۹ مورد از بهترین سواحل سیشل

سپری کردن تعطیلات در سواحل سیشل قطعا خاطرات به یادماندنی را برایتان به همراه خواهد داشت. سیشل در شمال شرقی ماداگاسکار، در نزدیکی سواحل آفریقا قرار گرفته است. مجموعه ی بیش از ۱۵۰ جزیره زیبا در میان اقیانوس جمهوری سیشل را تشکیل داده اند. قانون سیشل تمام سواحل آن را عمومی اعلام کرده است اما برخی از آنها بطور خصوصی استفاده می شوند! چندین ساحل دیدنی در این کشور وجود دارند که میتوانید در زمان اقامت خود از آنها لذت ببرید. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا  برخی از محبوب ترین سواحل سیشل را معرفی کنیم:

سواحل سیشل

آنسه سورس دی آرجنت | Anse Source D’Argent 

مطالب مرتبط:
از جزایر بهشتی سیشل چه می دانید؟
هزینه های سفر به سیشل

این ساحل مکررا در لیست های بهترین ساحل جهان آورده می شود و بدون شک زیباست. اگر به دنبال گرفتن عکس های خاص درسیشل هستید این مکان را از دست ندهید. نوار ساحلی این جزیره شامل چندین ساحل ماسه ای هلالی شکل صورتی رنگ کوچک است که توسط تخته سنگ های گرانیتی از یکدیگر جدا شده اند.

این تخته سنگ ها به تنهایی چشمگیر هستند. صخره بزرگی به حالت ایستاده از این ساحل محافظت میکند که عامل ایجاد محلی ایده آل برای کودکان است. دریا آرام، مناسب و امن برای شنا بخصوص برای کوچکترها میباشد.  در این ساحل می توانید زمان خود را با غواصی کردن در اطراف صخره و یا آفتاب گرفتن در ساحل بگذرانید. زمین های این ساحل متعلق به  L’Union Estate است. و نکته منفی در باره اینجا آن است که تماشای غروب چشمگیر خواهد بود اما L’Union Estate راس ساعت ۵ درهای ورود و خروج را میبندد و متاسفانه نمیتوانید برای تماشا بمانید.

آنسه سورس دی آرجنت

آنسه لاتزیو | Anse Lazio

آنسه لاتریو در انتهای شمال غربی پارسلین واقع در خلیج chevalier  قرار دارد. این ساحل با شن های بلورینش شناخته میشود. مکانی مناسب برای نشستن و استراحت کردن.این ساحل کاملا بزرگ از ردیف درختان تاکاماکا و پالم شروع شده و تا اقیانوس هند ادامه میابد در صورتی که از آفتاب شدید فراری هستید میتوانید در سایه وسیع درختان تاکاماکا در فاصله ۵۰۰ متری از ساحل لذت ببرید. اگرچه این ساحل در بین گردشگران بسیار محبوب است اما هرگز در آنجا احساس شلوغی بیش از حد نخواهید داشت.

اگر به دنبال تنهایی و خلوت کردن با خود هستید صبح زود به ساحل بیاید تا با اندکی شانس به خواسته خود برسید. شنا کردن در این ساحل معمولا بی خطر است اما ممکن است موج های سهمگین به شما برخورد کنند حتی در روزهایی که دریا آرام  بنظر می رسد. هنگام ورود به آنسه لاتزیو محال است که تور ماهیگیری عظیمی که در سمت راستتان پهن شده را نبینید. این تور در نتیجه دو حمله گسترده کوسه ها در سال ۲۰۱۱ (که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود) در این محل قرار گرفته است.

در ابتدای قرار گرفتنش مردم عموما در اطراف این تور شنا می کردند اما امروزه دوباره شنا کردن در همه ساحل رایج شده است. دو رستوران ساحلی در اینجا قرار دارد. Bonbon Plum  و Chevalier. غذایی که در رستوران Bonbon Plum  سرو میشود از بهترین نوع غذای محلی است که در جزیره یافت می شود.

آنسه لاتزیو

بو والن | Beau Vallon

این ساحل در شمال جزیره Mahe  قرار دارد. شهرت آن بیشتر بخاطر منظره منحصر بفردش از جزیره شمالی است. در این جزیره چندین کلوب موج سواری و ورزش های آبی قرار دارد. تور قایق شیشه ای تِدی نیز از دیگر جذابیت هایی است که گردشگران را به این ساحل می کشاند.

