سفر به پورتوریکو به همراه این بایدها و نبایدها!

سفر به پورتوریکو

پورتوریکو از آن مقصدهای جذابی است که پر از شگفتی برای شماست. این مجمع الجزایر که در منطقه کارائیب قرار گرفته اند، حدود ۳ میلیون و ششصد نفر در آن زندگی می کنند که زبان آن ها اسپانیایی و انگلیسی است. اگر می خواهید یک سفر به پورتوریکو داشته باشید، خوب است که نکاتی در مورد آن را بدانید. الی گشت را در ادامه همراهی کنید و نکاتی که برای شما در مورد سفر به پورتوریکو را جمع آوری کرده ایم، مطالعه نمایید.

سفر به پورتوریکو

۱- سواحل خیره کننده هستند.

مطالب مرتبط:
پورتوریکو و جاذبه هایش
از فراز درختان جنگل آمازون

در پورتوریکو ۳۰۰ ساحل عمومی وجود دارد که یکی از دیگری زیباتر و هیجان انگیزترند. همه امکانات رفاهی و امنیتی در اینجا دیده می شوند که می توان در بین آن ها به حمام، تخت های ساحلی، سرویس بهداشتی، غرق نجات و … اشاره کرد.

۲- انعام دادن را فراموش نکنید.

مثل بسیاری از نقاط جهان، در سفر به پورتوریکو وقتی از خدمات استفاده می کنید و یا به رستوران می روید باید انعام بدهید. مثلا به کارکنان هتل، راننده تاکسی، گارسون های رستوران ها و … از جمله افرادی هستند که انعام دادن به آن ها جزو بایدهاست. معمولا در رستوران ها انعام بین ۱۵ تا ۲۰ درصد مبلغ رسید و در تاکسی ها ۱۵% کرایه می باشد.

پورتوریکو

۳- پورتوریکو تنها ساحل نیست.

با اینکه گفتیم که سواحل زیادی در این کشور وجود دارند، اما این موضوع نباید شما را به اشتباه بیاندازد که فکر کنید سفر به پورتوریکو تنها دیدن سواحل است. باید بدانید که پورتوریکو پر از تنوع جغرافیایی است. در اینجا شما می توانید جنگل های بارانی، جنگل های خشک، تشکل های خاص جغرافیایی و کوه ها و غارهای زیادی ببینید. طبیعت گردی نیز در اینجا امکان پذیر است چرا که در بیش از ۲۸ هزار هکتار، مسیرهای طبیعت گردی وجود دارد که در آن ها آبشارهای زیادی وجود دارد و حیات وحش نیز قابل دیدن هستند.

آبشاری در پورتوریکو

۴- اسپانیایی صحبت کردند نیاز نیست اما به شما کمک می کند.

جالب است بدانید که از سال ۱۹۹۳، پورتوریکو دو زبان رسمی انگلیسی و اسپانیایی دارد. اما شما لازم نیست هر دو زبان را بلد باشید تا این جزیره را ببینید. بیشتر مردم حداقل کمی انگلیسی متوجه می شوند، مخصوصا شهرهایی که توریست های بیشتری به آن جا می روند، مردمی دارد که زبان انگلیسی را صحبت می کنند. اما همیشه یادگیری چند واژه در زبان کلی یک کشور کارساز است. می توانید یک دفترچه یادداشت به همراه داشته باشید و واژه ها و عباراتی که مهم هستند را در آن نگه داری کنید.

نکته: بیشتر تابلوهای جاده ای به زبان اسپانیایی هستند.

کودکی در پورتوریکو

۵- هوا تقریبا همیشه خوب است.

دمای جزیره تقریبا در تمام طول سال بین ۲۰ تا ۲۶ درجه سانتی گراد است. البته بد نیست که یک چتر با خود بیاورید! بارها و بارها در خارج از فصل طوفان باران می بارد، اما معمولا باران ها در اواسط روزی آفتابی می بارند و البته چندان هم این بارش طول نمی کشد.

