نکاتی که متاسفانه همیشه قبل از سفر فراموش می کنید!

نکات سفر

گاهی آنقدر شور و ذوق سفر داریم که حتی فراموش می کنیم که باید چه کارهایی را قبل از سفر آماده کنیم و به چه چیزهایی توجه کنیم اما می دانستید که این فراموش کردن ها می تواند به قیمت حبس در زندان در شهر مقصد تمام شود؟! فراموش کردن این کارها قبل از سفر می تواند باعث هزینه های اضافی شود، سلامتی تان را در سفر به خطر بیندازد و… بنابراین بهتر است کمی وقت بگذارید و این نوشتار الی گشت را با نکات سفر آن تا به انتها بخوانید، می بینید که بعد از آن، سفر خوب و خوشی را در پیش رو خواهید داشت!

از مدارک مهمتان کپی بگیرید

در گذشته برای اینکه از یک سند و مدرک بتوانید چندین کپی داشته باشید باید این کار را کاغذی انجام می دادید و هر کپی از آن را در جایی پنهان می کردید که به احتمال زیاد چندان کار خوشایندی نبود چرا که امکان گم شدن آن وجود داشت، امروزه علم پیشرفت کرده است! کافیست مدارکی که برایتان اهمیت دارد را در گوگل درایوتان ذخیره کنید، این یکی از نکات سفر است!

نکات سفر | کپی از مدارک

محل پارک ماشینتان را یادداشت کنید

مطالب مرتبط:
یک وبلاگ نویس سفر چه نکاتی باید بداند؟
نکاتی که هر گیاه خواری قبل از سفر باید بداند

فرض کنید از یک پرواز طولانی برگشته اید و بسیار خسته اید عظش زیادی هم دارید! و البته که با همه ی این ها  باید چمدان سنگینتان را هم به دنبال خود بکشید! از در فرودگاه بیرون می آیید و در مسیر خانه هستید که ناگهان متوجه می شوید یادتان نیست ماشینتان را کجا پارک کرده اید! به همین دلیل بهتر است تا تمام جزییات را یادداشت کنید ترجیحا در برنامه ی نت روی گوش که مطمئن باشید همیشه همراهتان و در دسترس است و گم نمی شود.

پارک ماشین در فرودگاه

مسیر رسیدن به هتل را در روز اول برنامه ریزی کنید

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که عادت دارید بدون هیچ برنامه ریزی خاصی به سفر بروید اما حتی اگر چنین باشد هم یکی از  ریزه کاری هایی که باید رعایت کنید همین است. کدام؟! وقتی وارد جای تازه و جدید می شوید خیلی ذهن و فکر ساختار یافته ای ندارید و البته طبیعی هم هست اما اگر ندانید که قرار است چطور به محل اقامتتان بروید، برایتان مشکل به وجود خواهد آمد. در این موارد اتوبوس و قطار در صورت دردسترس بودن، بهترین گزینه هستند چون هم بودجه ی کمتری لازم دارند و هم معمولا مسیرهای زیادی را پوشش می دهند. اما روش بهتر این است که قبل از سفر در مورد آن مقصد خوب تحقیق کنید و راه های رسیدن به محل اقامت را از پیش متوجه شوید.

مسیر هتل

حتما از بیمه مسافرتی استفاده کنید

هیچ وقت نمی توانید از این موضوع مطمئن باشید که در طول سفر چه اتفاقاتی ممکن ست بیفتد یا نیفتد، ممکن است چمدانتان را در بین مسیر گم کنید و یا در حین پیاده روی در یکی از مسیرها یکی از پاهایتان بشکند! بنابراین پیشگیری بهتر از درمان است، بهتر است با یک بیمه مسافرتی درست به همه ی این بلایا یک نه محکم بگویید!

نکات سفر | بیمه مسافرتی

گواهینامه بین المللی تان را بگیرید

اگر می خواهید در سفر ماشین اجاره کنید باید حتما گواهینامه بین المللی داشته باشید. گرفتن آن هم اصلا سخت نیست و می توانید با هزینه ای کم این کار را انجام دهید.

پارک ماشین در فرودگاه
چطور در طول سفر مراقب زمین باشیم؟!
تاریخچه درخت کریسمس و دلیل تزئین آن
نکات سفر به پنانگ در مالزی برای یک تعطیلات فراموش نشدنی
۶ چیزی در هند که خواب را از چشمانتان می گیرد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code