بو والن

آنسه رویال | Anse Royal

طولانی ترین نوار ساحلی در میان سواحل جزیره Mahe  متعلق به آنسه رویال میباشد. از شما در اینجا در مقابل دریای غران محافظت میشود و می توانید با خاطری آسوده در آن شنا کنید. فصل مناسب برای سفر به این ساحل از ماه مه تا اکتبر می باشد که هوا برای آبتنی و استراحت در ساحل مناسب است.

آنسه رویال

آنسه اینتندنس | Anse Intendance

بکرترین ساحل در جزیره Mahe. آنسه اینتدنس تقریبا یک کیلومتر طول دارد و پر از مکان های رازآلود برای کشف کردن است. محل محبوب موج سواران! موج های این ساحل از قدرت بسیاری برخوردارند که موجب مشود در اکثر مواقع برای شنا مناسب نباشد. توصیه میشود از ماه  ژوئن تا سپتامبر از شنا کردن پرهیز کنید. هر روز پرچم های امنیتی برافراشته می شوند تا میزان خطر شنا در این سواحل را اعلام کنند. همچنین اگر طرفدار لاک پشت ها هستید میتوانید بین ماه های اکتبر تا فوریه شاهد تخم گذاری آنها باشید.

آنسه اینتندنس

آنسه سیمیتیر | Anse Cimitiere

ساحل انحصاری آنسه سیمیتیر در جزیره Silhouette  واقع شده است. بین ماه های مه و اکتبر موج ها میتوانند بشدت سهمگین باشند. از ویژگیهای خارق العاده آن میتوان استخرهای طبیعی را نام برد که توسط سخره های محافظت کننده از ساحل شکل گرفته اند. اگر به دنبال انجام کار متفاوتی هستید می توانید تا جنگل اسب سواری کنید و از گردش در آن لذت ببرید.

آنسه سیمیتیر

پورت لانی | Port Launay

یکی از مسحور کننده ترین سواحل که در غرب Mahe قرار دارد. علی رغم هیاهوی بسیارش در آخر هفته ها، از آن بخوبی نگهداری شده است. می توانید در آب های تمیز و شفاف آن با آسودگی خیال شنا کنید.

پورت لانی

آنسه جورجت | Anse Georgette

این ساحل که در جزیره پارسلین واقع شده است در میان ۱۰ ساحل برتر دنیا از لحاظ زیبایی شمرده میشود. برای رفتن به این جزیره باید سوار کشتی شوید. این ساحل اختصاصی مناسب کسانی است که به دنبال حفظ حریم خصوصی خود هستند.هتل Constance Lemuria  این ساحل زیبا را از چشم ها پنهان کرده است و هر روز به افراد محدودی اجازه دسترسی به ساحل را میدهد. هیچ سنگ و یا سخره ای در این ساحل وجود ندارد و تماما ماسه است که موجب میشود خیره کننده ترین رنگ را به دریا ببخشد. زوج های جوان که به تازگی ازدواج کرده اند برای ماه عسل به این ساحل میایند.

.

آنسه جورجت

آنسه ماجور | Anse Major

پیاده روی در میان پارک ملی سیشل شما را به آنسه ماجور میرساند. فقط یک راه دیگر برای رسیدن به این ساحل وجود دارد، استفاده از قایق! احتمالا در این مکان اختصاصی کاملا احساس آرامش میکنید. فراموش نکنید که لوازم پیکنیک را به همراه داشته باشید چرا که هیچ چیزی برای خوردن پیدا نمیشود. تنها چند ساختمان متروکه در اینجا دیده میشود. برای رسیدن به این ساحل از هرکدام از مسیرها بیش از یک ساعت زمان اختصاص دهید.

منبع: theculturetrip.com

نجات حیات وحش در آفریقا
نجات حیات وحش در آفریقا
سوغاتی هایی که باید در سفر به مراکش بخرید
سوغاتی هایی که باید در سفر به مراکش بخرید
هشدار! در این جنگل بر روی چاقوها راه خواهید رفت
هشدار! در این جنگل بر روی چاقوها راه خواهید رفت
آخرین تصاویر «ملکه فیل ها» قبل از مرگ!
آخرین تصاویر «ملکه فیل ها» قبل از مرگ!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code