alexaa

در اولین تجربه سفر، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اولین تجربه ی سفر

نکاتی کاربردی برای قدم گذاشتن به دنیای ناشناخته ها در اولین تجربه ی سفر

قطعا سفر با هیجانات و لذتهای فراوانی همراه است ولی این دلیل نمی شود که اولین تجربه ی جهانگردی افراد به دور از هرگونه استرسی باشد. اگر شما هم تجربه ی اولتان است ، برای دوری از نگرانی های سفر و استفاده ی هر چه بهتر از فواید جهانگردی و آشنایی با ملل گوناگون در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مطالب مرتبط:
۶ توصیه مهم برای داشتن سفری لذت بخش
بهترین روش های برقراری ارتباط در سفر را بشناسید
نکاتی مفید برای سفرهای خانوادگی

پول اضافی به همراه داشته باشید

سفر کردن آن‌قدر که فکر می‌کنید پرهزینه نیست –شما می‌توانید با روزانه ۱۵ دلار در آسیا و حدود ۴۰ دلار در اروپا مسافرت کنید- اما متوجه خواهید شد همیشه ممکن است هزینه‌های غیرمنتظره‌ای به برآورد اولیه‌ی شما اضافه شود. پول بیشتری از آنچه فکر می‌کنید لازم است با خود داشته باشید. شما از این آینده‌نگری خود خوشحال خواهید شد.

با جریان حرکت کنید

به برنامه‌ی خود انعطاف بدهید و با جریان حرکت کنید. هر روز یک یا دو فعالیت را برنامه‌ریزی کنید و اجازه دهید باقی روز خود به خود اتفاق بیافتد. این تجربه‌ی لذت‌بخش‌تر و کم استرس تری خواهد بود و شما از آنچه پیش می‌آید شگفت‌زده خواهید شد. هنگامی که بیش از حد برنامه‌ریزی می‌کنید جایی برای اتفاقات خوشحال ‌کننده‌ی سفر باقی نمی‌ماند.

سبک بار سفر کنید

وقتی سبک سفر کنید. شما بار کمتری برای حمل کردن خواهید داشت. یک کیف کوچک بخرید تا وسوسه نشوید هر چیزی را در آن قرار دهید. اگر واقعا به چیزی نیاز داشتید می‌توانید آن را در حین سفر تهیه کنید. شما به همه آن تجهیزاتی که فکر می‌کنید نیاز نخواهید داشت!

به آرامی مسافرت کنید

به سرعت سفر نکنید. زمانی را به گذراندن یک روز در پارک و استراحت یا نشستن در یک کافه و نگاه کردن به مردم اختصاص دهید. این کارها به شما فرصت می‌دهد درک عمیقی از فرهنگ یک مکان به دست بیاورید و آن را با تمام وجود لمس کنید.

به کتابچه راهنما اکتفا نکنید

کتابچه‌های راهنما برای داشتن یک دید کلی از مقصد شما مفید هستند اما شما هیچ‌گاه جاذبه‌های خارج از مسیر عمومی گردشگران، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها را در آنها پیدا نمی‌کنید. برای بهترین تجربیات با مردم محلی ارتباط برقرار کنید و از آنها بپرسید چه چیزهایی در حال حاضر در مرکز توجه است. از دیگر مسافران و کارکنان هتل راهنمایی بخواهید.

از ترس دوری کنید

ترس همه چیز را خراب می‌کند. قدم گذاشتن در دنیای ناشناخته‌ها ترسناک است، اما شما اولین کسی نیستید که در جهان سفر می‌کنید. شما قرار نیست قاره‌های جدیدی را کشف کنید یا به گشت و گذار در قلمروهای ناشناخته بپردازید.
ردپای مسافران بی‌شمار قبل از شما در سرتاسر جهان وجود دارد و افراد بسیاری می‌توانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند. اگر میلیون‌ها نفر توانسته‌اند مسیر خود را در سفر به دور دنیا پیدا کنند، چرا شما نتوانید؟

خجالتی نباشید

شما چیزی برای از دست دادن ندارید و این کار به شما نشان می‌دهد چگونه بر خجالتی بودن خود غلبه کنید. دوستان جدید پیدا کنید و مهارت مکالمه را در خود تقویت کنید، در اطراف شما مسافران تنهایی وجود دارند که به دنبال یک دوست هستند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد