چطور برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر ۳ روزه به اینترلاکن | Interlaken

برای بسیاری از گردشگران و ورزشکارانی که به دنبال منطقه ای برای ورزش و تفریح می گردند، سفر ۳ روزه به اینترلاکن سوئیس را پیشنهاد می دهیم. این شهر به دلیل موقعیتی که دارد و امکانات تفریحی بی نظیری که ساخته است، توانسته به یکی از پربازدیدترین و پر طرفدارترین شهرهای سوئیس و البته دنیا تبدیل شود. بسیاری از علاقه مندان پیاده روی در میان جنگل های کوه های آلپ، اسکی بر روی کوه ها و یا حتی تماشای مناظر زیبای آلپ به این شهر سفر می کنند. در مجله الی گشت شما را با سفر ۳ روزه به اینترلاکن سوئیس آشنا می نماییم و برنامه ای برای چگونه گذراندن اوقات شادتان در این شهر به شما می دهیم. طبعا این برنامه پیشنهادی، جنبه آموزشی و پایه داشته و بسته به آن می توانید برنامه اصلی و مورد نظرتان را داشته باشید.

سفر 3 روزه به اینترلاکن سوئیس

روز اول – رسیدن به اینترلاکن

مطالب مرتبط:
همه چیز در مورد «فوندوی پنیر»، غذای لذیذ سوئیسی!
بهترین جاذبه های گردشگری شهر لوگانو در سوئیس
اقامتی عجیب و منحصربفرد در «هتل بی ستاره» سوئیس!

برای رسیدن به این شهر، به راحتی قطار سوار شوید. پس از ورود به شهر و اقامت در هتل، می توانید با لباس های مناسب فصل به گشت و گذار در شهر بروید. زمان سفر به اینترلاکن بسیار اهمیت دارد. چرا که بسته به فصلی که وارد این شهر می شوید، لباس های مختلفی را باید بردارید. طبیعت جنگلی و ساحلی این شهر در کنار دریاچه خنک و رو به گرمی دارد اما اگر در فصل های سرد سال، برنامه سفر ۳ روزه به اینترلاکن سوئیس را دارید، بهتر است که لباس های گرم  خود را بردارید. شهر اینترلاکن برای عاشقان طبیعت و طبیعت گردان مقصدی رویایی است. پیاده روی، دوچرخه سواری و حتی اسکی در این شهر، از تفریحاتی است که گردشگران باید به دنبال آن باشند. حتی کروز دو دریاچه بزرگ این شهر، از دیگر جاذبه های آن است. با این حال، ابتدا به سراغ کدام یک از جاذبه ها بروید، بهتر است؟ و گشت و گذار خود را از کجا شروع کنید، بهتر است؟

جاذبه های اینترلاکن

در روز اول قید ارتفاعات را بزنید. بهتر است بیشتر با محیط شهری آشنا شوید. وسایل خود را در هتل بگذارید. بسته به زمان رسیدنتان به شهر، صبحانه یا ناهار را میل کنید و سپس برای کروز دریاچه تون (Lake Thun) به بزرگترین دریاچه این ناحیه بروید. بازدید از دریاچه های اینترلاکن در روز اول، شروع خوبی برای هیجان و تفریح است. در دریاچه می توانید برای غواصی و یا شنا در آب های آن خود را آماده کنید یا اینکه به دیگر فعالیت های آبی همانند موج سواری، بورد سواری و قایق سواری بر روی دریاچه بپردازید.

اگر اهل فعالیت های آرام هستید، می توانید قایقی پارویی را کرایه کرده و به تنهایی یا با دوستانتان بر روی دریاچه بگردید. پس از آن برای کمی چربی سوزی بیشتر، در همان حوالی به سمت غارهای سنت بیتوس (St. Beatus Caves) حرکت کنید.

این غارها در فصل سرسبز تابستان، منظره ای خیالی و رویا گونه دارند. شاید شما را به یاد صحنه های زندگی الف ها در داستان ارباب حلقه ها بیندازند.

