عجیب ترین سنت هایی که به عمرتان دیده اید!

سنت های عجیب دنیا

وقتی صحبت از سنت های عجیب دنیا باشد، ذهنمان سمت اولین جایی که می رود آفریقا است. درست است که در کشورهای این قاره می توان بعضی از غیرعادی ترین سنت های دنیا را پیدا کرد ولی اگر به کشورهای دیگر دنیا سر بزنید با چیزهای عجیب و غریب دیگری هم آشنا می شوید از پریدن روی نوزاد گرفته تا بیرون انداختن اسباب اثاثیه ی خانه از پنجره!! بسیاری از این سنت ها ریشه در تاریخ این کشورها دارند. الی گشت در اینجا به تعدادی از آن ها پراخته است.

سنت های عجیب دنیا

سنت های اوکراین

مطالب مرتبط:
دور افتاده ترین جزیره های جهان+ تصویر
هشتمین جاذبه عجیب جهان در پارک ملی ایگواسو

فرقی ندارد در کدام کشور باشید و در چه منطقه ای از جهان، در هر صورت برای خیلی از ماها دیدن یک عنکبوت در خانه کافیست تا صدای ترسمان بلند شود! اما نه فقط در اوکراین، در حقیقت در خیلی دیگر از کشورهای جهان عنکبوت ها در موقع کریسمس تبدیل به موجوداتی دوست داشتنی می شوند! دلیل؟ آن ها باعث خوش شانسی می شوند. در حالی که در تمام دنیا سعی می شود تا درخت های کریسمس به زیباترین شکل ممکن تزیین شود، اوکراینی ها از یکی از زشت ترین چیزها برای تزیین درخت هایشان استفاده می کنند. البته اوکراینی ها درخت های کریسمسشان را با عنکبوت های پلاستیکی و تارهای آن ها تزیین می کنند چرا که بر این باورند که عنکبوت برای آن ها در سال جدید خوش یمنی می آورد هنوز دقیقا مشخص نیست که این باور عجیب از کجا سرچشمه می گیرد، شاید شرکت های سازنده ی عنکبوت های پلاستیکی در اوکراین این باور را ایجاد کرده اند تا کالاهایشان را به فروش برسانند!

سنت های اوکراین

سنت های آفریقای جنوبی

در هر گوشه ای از دنیا، سال جدید نوعی جشن گرفته می شود. مثلا در ایران به نام عید نوروز با بودن در کنار خانواده و دید و بازدیدها سال جدید جشن گرفته می شود، در بعضی از کشورها با آتش بازی های بسیار زیبا و… اما بیرون انداختن اسباب اثاثیه از منزل آیا؟! اصلا خنده دار نیست این در واقع یکی از سنت های تاریخی در شهر ژوهانسبورگ در کشور آفریقای جنوبی است که سال های سال است جشن گرفته می شود. این سنت از دهه ی ۱۹۹۰ جشن گرفته می شود و در سال های اخیر خیلی خطرناک تر شده است، مثلا در سال های قبل وسایل کوچکی مثل ظرف و ظروف کوچک به بیرون پرتاپ می شد. حالا تصور کنید که در حال گذر از خیابان هستید، ناگهان یک مبل بزرگ روی سرتان فرود می آید! ظاهرا هر سالی که می گذرد اندازه ی وسایلی که پرت می کنند هم بزرگ تر می شود!

سنت های اسپانیا

این داستان کمی خنده دار است چند سال پیش پسری به بیمارستان منتقل شد که شکستگی هایی در سر و گردن و چند جای بدن داشت، او در کنار خیابان ایستاده بوده که ناگهان یک یخچال بزرگ روی او انداخته شد! بعد از آن پلیس دیگر هر سال در سطح شهر چرخ می زند تا کسی نتواند وسایل خانه اش را به بیرون پرتاب کند با این حال باز هم مردم قدیمی تر اصرار دارند این کار را انجام دهند!

حتی اگر برای مردم ژوهانسبورگ بهترین جشن ها و آتش بازی ها را ترتیب دهند، باز هم انگار دوست ندارند دست از سر این سنت قدیمی پرتاب اشیای بزرگ! بردارند.

سنت های اسپانیا

یکی دیگر از سنت های عجیب دنیا را بخوانید در کشور اسپانیا روستایی به نام کاستریلو وجود دارد که هر ساله در آن جشنواره ای برگزار می شود که در این جشنواره، خانواده ها کودکان تازه به دنیا آمده ی خود را شرکت می دهند. چطور؟؟ مردان لباس هایی شبیه به شیاطین می پوشند و از بالای این نوزادان می پرند! این کار به عنوان ال کولاچو هم شناخته می شود و و طبق آن چه که شنیده شده است ظاهرا ۶۰ روز طول می کشد. آن ها این نوزادان را روی بالشت هایی در کف خیابان می خوابانند در جلوی چشم عموم، بعد در حالی که هیجان زده به نوزادانشان نگاه می کنند مردان از روی آن ها می پرند! کار بسیار خطرناکی که در بین اسپانیایی ها جا افتاده است، قدمت این سنت به قرن هفدهم برمی گردد و تا حالا هیچ آسیبی گزارش نشده است. ظاهرا اسپانیایی ها همه ی زخم هایشان را برای مسابقات گاوبازی کنار می گذارند!

بعد از اینکه این مسابقه تمام شود هم روی نوزادان گل رز می ریزند و آن ها را به خانواده هایشان برمی گردانند.

سنت های اسپانیا

سنت های یونان

شهروندان یونانی عادت دارند تا زمانی که دندان شیری فرزندانشان از جا در می آید، آن را به ارتفاع ببرند و در واقع آن را روی سقف خانه می گذارند. آن ها اعتقاد دارند که این کار باعث می شود تا دندان تازه کاملا سالم باشد! برخلاف تلاش هایشان، در بیشتر وقت ها نتیجه برعکس می شود! چون طبق گزارش رویتر در سال ۲۰۱۵، کودکان یونانی بدترین دندان های دنیا را از نظر سالم بودن دارند که یکی از اصلی ترین دلایل آن ها می تواند بحران اقتصادی ای باشد که یونان با آن دست و پنجه نرم می کند. بیشتر شهروندان یونانی گفته اند که از رفتن به دندانپزشکی امتناع می کنند چون پول لازم برای آن را ندارند!

سنت های یونان

منبع: grunge.com

برای زندگی کردن در این شهر باید ماسک بزنید!
برای زندگی کردن در این شهر باید ماسک بزنید!
خرچنگی با چهره کاملا شبیه به انسان!
خرچنگی با چهره کاملا شبیه به انسان!
عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیا را بشناسید
عجیب ترین پدیده های طبیعی دنیا را بشناسید
این موج ها در جا خشکشان زده!
این موج ها در جا خشکشان زده!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code