بلیط هواپیما

چرا سفر دور دنیا برای همه مناسب نیست؟

سفر دور دنیا

شاید تا حالا  افرادی را دیده باشید و یا شنیده باشید که بعضی ها می گویند: کارم را رها کردم تا بتوانم سفر کنم. از دید بعضی از افراد این کار غیر معقول است در حالی که دسته ای دیگر از افراد فکر می کنند که این اشخاص سبک زندگی جالبی دارند و به فکر فرو می روند تا کمی تغییر در زندگی شان به وجود بیاورند و خودشان را مانند آن ها کنند. شاید فکر می کنید که افرادی که سفر می کنند خیلی ثروتمند هستند و یا مدام در هتل های لوکس هستند و غذاهای آنچنانی می خورند اما اشتباه نکنید چرا که سفر دور دنیا آن قدرها هم که تصور می کنید راحت نیست. «ما می خواهیم سفر کنیم». ممکن است این جمله را تا حالا بارها و بارها شنیده باشید اما باید واقع بین باشید و بدانید که سفر آن قدرها هم که تصور می کنید رویایی نیست. چرا؟ با الی گشت همراه باشید:

سفر دور دنیا

لحظه هایی از سفر ممکن است عذاب آور باشد

مطالب مرتبط:
نکات کاربردی در سفر
نکاتی که متاسفانه همیشه قبل از سفر فراموش می کنید!

مطمئنا سفر یکی از بهترین روش ها برای تست شخصیت یک نفر است. وقتی گرسنه اید، خسته اید، جای خواب ندارید، تشنه اید، در زیر باران خیس شده اید و باید یک چمدان و کوله بار بزرگ و سنگین را هم به دنبال خودتان بکشید. وقتی که در هاستل اقامت کنید و مجبور باشید سرویس بهداشتی را با ۱۰ نفر دیگر تقسیم کنید، آنجاست که راحتی ای که در خانه داشته اید را از دست می دهید.

آیا می توانید با این شرایط کنار بیایید؟ آیا می توانید در اتاقی اقامت کنید که همزمان چند نفر دیگر هم در حال استراحت هستند و صدای خر و پفشان مثل یک ماشین بخار گوش فلک را کر می کند؟! اگر فکر می کنید که قدرت همراهی خوبی دارید و می توانید در شرایط مختلف خونسرد بمانید و یا دوست دارید خودتان را در این مورد بسنجید، سفر دور دنیا مناسب شماست.

سفر دور دنیا | نکات سفر

مجبورید غذاهای ارزان بخورید

اگر در سفر، علاقه به خوردن غذاهای گران در رستوران های لوکس و آنچنانی دارید، سخت در اشتباهید و بهتر است اصلا سفر نکنید. البته منظور ما سفر دور دنیا  و افرادی است که مدام از کشوری به کشور دیگر و از شهری به شهر دیگر می روند و مسلما در هر شهر باید هزینه ی زیادی برای خورد و خوراک، اقامت، حمل و نقل و تفریحات احتمالی بپردازند. چنین افرادی معمولا دور خوردن غذا در رستوران های گران را خط می کشند.

در سفرهای طولانی مجبورید که پول بیشتری را ذخیره کنید و از اینکه بخواهید هزینه ی چند روز گشت و گذار را صرف یک وعده ی غذایی کنید، بپرهیزید. راه آن هم خیلی ساده است اینکه یاد بگیرید خودتان آشپزی کنید، که در اینصورت نه تنها غذای سالم تری خورده اید بلکه به مقدار قابل توجهی هم در هزینه هایتان صرفه جویی کرده اید. شاید برای خیلی ها حتی فکر کردن به این موضوع که بخواهند در حین سفر آشپزی کنند، سخت و خسته کننده و زمانبر باشد اما هر کاری چاره ای دارد! روی لینک پایین کلیک کنید تا ببینید که چطور می توانید طرف مدت چند قیقه، با هزینه ای بسیار کم و خیلی راحت، خوشمزه ترین غذاها را در سفر درست کنید:

(۶ ایده ی سریع و خوشمزه برای آشپزی در سفر)

غذا در سفر

سفر شما را عوض می کند

البته تغییر کردن فقط با سفر اتفاق نمی افتد و در هر زمان و هر مرحله ای در زندگی می تواند اتفاق بیفتد اما با سفر سرعت بیشتری پیدا می کند. چرا؟ چون مجبورید خودتان را با شرایط مختلف وفق دهید. یاد می گیرید که باهوش تر شوید، از حس هایتان کارآمد تر استفاده کنید، مهارت های مختلفی مثل مسیریابی یا بقا در طبیعت به دست بیاورید. یاد می گیرید در زندگی فرد مستقلی باشید و مهم تر از آن، ارتباط های موفق تر  و بهتری با مردم دیگر داشته باشید. در طول سفر با انسان های جدیدی آشنا می شوید انسان هایی که علایق و سلایقی متفاوت از شما دارند، یاد می گیرید تا با آن ها ارتباط برقرار کنید، از یک نجار ۸۰ ساله گرفته تا دانش آموز دبستانی. به دنیای واقعی خوش آمدید!

تاثیرات سفر

اگر از معدود افراد شجاعی هستید که دوست دارند از روتین های روزانه رها شوند و هر روز در زندگی شان چیز جدیدی تجربه کنند، مطمئن باشید سفر دور دنیا مناسبتان است.

سفر

فرصت را محکم بگیرید و از آن استفاده کنید و خودتان را برای بزرگ ترین اتفاق زندگی تان آماده کنید. کمی انعطاف پذیر باشید تا سفر زندگی تان را تغییر دهد. مطمئن باشید سفر باعث می شود تا با هر بار تجربه باهوش تر و قوی تر شوید و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید. اگر علاقه دارید تا خودتان را به چالش بکشید، راحتی تان را فدای تغییرات کنید سفر کنید. البته نمی توان در این مورد وعده ی خاصی داد و یا به طور قطعی از چیزی صحبت کرد اما بدون شک یک اتفاق می افتد  آن هم این است که بعد از پایان سفر، دوستانی از سراسر جهان پیدا خواهید کرد و یک مجموعه ی پر ارزش از عکس هایی که دیدنشان لبخند را روی لبتان می آورد و خاطراتی که تا آخر عمر به همراهتان خواهد ماند.

منبع: planetware.com

با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید
با اصطلاحات پرکاربرد در فرودگاه آشنا شوید
در پروازهای طولانی چه لباسی بپوشیم؟
در پروازهای طولانی چه لباسی بپوشیم؟
شهرهای معروف ترکیه را می شناسید؟
شهرهای معروف ترکیه را می شناسید؟
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت اول)
۲۰ تفریح رایگان در پاریس (قسمت اول)