افسانه و داستانی که پشت این غارها وجود دارد، این است که در قرن ششم راهب سنت بیتوس توانست که اژدهایی را از درون غارها بیرون بکشد و نابود کند. با عبور از یک مسیر که ۱ کیلومتر طولش است، به غار می رسید و می توانید استاکتیت ها و استالاگمیت هایی را با قدمت میلیونی در این غار تماشا کنید.

برای بازدید غارها تنها از اوایل ماه مارچ یعنی اول فروردین تا اوایل نوامبر (یعنی میانه آبان) می توانید بروید. به راحتی از دریاچه تون قایق سوار شوید و به سمت غارها بروید. سعی کنید تا زمانی که هوا روشن است به دیدن غارها بروید. برای شام خود را دوباره به اینترلاکن برسانید. شب را در هتل استراحت کنید و آماده روز دوم سفر ۳ روزه به اینترلاکن شوید.

غارهای سنت بیتوس

روز دوم – انجام کارهای هیجانی

در این شهر، ورزشکاران و جوانان بسیاری را خواهید دید که برای انجام فعالیت های ورزشی و ترشح آدرنالین وارد آن شده اند. در حقیقت اینترلاکن به دلیل وجود امکانات ورزشی که دارد، شهرت یافته است. در این روز کمی ضربان قلب خود را بالا ببرید. اگر فکر می کنید که به دنبال هیجان و کمی جیغ زدن هستید، فعالیت هایی همانند بانجی جامپینگ یا پرش از ارتفاع، اسکای دایوینگ و رفتینگ در رودخانه های این شهر را انتخاب کنید. به راحتی از هتلی که در آن اقامت دارید، راهنمای مراکز برگزار کننده چنین فعالیت هایی را بگیرید.

اگر هم با خانواده به این شهر سفر کرده اید یا به دنبال فعالیت هایی با هیجان کمتر هستید، می توانید از میان پاراگلایدر، اسب سواری و تورهای دوچرخه سواری کوهستان یکی را انتخاب کنید. انجام هر کدام از این فعالیت ها، از یک ساعت تا ۳ ساعت از زمان شما را اشغال خواهد بود. برای بعد از این فعالیت ها به خود زمان استراحت بدهید. اگر عاشق دوچرخه سواری هستید، می توانید با کرایه دوچرخه و یک نقشه راهنمای مسیرهای دوچرخه سواری در مناطق اطراف تپه ای یا در کنار دریاچه رکاب بزنید.

اگر پاراگلایدر را انتخاب نمودید، می توانید با یکی از کارگزارن این ورزش راهی شوید. بیشتر کارگزاران و تورهای پاراگلایدری در بیتنبرگ (Beatenberg) افراد را سوار می کنند. از اینترلاکن تا بیتنبرگ ۲۰ دقیقه رانندگی دارید. از آنجا می توانید نماهایی زیبا از دریاچه تون و کوه های ایگر (the Eiger)، مونچ (Monch) و جونگرفراو (Jungrfrau) ببینید. افراد بالای ۴ سال می توانند در این ورزش شرکت کنند. این برنامه حدود ۵ ساعت ونیم از زمان شما را در بر خواهد گرفت.

فونیکولار اینترلاکن

روز سوم – به سمت تپه ها بروید

کوه های آلپ، مقصد بعدی در سفر ۳ روزه به اینترلاکن است. دیدن کوه ها و مناظر زیبای آلپ در اطراف شهر، از واجبات دیدنی ها و جاذبه های گردشگری اینترلاکن سوئیس است. می توانید با تله کابین به بالای کوه ها بروید و در حین حرکت از دره ها، دریاچه ها و کوه های اطراف لذت ببرید. همچنین برای بالا رفتن از کوه ها می توانید قطار فونیکولار معروف این منطقه را سوار شوید. این فونیکولار شما را به بالای قله هاردر کولم (Harder Kulm) می رساند. از این محل می توانید از دو پلی که بر روی دو دریاچه زده شده است عبور کنید و در مسیر پیاده روی مشخص شده حدود یک ساعت و نیم پیاده روی کنید.