طبیعت پورتوریکو

۶- غذا فوق العاده است.

پورتوریکو دارای رستوران های زنجیره ای جهانیست و اگر انتخاب شما این است، هیچ مشکلی ندارد. اما در سفر به پورتوریکو اشتباه بزرگی خواهد بود که رستوران های محلی فوق العاده ای که در آن وجود دارند را، امتحان نکنید و از غذاهای محلی آن چشم پوشی کنید. یکی از غذاهایی که بسیار پیشنهاد می شود موفونگو (Mofongo) است. این غذا یک ظرف سیب زمینی پخته شده است که اغلب با گوشت یا غذاهای دریایی پر شده و سپس در یک کاسه ریخته می شود.

از رستوران های محبوبی که می توانید در پورتوریکو به آن بروید می توان به Cocina Abierta اشاره کرد که در کوندادو قرار دارد.

رستوران Cocina Abierta در پورتو ریکو

۷- کشتی های کروز را در پورتوریکو فراموش نکنید.

آن هایی که عاشق کشتی های تفریحی هستند، پس احتمالا عاشق پورتوریکو نیز خواهند شد. شرکت های مختلفی، خدمات کشتی های تفریحی در بندر چشم نواز سن خوان دارند که می توانید از ان ها استفاده کنید. برخی آمارها به دو میلیون مسافر کشتی کروز در سال در جزیره اشاره دارند. با این کشتی ها می توانید برای تورهای یک روزه، نیم روزه و یا حتی چند روزه ثبت نام کنید و از طبیعت بی نظیری که در انتظارتان است، نهایت لذت را ببرید.

کشتی کروز در بندر سن خوان

۸- ترافیک در پورتوریکو زیاد است.

با اینکه شاید بشود در یک روز جاذبه های زیادی را در پورتو ریکو دید، اما به خاطر ترافیک سنگینی که مخصوصا در ساعت اوج ترافیک دیده می شود، شاید زمان تان را هدر بدهد. پیشنهاد می کنیم که اگر در سفر به پورتوریکو تنها یک روز زمان داشتید، اطراف سن خوان (San Juan) را بگردید و در آن جا نیز به محله قدیمی سن خوان بروید که جزو آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو می باشد.

این محله با پیاده روهای خوبی پوشیده شده است، رستوران های زیادی دارد و هم جاذبه های تاریخی مانند قلعه ال مورو دارد و هم جاذبه های فرهنگی که از جمله آن ها می توان به موزه های زیاد این منطقه اشاره کرد.

خیابانوی در خیابانی در پورتوریکو

۹- جزیره های جذابی برای کشف در اینجا وجود دارند.

پورتوریکو یک جزیره است (بدیهی است)، اما جزایر دریایی کوچکتر با سواحل زرق و برق دار، دسترسی به صخره های مرجانی، اسب های وحشی و زیبایی نفس گیری نیز در این جا وجود دارد. Culebra و Vieques، مسلما محبوب ترین مقاصد جزیره ای در سفر به پورتوریکو هستند. ساحل ۳۲ کیلومتری Vieques به خاطر شن های مشکی معروف است که دیدن آن توصیه می شود. Culebra در ۲۷ کیلومتری شرق مدیترانه ای پورتوریکو قرار دارد. منطقه حفاظت شده Cayo Luis Peña برای اسنورکلینگ و غواصی مناسب است.

جزیره ویکس در پورتوریکو

۱۰- بدانید که می توانید جزیره را خودتان بگردید.

با اینکه استفاده از تورهای محلی در سفر به پورتوریکو راحت تر و بی دردسر تر است اما بدانید که با کمی جست و جوی اینترنتی و دانستن چگونگی حمل و نقل می توانید خودتان به راحتی کل جزیره را بگردید. اتوبانی که دورتادور جزیره کشیده شده است، این امکان را برایتان فراهم کرده که به هر جایی که می خواهید بروید و حتما لازم نیست که کسی برای شما برنامه ریزی کند.

منبع: equator.eftours.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد