سفر به لوکیشن های واقعی سریال گیم آو ترونز!

لوکیشن های سریال گیم آو ترونز

شاید سریال مشهور گیم آو ترونز (Game of Thrones) به معنای «بازی تاج و تخت» را دیده باشید، سریالی که حالا محبوبیت جهانی دارد، در روز ۱۷ جولای قرار است تا فصل هفتم آن شروع شود. اما یکی از بزرگترین ویژگی های این سریال که آن را تا این اندازه خاص کرده، چشم انداز هایی است که لوکیشن های سریال گیم آو ترونز در آن ها فیلم برداری شده است. به همراه الی گشت سری به این لوکیشن ها می زنیم و محل آنها را با هم می بینیم.

حصارهای سیاه (The dark Hedges)

یکی از قابل توجه ترین لوکیشن های این سریال، در حصارهای سیاه یا همان دارک هجز که یک مجموعه ی بسیار دیدنی از درختان راش بلند و پیچ در پیچ است، می باشد. این درختان که در یک خط قرار دارند، دور تا دور جاده را فرا گرفته اند و فضایی جادویی و تا حدی ترسناک را به خصوص در تاریکی القا می کنند. حصارهای سیاه در کشور ایرلند شمالی قرار گرفته اند.

لوکیشن های سریال گیم آو ترونز

بالینتونی (Ballintony)

مطالب مرتبط:
دیدنی ترین لوکیشن های تاریخ سینما; ارباب حلقه ها
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک

بالینتونی یک روستای کوچک زیبا است که در حاشیه ی دریا قرار گرفته است. این روستا در سریال گیم آو ترونز، به عنوان Pyke صدا زده می شود و پایتخت جزایر آیرون خطاب می شود.

روستای بالینتوی

دوبرونیک (Dubrovnik)

لوکیشن های معروف و زیادی در قلب قسمت قدیمی و شلوغ شهر گرفته شده است که مخصوصا خیابان سنت دومینیکا جایی است که در آن بیشترین صحنه های فروشگاه ها و مغاره های قدیمی گرفته شده است. در پارک گاراداک (Garadac park) که در حومه ی مرکز تاریخی منطقه قرار دارد هم لوکیشن مراسم ازدواج Joffrey Baratheon’s گرفته شده است.

دوبرونیک

لوکروم (Lokrum)

باغ های گیاهشناسی جزیره ی لوکروم که در بیرون خط ساحلی دوبرونیک قرار گرفته اند محل باغ های «شهر Qarth» در سریال هستند. اگر توانستید به این منطقه سفر کنید، حتما کایاکنیگ را در دریا به سمت جزیره ی آن امتحان کنید، یک تجربه ی عالی برای فرار از خیل جمعیت و کمی آرامش.

لوکروم

Trsteno Arboretum

کمی دورتر از دوبرونیک که بروید، حدود ۳۰ دقیقه با ماشین، به Trsteno Arboretum می رسید که متعلق به قرن پانزدهم است و در این سریال به عنوان باغ های کاخ Red Keep ظاهر می شود.

Trsteno Arboretum

منطقه ی تروگیر (Trogir)

صومعه ی سنت دومینیک در منطقه ی تروگیر به عنوان Qarth در فیلم ظاهر شده است «بهترین شهری که تا حالا بوده و خواهد بود». تروگیر یک منطقه ی بسیار زیبا و تحسین برانگیز است که به دلیل سبک معماری چشمگیری که دارد، جز میراث جهانی قرار داده شده است.

تروگیر

شهر اسپلیت (Split)

اسپلیت دومین شهر بزرگ کشور کرواسی است که از خرابه های کهن آن در سریال گیم آو ترونز به عنوان «شهر قبلی برده داری Meereen» استفاده شده است و لوکیشن این قسمت ها در آن گرفته شده است. بسیاری، این دومین شهر بزرگ کرواسی را یک الماس کنار دریا می دانند که هم خرابه های یک شهر باستانی و کهن را در خود جای داده و هم یک شبه جزیره ی بسیار زیبا دارد که سواحلی پر از درخت های کاج و درخت های ردیف شده ی زیتون دارند.

شهر اسپیلت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد