alexaa

ماجراجویی در پافوس، جایی مثل هیچ جا

گشت و گذار در اطراف پافوس

در طول فصل تعطیلات در تابستان، بندر پافوس قبرس به ‌شدت توسط گردشگران شلوغ می ‌شود. این زمان، بهترین وقت برای گشت‌ وگذار و جست وجوی چشم‌ اندازها و جاذبه‌ های بیشتر در سمت سواحل غربی قبرس است. شبه‌ جزیره آکاماس خانه جانوران و گیاهانی متنوع و شگفت ‌انگیز است و یکی از بهترین مکان‌ های پیاده ‌روی در این جزیره به ‌حساب می ‌آید. با الی گشت همراه باشید و اگر قصد سفر به این منطقه زیبا را داشتید با برخی دیدنی های اطراف پافوس آشنا شوید:

akamas peninsula

شبه ‌جزیره آکاماس

مطالب مرتبط:
سفر به قبرس و بندر پاوس
پافوس، شهر ساحلی و باستانی قبرس

شبه‌جزیره آکاماس برای کسانی که اهل پیاده روی هستند و دوست دارند تا کفش‌ های خود را به پا کرده و عاشقانه در طبیعت گردش بپردازند، یک مکان وحشی و طبیعی زیبا و کامل به‌حساب می‌آید. این مکان خانه گونه ‌های متعدد گیاهی و جانوری است و در آن ۳۵ نوع گیاه وجود دارند که تنها در قبرس می‌ رویند. مسیرهای این منطقه بسیار زیرا و سازمان ‌دهی شده هستند و این امر به این معنی است که نه‌ تنها افراد اهل پیاده ‌روی حرفه ‌ای، بلکه همه‌کس می ‌توانند از پیاده‌ روی در این مکان لذت ببرند. محبوب ‌ترین مسیر این منطقه، مسیر آفرودیته است که از حمام آفرودیته آغاز شده و طی مدت ‌زمانی چهار ساعته شما را از مسیر خرابه ‌های صومعه پیرگوس تیس ریگیناس (Pyrgos tis Rigainas) عبور می‌دهد. دیگر مسیر محبوبی که نباید آن را از دست بدهید نیز مسیر آدونیس (Adonis) است که اندکی کوتاه ‌تر بوده و پیاده ‌روی در آن تنها سه ساعت طول خواهد کشید.

موقعیت مکانی: ۴۴ کیلومتری شمال پافوس

theater at ancient soli

شهر باستانی سولی

در کنار منطقه باستانی کوریون و منطقه باستانی سالامیس، سولی نیز یکی دیگر از مناطق باستانی مهم و پادشاهی ‌های یک شهر مربوط به دو دوره زمانی است: نخست در طول دوره آشوری ‌ها و سپس در طول دوره بیزانس و حکومت رومی ‌ها. مهم ‌ترین بخش این سایت را باید بنای بازیلیکای آن دانست که در آن بقایای طراحی ‌های موزاییکی‌ وجود دارند که به‌ خوبی حفظ شده ‌اند. در میان این موزاییک ‌ها بهتر است به دنبال مواردی که دارای تصویر قو و دلفین هستند بگردید زیرا به‌خوبی سالم مانده ‌اند. در پایین این تپه نیز، خرابه ‌های یک آگورا و خیابان‌ های شهری گسترده شده ‌اند درحالی‌که در قسمت بالایی آن یک بازیلیکا و یک تئاتر کوچک قرار دارند. بهترین گزینه برای دیدن شهر باستانی سولی این است که آن را در قالب یک گردش یک ‌روزه که شامل بازدید از دهکده باستانی وونی نیز می‌شود تجربه کنید. البته برای رفتن به آنجا نیاز به ‌وسیله نقلیه شخصی خود دارید.

موقعیت مکانی: ۱۰۱ کیلومتری شمال شرقی پافوس

ancient vouni

روستای باستانی وونی (Vouni)

پافوس یک مکان ویژه گشت ‌وگذار در بخش شمالی مناطق غربی قبرس به‌حساب می‌آید. اگر برای یک روز، ماشین کرایه کنید می‌توانید از طریق جاده ساحلی اصلی غربی از مرز لیمنتیس یسیلیرماک (Limnitis-Yeşilirmak) عبور کنید (گذرنامه خود را فراموش نکنید). چند کیلومتر به ‌سوی شمال بروید تا به منطقه زیبا و خوش‌ منظره و باستانی وونی برسید. این منطقه دارای خرابه‌ های بزرگ باقی مانده از یک کاخ به قرن چهارم پیش از میلاد است که بر فراز یک تپه قرار گرفته است. باستان ‌شناسان هنوز از تاریخچه این مکان کاملا مطمئن نیستند و ممکن است این بنا ریشه‌ هایی فارسی یا یونانی داشته باشد.

موقعیت مکانی: ۹۶ کیلومتری شمال شرقی پافوس

paphos fort

قلعه پافوس

این قلعه علی رغم کوچک بودن، یکی از به‌یادماندنی‌ترین مناظر موجود در پافوس است. این دژ که در سال ۱۵۹۲ توسط عثمانی ‌ها بنا شده است، بر روی یک قلعه قرون ‌وسطایی که توسط لوسیانس (Lusignans) بنا شده بود، ساخته شده است. جالب است که قلعه قبلی نیز بر روی باقی ‌مانده ‌های یک دژ دوران بیزانس ساخته شده بوده است. برای ورود به این قلعه باید از روی یک پل کوچک که بر روی یک خندق ساخته شده، عبور کنید. موقعیت برتر مکانی این قلعه و اشراف آن به بندر موجب شده بود تا این قلعه به‌عنوان یک سد دفاعی عالی برای این شهر عمل کند. این مکان را می‌توان بهترین محل در تمامی شهر برای مشاهده مناظر دریای مدیترانه به‌حساب آورد. برای دسترسی به منظره ‌ای باز و ۳۶۰ درجه از بندر و دریای زیبای مقابل آن نیز می‌توانید به روی سقف این دژ بروید. در قسمت موج ‌شکن ‌های این دژ نیز تعدادی خرابه باستانی وجود دارد که البته از آن‌ها تنها دوتکه بزرگ سنگ باقی مانده است.

موقعیت مکانی: بندر پافوس، پافوس کاتو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد