در سفر به لائوس چه نکاتی را رعایت کنیم

نکات سفر به لائوس

لائوس در میان کشورهای تایلند و ویتنام و در قلب آسیای جنوب شرقی قرار دارد. این کشور هیچ دسترسی به آب های آزاد ندارد. با جاذبه هایی همچون آبشارهای ستاره ای و زیبایی طبیعی شمال کشور تا نمونه های فرهنگی و موزه های جذاب پایتخت آن، وینتیان، همه جزو دیدنی های فوق العاده جذاب می باشند. تعداد زیادی از بازدیدکنندگان که می توانند به وینتیان بروند از سمت تایلند ویزای خود را می گیرند. همچنین برای سفر به کشور لائوس باید اول به تایلند بلیط هواپیما بگیرید و سپس زمینی به سمت مرزهای آن حرکت کنید. بلیط هواپیمای تایلند را می توانید از سایت الی گشت به راحتی خریداری کنید.

اگر چه اینگونه سفر می تواند بسیار ریسک پذیر باشد اما مناظر شگفت انگیز و آرام این کشور و سبک مردم آن، ارزش چیدن همچین برنامه سفری را دارد. در مجله الی گشت این بار نکاتی که باید در هنگام سفر به کشور لائوس رعایت کنید را، عنوان می کنیم تا با آمادگی کامل به این کشور پا بگذارید.

سفر به لائوس- نکات سفر

چه انتظاری از لائوس داشته باشید

مطالب مرتبط:
۸ غذایی که در سفر به لائوس باید امتحان کنید
راهنمای سفر به لائوس

در لائوس هیچ خبری از زرق و برق شهرهای بزرگ تایلند نیست. همچنین در این کشور هیچ شهر بزرگی را نخواهید دید. در واقع باید خود را برای بازدید از یک منطقه روستایی مانند با مناظر بی بدیل و سکوت طبیعت آماده کنید. اگر از آن دست گردشگرانی هستید که عاشق اکتشاف و نقاطی دست نخورده هستید، همچین مکان هایی را در این کشور فراوان می یابید. اینجا همه چیز در رابطه با طبیعت، محیط زیست و آرامش درون محیط است با بهترین مسیرهای پیاده روی در طبیعت و فضای باز. بنابراین برای سفر به این کشور حتما همانند یک طبیعت گرد و با وسایل لازمه ی طبیعت گردی سفر کنید. سبک سفر کردن، می تواند بسیار به شما در این کشور کمک کند.

جاذبه های دیدنی لائوس- نکات سفر به کشور لائوس

معمولاً مسیر کلاسیک این کشور برای توریست ها از سه شهر لانگ پرابانگ Luang Prabang ،ونگ وینگ Vang Vieng و وینتیان Vientiane می گذرد. در هر کدام از این شهرها می توانید محبوب ترین مکان ها برای بازدید در لائوس را پیدا کنید. گردشگرانی که برای اولین بار سفر به کشور لائوس را تجربه می کنند، این مسیر را انتخاب می کنند. برای این مسیر حدود یک هفته زمان به شما پیشنهاد می شود ولی اگر بتوانید بین ۱۰ تا ۱۴ روز برای آن زمان بگذارید، از جاذبه ها و دیدنی های اطراف این مسیر هم دیدن کنید، مسلماً لذت بیشتری خواهید برد. به عنوان مثال، برای مدت ۲ روز سوار بر قایق بر روی رودخانه مکونگ تا شهر لانگ پرابانگ شوید و تجربه ای متفاوت داشته باشید.

نکات سفر به کشور لائوس - مسیرها

جدای از این مسیر، در نواحی کوهستانی و پرجمعیت نیز مسیری وجود دارد که توریست های کمتری آن را انتخاب می کنند. بسیاری از راهنمایان محلی شما را از انتخاب این مسیرها می ترسانند. زیرا بسیار کوهستانی بوده و یا جاده های ناهمواری دارد. اما اگر اهل پیاده روی در جنگل و کوهستان هستید، پس به راحتی از پس این مسیرهای زیبا برخواهید آمد. منتها کوله پشتی خود را مجهز کنید و حتماً آب آشامیدنی به همراه داشته باشید. در این مسیر حتماً کایاک سواری، پیاده روی در کوهستان، دوچرخه سواری و یا غارنوردی را می توانید تجربه کنید.

تا کنون دو راه برای گشتن در این کشور گفته شد اما بهترین روش موتور سواری در محله های اطراف شهر ها و روستای لائوس می باشد. بنابراین می توانید از شهری همانند لانگ نامتا Luang Namtha موتور کرایه کنید و به گشت و گذار در حومه های روستایی آن بپردازید.

