه کینابولو(Mount Kinabulu)، بورنئو مالزی

رسیدن به بالای این کوه مرتفع یک روز زمان لازم دارد می توانید یک جوری برنامه ریزی کنید تا قبل از طلوع خورشید به بالای قله کینابولو، بلندترین کوه جنوب غربی آسیا برسید. بعد از اینکه از کوه بالا رفتید مدتی در چشمه های آب گرم پورینگ شنا کنید تا عضلات تان آرام شود و خستگی از تنتان بیرون برود.

منبع: roughguides.com

۵ شهر از ناامن ترین ها در قاره آسیا (بخش دوم)
۵ شهر از ناامن ترین ها در قاره آسیا (بخش دوم)
دیدنی هایی در جنوب شرق آسیا
دیدنی هایی در جنوب شرق آسیا
گشتی در جنوب شرق آسیا
گشتی در جنوب شرق آسیا
غذاهای خیابانی محبوب آسیا اینها هستند!
غذاهای خیابانی محبوب آسیا اینها هستند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code