بلیط هواپیما

این فعالیت های ماجراجویانه، فقط در مراکش!

سفر به مراکش

چه به دنبال ماجراجویی باشید چه گشت گذار در یک جای بی نظیر، باید مراکش را برای یکبار هم که شده ببینید. اگر چه تعداد گردشگران مراکش اصلا کم نیست  هر سال می بینیم که افراد بیشتر و بیشتری خواهان سفر به این مقصد گردشگری دیدنی می شوند اما با این وجود هنوز هم بکر باقی مانده است. در این جا تعدادی از بهترین ماجراجویی هایی که در سفر به مراکش می توانید داشته باشید را به شما معرفی می کنیم:

اسب سواری در کنار دریا!

کمی به تصویر زیر نگاه کنید، رویایی نیست؟ اسب سواری در کنار ساحل آن هم با پس زمینه ای از خورشید نارنجی رنگ که پرتوهایش را روی آبی دریا ساطع می کند… یکی از بهترین تجربه هایی که در سفر به مراکش می توانید داشته باشید اسب سواری در کنار ساحل است هم اینکه اسب سواری می کنید و هم همزمان از زیبایی طبیعت لذت می برید شنیدن صدای امواج دریا در زیر آفتابی که به گرمی می تابد و البته بوی خوش دریا، یک روز بی عیب و نقص را برایتان می سازد.

اسب سواری در مراکش

در هر جایی از این شهر که گم شوید، خود به خود راهتان را پیدا می کنید!

مطالب مرتبط:
جاذبه های دیدنی رباط در مراکش + تصویر
راهنمای سفر به مراکش

یکی از بهترین بخش های سفر به هر شهر و منطقه ای این است که در خیابان های آن راه بروید و با مردم و نحوی زندگی شان آشنا شوید، این یکی از بهترین کارهایی است که می توانید به واسطه ی  آن با فرهنگ مردم آن جا آشنا شوید. یکی از بهترین بخش های سفر به مراکش و و  در واقع از جاهایی که در سفر حتما حتما باید ببینید جایی به نام Tetouan است که در میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. باورتان نمی شود این جا واقعی باشد درست  مثل داستان های هزار و یک شب است پر از کوچه و پس کوچه هایی با بازارهای کوچک و رنگارنگ که هر کس در آن چیزی می فروشد، به عبارت دیگر در این کوچه ها می توانید همه چیز را پیدا کنید اصلا انگار تاریخ در کوچه پس کوچه های این منطقه گم شده است و هیچ وقت قرار نیست عوض شود. انواع سوغاتی های رنگارنگ و لوازم چرم و غیر چرم را در این جا می توانید پیداکنید.

خیابان های مراکش

مزه ی شتر سواری در صحرای ساهارا و خوابیدن زیر نور ستاره ها تا آخر عمر همراهتان می ماند!

تصورش را بکنید، شما با یک تور ۶ روزه ی ماجراجویانه ی شتر سواری راهی صحرای ساهارا می شوید آن هم با کوچ نشینانی که در این صحرا زندگی می کنند به نظرتان فوق العاده نیست؟ همین طور است! این تجربه به شما این فرصت را می دهد تا بتوانید طعم زندگی کوچ نشینی در این صحرا را بچشید و چند روزی به اصطلاح پایتان را در کفش آن ها بگذارید و مانند آن ها زندگی کنید. یک روز را که به این روش در این صحرا بگذرانید می بینید که شترسواری در صحرای ساهارا به همراه کوچ نشینان دیگر فقط یک جاذبه نیست بلکه یک ضرورت است، ضرورتی که برای آشنایی با زندگی کوچ نشینان واجب و اجباری است. این بار تجربه ای خواهید داشت که هیچ وقت از یاد نخواهید برد.

شتر سواری در مراکش

شن سواری در تپه های شنی بزرگ مرزوگا

اگر شن دوستید! یعنی کلا از بودن در شن و ماسه و لمس آن ها لذت می برید باید بدانید که یکی از بهترین روش های گشت و گذار روی شن ها اسکیت سواری روی شن است. می توانید ساعت ها و ساعت ها روی تپه های شنی مرزوگا راه بروید بعد سوار اسکیتتان شوید. تپه های شنی ای که در مروزگای مراکش وجود دارند واقعا بلندند به طوری که بالا رفتن از آن ها و پایین آمدن به پایین تپه های شنی سرعتتان را به ۵۰ کیلومتر در ساعت می رساند. برای شن سواری در این تپه ها هم تورهای زیادی در داخل مراکش برگزار می شوند و اگر خواستید ماجراجویی تان را به اوج برسانید پیشنهاد می ینیم حتما از روستای مرزوگا در مراکش دیدن کنید و زمانی را هم برای زدن کمپ در این بیابان شنی صرف کنید. صبح ها رنگ این شن ها طلایی زیبایی می شود که دلیل آن هم تابش اشعه های طلایی رنگ خورشید روی تپه هاست. دیدن طلوع خورشید روی این تپه های طلایی رنگ منظره ای واقعا نفس گیر است.

شن سواری در مراکش

راهپیمایی در زمین ها به همراه چوپان های کوچ نشین

ممکن است اصلا این کار را دوست نداشته باشید و یا هیچ وقت هم انجامش ندهید اما در سفر به مراکش هماهی با چوپان های کوچ نشین حتی برای یک روز شمار ا با این جامعه ی کوچک بکر بیشتر آشنا می کند. البته از طرفی می دانیم که این کا ر را هر توریست و گردشگری انجام نمی دهند، افرادی که واقعا عاشق سفر هستند و به معنای واقعی کلمه دوست دارند تا در سفر به هر جایی با صد در صد آن مکان آشنا شوند و همه دیدنی هایش را ببینند و حس کنند، انجام می دهند. در این ماجراجویی که در نزدیکی صحرای ساهارا انجام می شود، می توانید در کنار آن ها کمپ بزنید و به همراه آن ها تجربه های جالبی از شیوه ی درست کردن غذا در صحرا و غذا خوردن با آن ها داشته باشید.

کوچ نشینان مراکش

موج سوار ی آن هم در بهترین امواج ساحل آتلانتیک

ممکن است تا حالا این تجربه را داشته باشید و فکر کنید که هر جای دنیا بروید آسمان همین رنگ است! اما نه، موج سواری در مراکش مثال نقض خوبی است تا به شما نشان دهد که آسمان در همه جا هم یکرنگ نیست! در واقع موج سواری در مراکش واقعا افسانه ای است و یکی از بهترین و شناخته شده ترین مناطق مراکش برای موج سواری ساحل Legzira است البته امواج این ساحل تنها دلیل محبوبیت آن نیست و باید به صخره های قرمز رنگش هم اشاره کرد. در ضمن غذا و اقامتگاه را هم نباید فراموش کنیم بودن در این منطقه واقعا ارزشش را دارد حتما اگر به مراکش سفر کردید ساحل مشهور لگزیرا را هم ببینید حتی اگر به خاطر موج سواری نباشد.

موج سواری در Legzira

منبع: www.telegraph.co.uk

هیجان در طبیعت موریس
هیجان در طبیعت موریس
پارک ملی کروگر در آفریقا + ویدیو
پارک ملی کروگر در آفریقا + ویدیو
راهنمای سفر به کازابلانکا در مراکش
راهنمای سفر به کازابلانکا در مراکش
نکات سفر به کنیا، آفریقای کلاسیک!
نکات سفر به کنیا، آفریقای کلاسیک!