بالن سواری بر فراز کاپادوکیا، تجربه ای فراموش نشدنی

بالن سواری در کاپادوکیا

کاپادوکیا (Cappadocia) نام منطقه ای در کشور ترکیه است که با منظره ی فوق العاده جالب آتشفشانی اش، شهر زیر زمینی ای که در ۱ هزار سال قبل از میلاد مسیح تاسیس شده است و خانقاه های غار مانندش شناخته می شود. این منطقه همچنین به خاطر بالن سواری هایش هم مشهور است، در هر روزی از سال که به کاپادوکیا بروید می توانید آسمان های آن را پر از بالن های رنگارنگ بزرگ ببینید. افراد زیادی در دنیا هستند که دوست دارند به این شهر سفر کنند تا یک تجربه ی بالن سواری عالی داشته باشند. همراه الی گشت از بالن سواری در کاپادوکیا بیشتر خواهیم دانست:

مطالب مرتبط:
۷ جایی که ترکیه با آن مشهور شده را می شناسید؟
فرودگاه اسپارتا ترکیه و هر آن چه که باید بدانید

بالن سواری در کاپادوکیا

ترکیه به عنوان یک کشور توریستی، تفریحات زیادی برای لذت بردن دارد. یکی از شهرهای خوب این کشور، کاپادوکیا نام دارد که علاوه بر دیدنی های بسیارش، تفریحی که این شهر را معروف کرده و تجربه ای که در آن برای هر کسی فراموش نشدنی است، بالن سواری است. در این شهر، شرکت های مختلفی بالن سواری را برگزار می کنند، که تفاوت آنها در قیمت شان است و هر چه شرکت بهتر و معروف تر باشد، هزینه ی بالن سواری در آن بیشتر است.

بالن سواری در کاپادوکیا | ترکیه

بهترین زمان بالن سواری در کاپادوکیا

بهترین زمان بالن سواری در این شهر، ماه آپریل تا اکتبر است که آسمان کاملا صاف و شفاف است و باد ملایمی می وزد، البته بعضی از شرکت ها، در فصل زمستان هم در صورتیکه هوا خوب باشد، پرواز در آسمان دارند. همانطور که گفته شد در اکثر روزهای سال بالن سواری رایج است مثلا در سال ۲۰۱۴، از ۳۶۵ روز سال، ۳۱۹ روز هوا برای این کار مساعد بود و حدود ۱۰۰ بالن این شهر، توانستند ۲۷۷۷۵ پرواز داشته باشند و حدود نیم میلیون توریست را بر فراز آسمان این شهر زیبا به آسمان ببرند.
در ماه زمستان هم حداقل نصف روزها برای این کار عالی هستند و بدترین شرایطی که احتمال کنسلی پروازتان زیاد است، ماه های ژانویه و فوریه هستند.

بالن سواری کاپادوکیا در زمستان
یادتان باشد همیشه اولین پرواز در روز، بهترین پرواز است بنابراین اگر خواستید این تفریح را تجربه کنید، سعی کنید در اول روز باشد.

آیا بالن سواری در کاپادوکیا امن است؟

به همه ی شرکت های برگزار کننده ی بالن سواری، گواهینامه داده می شود و مجریان آن باید کامل دوره های آموزشی لازم را طی کنند و از سلامت کافی برخوردار باشند. البته یادتان باشد بالن سواری در این شهر تفریح بسیار امنی است اما هنوز هم ریسک های خود را دارد. مطمئنا هیج شرکت برگزار کننده ای دوست ندارد تا برای مسافرانش حادثه ای پیش بیاید اما به هر حال مانند هر جای دیگری در دنیا سیستم، کاملا بی عیب و نقص نیست. اما حادثه ها کاملا غیر منتظره هستند و حتی ممکن است برای بهترین شرکت در بهترین هوا و با بهترین تجهیزات هم رخ دهد.

بالن سواری در شهر کاپادوکیا

کاپادوکیا ترکیه | بالن سواری
آیا هزینه بالن سواری ارزشش را دارد؟

همانطور که می دانید بالن سواری تفریح ارزانی نیست اما آنقدر خوب هست که بتواند یک خاطره ی فراموش نشدنی را برای همیشه در ذهنتان ماندگار کند.بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به ترکیه، حتما از شهر زیبای کاپادوکیا دیدن کنید و این تفریح هیجان انگیز را امتحان کنید.

منبع: turkeytravelplanner.com

همه چیز درباره ویزای ترکیه: توریستی، کار، تحصیلی
راهنمای سفر به استانبول
خرج و برج گذران زندگی در شهرهای ترکیه(بخش اول)
«معروف ترین نان های ترکیه»؛ از سیمیت تا گزلمه!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code