اگر این مسیر را نخواستید، در سفر ۳ روزه به اینترلاکن به دیدن قطار تاریخی Schynige Platte بروید. این قاطر حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد و پس از ۵۰ دقیقه پیاده روی از ایستگاه نوک قله فونیکولار به آن خواهید رسید. پس از بازگشت از این مسیر در شهر به کافه های زیبای سوئیسی بروید و خود را به یک غذای خوشمزه سوئیسی مهمان کنید.

امتحان کردن غذاها و محصولات محلی را در این شهر فراموش نکنید. اگر در فصل زمستان برنامه سفر ۳ روزه به اینترلاکن دارید، می توانید از ورزش های زمستانی منطقه همانند اسکی روی برف لذت ببرید. در پایان روز، خود را برای بازگشت و سوار شدن به قطار آماده نمایید.

سفر 3 روزه به اینترلاکن

اقامت در اینترلاکن

برای اقامت در این شهر می توانید از میان هتل های ۵ ستاره و دیگر گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید. اگر هیچ هایکری سفر می کنید، در این شهر، خوابگاه ها و تخت هایی برای اجاره وجود دارند. همچنین هاستل ها و هتل های ۳ ستاره تمیز و مناسبی را با قیمت های ارزان تر خواهید یافت. چشم اندازیکه از رزرو اتاق در هتل های ۵ ستاره خواهید یافت بسیار عالی و بی نظیر است. صرف صبحانه یا شنا در استخرهای آبگرم این شهر، گذران زمان را برایتان کند می نماید و شما به هیچ وجه متوجه گذر زمان نخواهید شد.

اقامت در اینترلاکن سوئیس

دسترسی از شهرهای سوئیس به اینترلاکن

به دلیل اینکه این شهر، یکی از شهرهای توریستی سوئیس است، شما به راحتی با قطار می توانید به این شهر برسید. از بسیاری از شهرهای اروپا برای این شهر، قطار وجود دارد. به عنوان مثال چه شما در پاریس باشید و چه در شهرهایی مانند آلمان، لندن، آمستردام و پراگ، می توانید سوار بر قطار به مقصد اینترلاکن بشوید و خود را به این شهر برسانید. اگر در شهرهای دیگر سوئیس هستید، می توانید با قطار و طبق برنامه ی زیر خود را برای سفر ۳ روزه به اینترلاکن به این شهر برسانید.

قطاری که از برن به سمت این شهر حرکت می کند، در ساعات مختلفی از روز حرکت دارد و شما را ۴۵ دقیقه ای به مقصد می رساند. اگر از شهر زوریخ سوار قطار شوید، این زمان ۲ ساعت طول می کشد. شهر ژنو دورتر بوده و ۳ ساعت در راه خواهید بود. قطار ژنو از شهر برن می گذرد. از دیگر شهرهای سوئیس همانند باسل (Basel)، لوکرن (Lucerne)، گریندلوالد (Grindelwald)، لوتربرونن (Lauterbrunnen)، مونتروکس (Montreux)، وگان (Wengen)، لاسان (Lausanne) و اینسبروک (Innsbruck) هم برای شهر تفریحی و توریستی اینترلاکن قطار وجود دارد. برای آشنایی با ساعت حرکت قطارهای سوئیس و قیمت آن ها می توانید به سایت قطارهای سوئیس بروید. قطارهای سوئیس وسیله حمل و نقل بسیار عالی هستند. سریع، تمیز و مرتب هستند.

برای رزرو هتل در این شهر یا خرید بلیط هواپیما به مقصد سوئیس می توانید به سایت الی گشت مراجعه کنید. خرید آنلاین از طریق اپلیکیشن الی گشت نیز برایتان فراهم است.

منبع: viator.com

ریزه کاری های سفر به ایتالیا
ریزه کاری های سفر به ایتالیا
۸ توصیه ی مهم افراد محلی به گردشگران
۸ توصیه ی مهم افراد محلی به گردشگران
سفرنامه ی لارناکا از زبان الی گشت
سفرنامه ی لارناکا از زبان الی گشت
راهنمای سفر به ناپل در ایتالیا
راهنمای سفر به ناپل در ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code