سفر کردن بهترین عامل تقویت روحیه

مسافرت

ما قبلا می دانستیم که سفر کردن می تواند باعث بهبود روابط زناشویی و کم کردم وزن شود ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که همچنین بهترین عامل برای تقویت روحیه است.

مطالب مرتبط:
- مواردی جهت مقابله با چالش های غیرمنتظره در سفر
- بهترین روش های برقراری ارتباط در سفر را بشناسید

وبسایت Priceline با مقاله ای که هفته پیش تحت عنوان ” نقاط شیرین سفر ” منتشر کرد نشان داد  بیشتر از نیمی از پاسخ دهندگان به سوالات مربوط به این مقاله عنوان کرده اند که سفر کردن بیشتر از ورزش و یا خرید می تواند باعث بهتر شدن حال روحی آنها شود .

با بررسی ۱٫۰۰۵ نفر آمریکایی بزرگسال، توسط Wakefield  این تحقیق بر روی نیمی از سایت های رزرواسیون آنلاین صورت گرفته بود

، در این بررسی اینکه چه نوع سفرهایی باعث تقویت روحی افراد می شود مورد بحث قرار گرفت . ۳۸ درصد از مردان و ۳۴ درصد از زنان اظهار کردند که تعطیلات رومانتیک بهترین سفرها هستند . سفرهای خانوادگی است (۳۳ درصد جواب ها ) و خلوت کردن با دوستان (۲۳ درصد ) در رتبه های بعدی قرار گرفتند .

همچنین بررسی ها نشان داد که الزاماً تعطیلات طولانی نمی تواند باعث تقویت روحی افراد شود . ۴ نفر از هر ۵ نفر آمریکایی سفرهای کوتاه تر و با دفعات بیشتر را به یک تعطیلات طولانی ترجیح می دهند . ۴۴ درصد گفته اند که دوست دارند امسال برای تقویت روحیه خود ۳ یا ۴ سفر داشته باشند در حالی که تنها نزدیک به ۱۰ درصد از افراد ۷ سفر یا بیشتر را باعث تقویت روحیه خود عنوان کرده اند .

Brigit Zimmerman نائب رئیس سایت Priceline گفته است : ” تحقیقات به ما نشان می دهد ۴۴ درصد از آمریکاییها به صورت مداوم از اینکه چرا نتوانسته اند سفرهای بیشتری را تجربه کنند اظهار پشیمانی می کنند و اکثریت آنها به دلیل هزینه های سفر از انجام آن خودداری می کنند . ”

و شاید این موضوع دلیل باقی ماندن روزهای زیادی از مرخصی آمریکاییها در سال ۲۰۱۵ بوده است .

منبع : travelandleisure

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code