راهنمای سفری ارزان به کاپادوکیا و گورمه در ترکیه

راهنمای سفر به کاپادوکیا

کاپادوکیا در ترکیه منطقه ای توریستی و گردشگری است که جاذبه های فراوانی را به گردشگران پیشنهاد می دهد. اگر قصد سفر به کاپادوکیا ترکیه و منطقه گورمه دارید، می توانید راهنمای سفر به کاپادوکیا را در ادامه این مطلب مجله الی گشت مطالعه کنید. با دیدن عکس ها و خواندن جاذبه های بی نظیر و پر از جاذبه کاپادوکیا ترکیه به راحتی این مقصد را در لیست سفرهای خود قرار خواهید داد. چرا که بهترین تجربیات سفر را برای شما به همراه خواهد داشت. در این منطقه نه تنها می توانید از اقامت در میان مردم محلی ترکیه لذت ببرید و با ان ها بیشتر صمیمی شوید، بلکه می توانید به فعالیت های ورزشی در میان کوه ها و صخره های کاپادوکیا بروید. اگر هم علاقه مند به تاریخ هستید، این محل مکان های تاریخی جذابی را برای شما در خود پنهان نموده است. با ما همراه باشید تا راهنما و نکات سفر به کاپادوکیا ترکیه را برایتان بیان کنیم.

سفر به کاپادوکیا

بودجه سفر به کاپادوکیا

مطالب مرتبط:
سفر به قسمتی از ماه اما روی زمین، به نام کاپادوکیا در ترکیه!!
بالن سواری بر فراز کاپادوکیا، تجربه ای فراموش نشدنی
بهترین جاده ها برای دوچرخه سواری در دنیا!

در راهنمای سفر به کاپادوکیا ترکیه به راحتی با دانستن اینکه چه فعالیت هایی را با چه قمیت هایی می توانید انجام دهید، می توانید در هزینه سفر خود صرفه جویی کنید. شاید صرفه جویی و کم شدن هزینه های سفر یکی از جذاب ترین موارد سفر باشد. بنابراین اگر نتوانستید که سوار بالن شوید، قطعا می توانید فعالیت های جذاب دیگری را انجام دهید. اگر هم اصرار بر سوار شدن بر بالن ها دارید، می توانید با حذف کردن دیگر فعالیت ها، در هزینه های سفر خود صرفه جویی کرده تا بتوانید بلیط سوار شدن به بالن ها را خریداری کنید. در اینجا لیستی از فعالیت هایی را که در سفر به کاپادوکیا می توانید انجام دهید، آورده شده است.

راهنمای سفر به کاپادوکیا

این کارها را انجام دهید:

  • خودتان به پیاده روی و کوه نوردی در کاپادوکیا بپردازید به جای اینکه تور و پکیج به کاپادوکیا را خریداری کنید. قیمت تورهای کاپادوکیا بسیار بالاست.
  • از بین فعالیت های ورزشی ۴ ساعت دوچرخه سواری در میان کوه ها را انتخاب کنید به جای اینکه ۲ ساعت تور هوایی و پرواز را بخرید.
  • به تماشای بالن ها در آرامش بپردازید و از منظره لذت ببرید، به جای اینکه سوار بالن ها شوید.
  • به دیدن کلیساهای تاریخی زیرزمین بروید چرا که ورودی ندارد، به جای اینکه هزینه ورودی موزه روباز را در سفر به کاپادوکیا ترکیه بپردازید.
  • در کافه های روباز و در هنگام غروب چای بنوشید به جای اینکه وقت خود را در کافه های بسته بگذرانید.
  • به رستوران های محلی در سفر به کاپادوکیا بروید به جای اینکه رستوران های گران قیمت را انتخاب کنید.
  • به رستوران در میان صخره های کاپادوکیا بروید به جای اینکه به رستوران ترکیش دینر اند شو (Turkish dinner & show) بروید.
  • ناهار را در کافه ها سفارش دهید به جای اینکه به استراحتگاه های بین راهی بروید.
  • در بین هتل های این منطقه ۳ شب اقامت در هتل کیو لایف کیو هتل (Cave Life Cave Hotel) بگیرید
خرید در کاپادوکیا

با انجام چنین کارهایی که در سفر به کاپادوکیا ترکیه برایتان مطرح کردیم، می توانید سفر ی ارزان تر به این منطقه را داشته باشید. البته به شما یادآور می شویم که هزینه هایی مانند بطری های آب معدنی  و اسنک ها در این منطقه گران هستند. بهتر است که برای اقامت در کاپادوکیا، قید این دو مورد را بزنید و همانند مردم محلی این ناحیه بخورید و بنوشید.

با صرفه جویی که گفتیم ۵ کار بسیار عالی را در سفر به کاپادوکیا می توانید انجام دهید که به شما پیشنهاد می دهیم.

پیاده روی در کاپادوکیا

پیاده روی در این کاپادوکیا، تفریحی رایگان است. قید تورهای سبز، آبی و قرمز به این منطقه را بزنید. بسیاری از این تورها، شما گردشگران را در بعضی از صحنه های زیبا برای عکاسی رها می کنند و با این کار وقت شما را بیهوده هدر می دهند. در صورتی که در گورمه جاذبه های بی نظیری برای دیدن وجود دارد که در این تورها گنجانده نمی شود. به تنهایی در میان کوچه های اطراف هتل خود بگردید. در این مناطق مسیرهای کاملا مشخصی وجود دارد. بنابراین به هیچ عنوان گم نخواهید شد. فعالیت پیاده روی در میان کاپادوکیا به خودی خود جذاب هست که نیازی به گرفتن تورهای مختلف نداشته باشید.

پیاده روی در سفر به کاپادوکیا

بعضی از مسیرها بهتر علامت گذاری شده اند. هرچند گم شدن و دوباره پیدا شدن در این ناحیه خود جزو جذابیت های منطقه است.

اگر در ماه های پاییز به این منطقه سفر کنید، کمتر کسی را به عنوان گردشگر خواهید دید. هر چند پاییز است اما وزش باد آزار دهنده نخواهد بود. شاید تنها در دره رز / رد به دیگر افراد برخورد کنید، اما در دیگر مناطق توریست دیگری را ممکن اسن نبینید. در نتیجه برای زوج ها، در سفر به کاپادوکیا بهترین زمان خواهد بود.

برای پیاده روی به دره رد / رز (Rose/Red Valley) بروید که بی نهایت زیباست. پس از آن می توانید از دره زمی اند گورکوندره (Zemi & Görkündere Valley) دیدن کنید. پیاده روی در این دره می تواند بسیار جذاب باشد. چرا که در طول پیاده روی از میان تونل ها می گذرید، از دره ها پایین می روید. سپس کمی صخره نوردی می کنید و برای این کار در طول مسیر طناب هایی را پیدا می کنید که کمک می کند. می توانید در نهایت غروب خورشید را در این منطقه تماشا کنید. دیدن دره کلیکلار (Kiliclar Valley) و دره میستری (Mystery Valley) را هم از دست ندهید.

راهنمای سفر به کاپادوکیا ترکیه

کلیساهای مخفی رایگان را کشف کنید

شما می توانید در بیرون از شهر به دیدن موزه روباز گورمه بروید. همچنین کلیساها و عبادتگاه هایی را که در درون کوه ها کنده شده اند، ببینید. برای این کار باید ورودی پرداخت کنید. هر چند در این موزه اشیا بسیار ارزشمندی را از اوایل مسحیت خواهید دید اما اگر به دنبال تفریحاتی رایگان هستید بهتر است در اطراف پیاده روی کنید. با پیاده روی و گشت و گذار در اطراف موزه می توانید تعدادی از کلیساها را که در میان کوه ها کنده شده اند، بیابید. تا زمانی که وارد آن ها نشده اید، متوجه نقاشی های زیبای آن ها و ماهیت آن ها نخواهید شد. بنابراین حتما گشت و گذار را فراموش نکنید. بسیاری از این نقاشی ها مربوط به ۱۰۰۰ سال پیش هستند.

