سمبل شهرهای بزرگ جهان (بخش دوم)

آشنایی با نمادهای شهرهای بزرگ دنیا

هر کشوری برای خود یک هویت منحصربه فرد دارد که به آن می بالد و افتخار می کند، سپس برای نشان دادن این افتخار به جهانیان نماد و سمبلی برای خود برمی گزیند که همه جای دنیا آن را به آن نماد بشناسند. این نماد می تواند یکی از آثار باستانی آن کشور، یک معماری خاص و منحصر به فرد و یا عنصر طبیعی باشد. هر چه که هست آشنایی با این نمادها برای هر فردی خالی از لطف نیست. با الی گشت همراه باشید تا در زیر برخی شهرها و کشورهایی که نمادی برای خود برگزیده اند را به شما معرفی می کنیم.

مطالب مرتبط:
برج گالاتا سمبل شهر استانبول
مروری بر سمبل های حیوانی کشورها

برج ساعت بیگ‌بن نماد لندن، انگلستان

این بنا بزرگ‌‌ ترین و معروف ‌ترین برج ساعت جهان می باشد. پس از آنکه کاخ وست منیستر، در یک آتش سوزی ویرانگر در تاریخ ۲۲‌ اکتبر سال‌۱۸۳۴ میلادی از بین رفت، یک معمار معروف انگلیسی به نام چارلز باری، مجدداً ساخت این کاخ را آغاز کرد و یک برج ساعت در ضلع شمال شرقی کاخ در شهر لندن پایتخت انگلستان در نظر گرفت. البته زیر ‌بنای این برج به همراه ساختمان کاخ در سال‌۱۸۳۴ میلادی نهاده شد اما ساخت آن به ۱۳‌سال بعد یعنی در سال‌۱۸۵۶میلادی موکول شد.

برج ساعت

خانه اپرا نماد سیدنی، استرالیا

این بنا یکی از شاخص ترین بناهای قرن بیستم از لحاظ هنر معماری به شمار می‌رود که در شهر ساحلی سیدنی و در ایالت نیو ساوت ولز کشور استرالیا قرار گرفته است. این بنا در ۲۰ اکتبر۱۹۷۳میلادی رسما توسط ملکه الیزابت دوم افتتاح شد. «اپراهاوس» شامل ۵ سالن تئاتر، ۵ سالن تمرین نمایش، ۲سالن اصلی، ۱۰ رستوران و کافه و تعداد زیادی فروشگاه می باشد.

سیدنی

تاج محل نماد آگرا، هندوستان

از پرآوازه‌ترین بناهای جهان بنای تاج محل است. این سازه آرامگاه زیبا و باشکوهی در نزدیکی شهر آگرا در ۲۰۰‌کیلومتری جنوب دهلی‌نو پایتخت هند قرار دارد و یکی از عجایب هفت‌گانه جدید دنیا محسوب می شود. این بنا به دستور شاه ‌جهان، پنجمین امپراتور گورکانی هند به یاد همسر ایرانی‌ تبارش «ممتاز محل» بنا شده‌ است.

تاج محل

مجسمه خرس و درخت نماد مادرید، اسپانیا

سمبل شهر مادرید در کشور اسپانیا، مجسمه یک خرس در کنار درختی به نام مادرونو است. این مجسمه ۲۰‌ تن وزن دارد و در میدانی با نام پوئرتادوسول قرار واقع شده است. نام این درخت که از میوه های آن مربا تهیه می شود به توت فرنگی ترجمه شده اما در اصل شیرین ‌تر از توت فرنگی می باشد.

مجسمه خرس و درخت

مجسمه آزادی نماد نیویورک، آمریکا

نام رسمی این مجسمه که در جزیره آزادی و در بندر نیویورک نصب شده است «آزادی روشنگر جهان» می باشد. مجسمه آزادی با رویه‌ای از مس پوشش یافته و در سال ۱۸۸۶میلادی به مناسبت یکصدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا به‌عنوان نماد دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور اهدا شده ‌است. امروزه این مجسمه به عنوان نماد خوشامدگویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک آمده اند، درآمده است.

مجسمه آزادی
حقایقی درباره ریودوژانیرو که از آن‌ها بی‌ خبرید
ژوهانسبورگ، شهری به رنگ طلا
ترکیب دلنشین سنت و مدرنتیه در مغلوستان
کمی با حال و هوای قلب تپنده چین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code