چرا شما باید به سریلانکا سفر کنید؟

۵ دلیل برای سفر به سریلانکا

جزیره سریلانکا جزیره ای به شکل یک قطره اشک است که در سواحل شرقی هندوستان قرار داشته و یکی از کشورهای کمتر شناخته شده در دنیا محسوب می شود. وقتی شما به سریلانکا سفر می کنید، واقعا احساس این را خواهید داشت که در جایی خارج از نقشه های کره زمین حضور دارید. این کشور زیبا و افسون کننده، دارای تمامی جاذبه های گردشگری بوده و بسیاری موارد در آن وجود دارد که شما می توانید جست وجو کرده و به اکتشاف آن بپردازید. ما از سفر یک ماهه خود به صورت توریست هایی که به سفرهای طولانی علاقه مندند، لذت بسیار زیادی برده و قطعا باز هم به این کشور سفر خواهیم کرد.

مطالب مرتبط:
عادت‌های جالب مردم سریلانکا
تجربه یک سفر فراموش نشدنی به سریلانکا
sigiriya

در این یادداشت، ۵ دلیل که نشان می دهد چرا شما باید به سریلانکا سفر کنید، ارائه می شود:

  • خرابه ها و محوطه های باستانی: در سریلانکا شما می توانید محوطه های تاریخی – مذهبی بسیار شگفت انگیزی را که در اطراف شهر کاندی (Kandy) پراکنده شده اند، مشاهده کنید. برخی از این موارد عبارتند از: بنایی که دندان یک شخصیت مذهبی مقبول سریلانکایی ها در آن نگه داری می شود، صومعه های موجود در غارها که در آن ۱۵۷ مجسمه زیبا قرار دارد، محوطه میراث جهانی شیگیریا (Sigiriya) و سایت ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو در Anuradhapura که یکی از قدیمی ترین سکونت گاه های انسانی در جهان  است که به طور مداوم سکونت در آن وجود داشته است. نکته جالب در این رابطه این است که تمامی این سایت ها در سریلانکا در حالت بکر و دست نخورده باقی مانده اند. یعنی شما وقتی که وارد این غارها می شوید، می توانید به طور کامل همه چیز در گذشته را تجسم کرده و در جلوی دیدگان خود قرار دهید. به نوعی گویا در زمان سفر کرده و به گذشته پرتاب شده اید. البته به شما پیشنهاد می دهیم برای دیدن این بناها از صبح زود دست به کار شده و به آن جا بروید. چرا که هر چه به ساعات ظهر نزدیک تر شوید بر شلوغی و تراکم جمعیت افزوده می شود و در شلوغی در نهایت ندیدن این مکان ها را به دیدنشان ترجیح می دهید. اما اگر ساعت هشت صبح به این بناها بروید و یک ساعت برایشان وقت بگذارید می توانید در خلوتی نیز از آن جا بیرون بیایید و خاطره خوبی نیز از این دیدار در اذهان داشته باشید.
  • چشم اندازها و مناظر دیدنی: مناظر موجود در سریلانکا بسیار دیدنی و زیبا هستند. کوهستان های سرسبز و زیبا و پر آب و مزارع ادویه، چای و سبزیجات که در بخش های اصلی کوهستانی جزیره وجود دارند، آبشارهای بسیار زیبا به ویژه در اطراف منطقه Ella و Badulla و اقیانوس زیبا و شگفت انگیز همه و همه طبیعت زیبای سریلانکا را تشکیل می دهند. در سفر به این کشور حتما لباس شنای خود را همراه داشته و گرمای روز را با خنکای آب دریا و شنا در سواحل زیبا در کنار مردم محلی تقسیم کنید. به همین ترتیب شما از روحیه خوب و سرزنده ای تا پایان روز برخوردار خواهید شد که شاید نظیرش را در کمتر جایی تجربه کرده باشید.
  • غذاهای محلی: در بسیاری از رستوران های این کشور شما باید از قبل نسبت به سفارش غذای مورد علاقه خود اقدام کنید، غذاها از مواد اولیه بسیار تازه تهیه می شوند اما شما باید از ظهر برای وعده غذایی شام خود سفارش بدهید تا آن را در هنگام شب دریافت کنید. غذاهای سریلانکایی معمولا از غذاهای هندی پر ادویه تر هستند و تنوع نان نیز چندان زیاد نیست اما به هر حال این غذاها خوش مزه بوده و اصالت و طعم خاص خود را دارند. شما به طور حتم با خوردن این غذاها از آن بدتان نیامده و می توانید
food
  • تماشای مناطق بکر و دست نخورده: سریلانکا تاکنون از رادار گردشگران دور بوده و به همین دلیل در این کشور مناطق زیادی برای گشت و گذار وجود دارد که شلوغ نبوده و در آرامش طبیعی است. به سمت شمال سریلانکا و مناطق بکر Jaffna بروید، از شهرهای ساحلی Mirissa و Unawatuna بازدید کرده و مسیر خود را به مناطق گردشگری و دیدنی آن ادامه دهید. اگر قصد داشته باشید که شخصا در این کشور به گشت و گذار و اکتشاف بپردازید، دیدنی هایی زیبا و خاطراتی فراموش نشدنی را تجربه خواهید کرد. سفر به سریلانکا می تواند یک سفر به مناطق کشف نشده و بکر یا دیدن مناطق گردشگری و شلوغ باشد. این موضوع به خود شما و تصمیمی که برای انتخاب محل اقامت در این کشور می گیرید، بستگی دارد.
  • مردم میهمان نواز : مردم سریلانکا بسیار مهربان و میهمان نواز بوده و از کمک به شما دریغ کرده و همواره لبخند بر لب دارند. ما در طول سفر خود با افراد زیادی روبرو شدیم. مهم نیست که شما با مردم در چه محلی برخورد داشته باشید، یک اتوبوس شلوغ و گرم، در حین پیاده روی و کوهنوردی در کوهستان Ella، صاحب یک میهمان سرا، یک خانواده کوچک در حال کار در مزارع چای یا صاحب یک رستوران کوچک ….. همگی دارای ویژگی مشترک میهمان نوازی بوده و به شما خوش آمدگویی گفته و درباره شما کنجکاو هستند. این کنجکاوی به دلیل خون گرمی ذاتی آن ها است و به دلیل این که علاقه مند به شناخت مردم و توریست هایی از کشورها و شهرهای مختلف جهان هستند. برهمین اساس، سریلانکا، از داشتن مردمی مهربان و زیبا برخوردار است.
_dunhinda

این نکات تنها شامل برخی از موارد زیادی است که می تواند انگیزه ای برای سفر به سریلانکا محسوب شود. سفر به سریلانکا باید جایگاه خاص خود را در فهرست مناطق مورد نظر شما به دست آورد. این کشور در سال ۲۰۱۳ از سوی یک مجله برجسته در حیطه گردشگری به عنوان یکی از مناطق توصیه شده برای سفر معرفی شد و ما از این انتخاب شگفت زده نشدیم.

آب های شفاف و زلال در جنوب سریلانکا، جنگل های مرکزی و کوهستان های سرسبز؛ بخش های تاریخی شمال و … سبب شده است تا این کشور برای تمامی سلیقه ها ، چیزی برای ارائه داشته باشد. توصیه می کنیم پیش از شلوغ شدن و از بین رفتن آرامش سریلانکا، به این کشور سفر کنید.

mirissa

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code