نکات سفر به لائوس- مسیرهای سفر

شمال یا جنوب لائوس؟ کدام بهتر است؟

اگر چه تمام مناطق لائوس زیبا هستند، اما برای دیدن تمام آنها باید زمان زیادی را در این کشور سپری کنید. به عنوان مثال از پایتخت این کشور تا جنوبی ترین شهر آن پاکس Pakse با اتوبوس حدود ۱۵ ساعت راه خواهید داشت. بنابراین پیشنهاد ما رفتن به قسمت شمالی این کشور است که خیلی از گردشگران اظهار می کنند زیباترین مناظر را داراست. در نواحی جنوبی شما بیشتر با زمین های کاشت برنج و کشاورزانی که کلاه های حصیری بر سر دارند مواجه می شوید، که بیشتر شبیه مناظر ویتنام می باشد.

بهترین زمان سفر به لائوس

بهترین زمان برای سفر به کشور لائوس بین ماه های نوامبر و فوریه است. در این زمان باران کمتر می بارد، اما رودخانه ها پر آب هستند و آب و هوا خیلی گرم نیست. فصل بارانی کشور لائوس، از ماه می تا اکتبر می باشد. در ماه آوریل هوا بسیار گرم است و می تواند بسیار پر دود باشد چرا که کشاورزان در حال سوزاندن خاشاک زمین های زراعی خود هستند. همچنین با شروع ماه آوریل، سال جدید مردم لائوس نیز شروع می شود که می توانید شاهد بسیاری از جشن های محلی این کشور باشید.

آبشار لائوس- سفر به لائوس

ویزای کشور لائوس

اکثر ملیت ها پس از ورود به مرز، یک ویزای ۳۰ روزه دریافت می کنند که هزینه آن بستگی به ملیت شما دارد اما از ۲۰ تا ۴۰ دلار متغیر است. مسافران کشورهای شمال اروپا می توانند تا ۱۵ روز بدون ویزا در این کشور بمانند. از مرز تایلند با قایق یا اتوبوس می توانید وارد این کشور شوید.

جاده بهتر است یا رودخانه؟

جاده های این کشور اصلاً خبر خوشحال کننده ای برای شما ندارد. اتوبوس ها، در مسیری پر از گودال حرکت می کنند و گاهی گله ای از بزها و گوسفندان مسیر حرکت اتوبوس را مسدود می کنند. با این حال، اگر صبور باشید جاده های قدیمی که قدمت خیلی از آن ها به تاریخ باستان می رسد و همچنین اتوبوس ها خیلی بهتر از رودخانه ها می باشند. به حرف راهنمایانی که می خواهند شما را از رودخانه ببرند گوش ندهید. چرا که امروزه بر روی بسیاری از رودخانه ها سد زده اند.

خانه های ییلاقی لائوس- سفر به لائوس- نکات سفر

امنیت در لائوس

اگر چه این کشور جزو امن ترین کشورها به حساب می آید و به راحتی و به تنهایی می توانید به تک تک نقاط آن سفر کنید، اگر چه مردم لائوس بسیار مهربان و خوش رفتار هستند، اما با وجود تمام این ها باز هم بهتر است که محتاط باشید. به هیچ عنوان پول های خود را در هتل رها کنید یا در معرض دید قرار ندهید. اگر سوار اتوبوس های شلوغ می شوید بهتر است حواستان به لوازم خود باشد. اگر با موتور سیکلت سفر می کنید، بهتر است که حتماً آن را قفل کنید و در پارکینگ هایی که مشخص شده است و نگهبان دارد پارک کنید.

نکات سفر به لائوس

و در کل اقامت در لائوس ارزان است. اکثرا افراد محلی یک اتاق خود را، به ازای شبی ۱۰ دلار به شما کرایه می دهند. حتی اگر یک هاستل پیدا کنید، می توانید نیمی از این مقدار هزینه را، پرداخت کنید. در پایتخت و شهر لانگ پرابانگ هزینه اقامت گران تر است. در نتیجه برای این دو شهر، بهتر است از قبل هتل خود را رزرو کنید تا به مشکلی برنخورید. در کل هزینه های سفر به کشور لائوس به نسبت کشورهای همسایه خود بسیار ارزان تر تمام می شود. اگر چه، به دلیل اینکه بیشتر مواد غذایی جزو واردات هستند، اما باز هم سفر به این کشور ارزان تمام می شود. و یادتان باشد ترجیحاً بهتر است که در رستوران هایی که صندلی دارند، غذا نخورید. غذاهای خیابانی می تواند تجربه بهتر و ارزان تری برای سفارش غذا در این کشور باشد.

منبع: adventureinyou.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code