دوچرخه سواری در کوهستان کاپادوکیا

در میان این کوه ها، مسیرهای مشخصی را برای دوچرخه سواران در نظر گرفته اند. اگر چه بعضی از مسیرها بسیار حرفه ای هستند، اما با انتخاب مسیرهای راحت تر می توانید به راحتی دوچرخه سواری کنید و بهتر از منطقه لذت ببرید. در شهر امکانات خوبی برای کرایه دوچرخه برای ۴ ساعت وجود دارد. حتی برای دیدن دره ها نیز می توانید با دوچرخه بروید. قیمت کرایه دوچرخه ۲۰ لیر است. اگر برای کل روز دوچرخه را کرایه کنید، به صرفه تر خواهد بود چرا که حدود ۳۰ لیر را خواهید پرداخت. نیازی به گرفتن راهنما نیز ندارید. تنها از نقشه راهنما کمک بگیرید.

تماشای بالن ها در کاپادوکیا

تماشای بالن های کاپادوکیا

اگر توان مالی خوبی دارید قطعا یک ساعت سوار بالن هوای داغ شوید، ارزش خواهد داشت تا این منطقه را از آسمان ببینید. در غیر این صورت بهتر است که تنها از دور به منظره بالا رفتن بالن ها نگاه کنید. دیدن این متظره جذاب نیز تماشایی است. می توانید به منطقه ای که نمای بازی به شما می دهد مانند ارتفاعات بروید تا بهتر بالا رفتن بالن ها را ببینید. برای خرید تور بالن سواری در این منطقه به سراغ تورهایی بروید که به شما صبحانه رایگان نیز می دهند.

راهنمای سفر به ترکیه و کاپادوکیا

نقطه ای برای تماشای غروب در سفر به کاپادوکیا

با پیاده روی در جاده ای باریک که به سمت بالای گورمه می رود، در عرض ۵ دقیقه خود را به نقطه ای معروف به سانست پوینت (Sunset Point) می رسانید. در اینجا می توانید غروب خورشید را در میان صخره های دودکش مانند گورمه تماشا کنید. هر چند در اینجا کافه ای برای خریدن اسنک و چای وجود دارد، با این بسیاری از گردشگران با خود مواد غذایی می آورند. می توانید فلاسکی چای به همراه داشته و در حین تماشای غروب خورشید میل کنید.

کجا اقامت کنید

هر چند که هتل ها و اقامتگاه های بومگردی که د راین ناحیه وجود دارند بسیار گران تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. با این حال می توانید با کمی گشتن هتلی همانند کیو لایف (Cave Life) بیابید که هم محیطی دوستانه دارد و هم به نسبت قیمتی پایین تر برای رزرو اتاق به شما ارائه می دهد.

اقامت در اتاق هایی در غار می تواند تجربه ای بی نظیر در سفر به کاپادوکیا ترکیه باشد.

اقامت در  کاپادوکیا

در کاپادوکیا برای سفارش وعده های غذایی همانند ناهار می توانید به کافه های اطرافتان بروید تا کمتر هزینه غذا بپردازید. در منوی کافه ها غذاهای ارزان و خوشمزه ای همانند ساندویچ های گوشت چرخ کرده و بورک و گوزلمه پیدا خواهید کرد. برای شام نیز بهتر است بیشتر به رستوران هایی بروید که در فضاهای سنتی به شما غذاهای محلی ارائه می دهند. در نتیجه برای شام به درون شهر بروید. امیدواریم بهترین سفر را به این منطقه توریستی ثبت شده در یونسکو داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما به استانبول و در نهایت سفر به کاپادوکیا ترکیه می توانید از طریق سایت الی گشت اقدام کنید. همچنین برای رزرو هتل نیز می توانید از همین شیوه یا از طریق اپلیکیشن الی گشت اقدام کنید.

منبع: roamingaroundtheworld.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code