در گوا به این سواحل بروید

سواحل گوا

با اینکه گوا یکی از کوچک ترین ایالت های هند است اما سواحل بینهایت زیبایی دارد. این ایالت در امتداد دریای عربی در غرب هند قرار دارد و برای رفتن به آن کافی است به جنوب بمبئی بروید. گوا سواحل مختلفی را در خود جای داده که هر نوع سلایقه ای را راضی می کند کافی ست با تور گوا همراه شوید تا روی دیگری از هند را در این ایالت تماشایی به نظاره بنشینید. هدفتان از سفر چه استراحت و تفریح و چه تجربه فرهنگ هند باشد گوا با سواحل متنوع اش مطمئنا ناامیدتان نمی کند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا با تعدادی از بهترین سواحل گوا آشنا شوید.

سواحل گوا

پالولم (Palolem)

مطالب مرتبط:
هزینه های سفر به گوا
با این تفریحات آبی گوا غرق هیجان شوید

این ساحل که یکی از زیباترین سواحل گواست شکلی شبیه هلال ماه دارد و در احاطه درختان نخل سرسبز، سواحل ماسه ای سفید و چشم اندازهای خیره کننده است. در این ساحل انواع تفریحات و سرگرمی ها انتظارتان را می کشد می توانید در میان مناظر زیبا قدم بزنید و یا سوار قایق شوید و قایق سواری در سواحل زیبای گوا را تجربه کنید. در سمت راست این ساحل، ساحلی به اسم باترفلای هست که برای رسیدن به آن می توانید از همین قایق ها کمک بگیرید و در آنجا با چشم انداهایی کاملا متفاوت روبرو شوید. بهترین زمان برای قایق سواری به سمت جزایر صبح ساعت ۷ و عصرها حدود ساعت ۵ است چون در این زمان می توانید در حالی که سوار بر قایق هستید خورشید را در زیباترین حالت ممکن تماشا کنید. حتی می توانید در این قایق سواری دولفین ها را هم از نزدیک بیبنید. این ساحل هم مثل دیگر سواحل گوا تعداد زیادی کلبه های ساحلی دارد که می توانید در آن استراحت و یا اقامت کنید و در رستوران هایش طعم غذاهای دریایی و محلی هند را بچشید.  ساحل حدود ۱٫۶ کیلومتر طول دارد و اگر در انتهای آن بایستید شکل هلال آن را کاملا می بینید. ساحل نسبتا کوچک است و به راحتی می توانید پیاده در آن گشت وگذار و بیشتر قسمت های آن را کشف کنید.

پالولم

پاتنم (Patnem)

از ساحل پالولم با ۱۰ دقیقه پیاده روی به این ساحل می رسید؛ اینجا محلی ایده ل و مناسب برای استراحت و غرق در آرامش شدن است. این ساحل یکی از خاص ترین سواحل گواست چون موقعیت آن که در میان دو صخره قرار گرفته و این باعث شده تا کاملا آرام و به دور از هیاهو باشد و در آن آرامش واقعی را تجربه کنید. اما با وجود اینکه ساحل در میان صخره ها پنهان شده تا جاذبه ها و تفریحات ساحل پالولم فاصله چندانی ندارد. اینجا جایی عالی برای قدم زدن آرامش بخش در ساحل است البته اگر دلتان تفریحات ماجراجویانه می خواهد باید به سمت ساحل پالوام بروید.

پاتنم

ساحل ماندرم (Mandrem)

تمرینات یوگای زیادی در این ساحل برگزار می شود که می توانید با شرکت در آن ها انرژی دوباره بگیرید و روحی تازه کنید. این ساحل به حفاظت از لاک پشت هایی که در این ناحیه زندگی می کنند معروف است و با این کار از حیات وحشی که سال ها قبل از هجوم گردشگران در این ناحیه بودند محافظت می کند. شاید اگر خوش شانس باشید بتوانید در بازدید از این ساحل تعدادی از این لاک پشت ها را از نزدیک ببینید.

ماندرم

آگوندا (Agonda)

این ساحل در شمال ساحل پالولم قرار دارد وجواهر واقعی سواحل در جنوب گواست. ساحل از سواحل شلوغ شمال ایالت پنهان مانده و به مانند گنجینه ای سربه مهر می ماند. طبیعت آرام و ساکت این ساحل به زیبای های ذاتی اش اضافه شده و روستای کوچک و سنتی ماهی گیری که در نزدیکی آن قرار دارد آن را تبدیل به یکی از سواحل فرهنگی گوا کرده است. مطمئنا وقتی در حال گشت و گذار در این ساحل هستید آرامش آن را تحسین کنید و باورتان نمی شود در ایالت پرگردشگری مثل گوا بتوانید چنین ساحل آرامی را پیدا کنید. حتی در این ساحل ممکن است لاک پشت های کوچکی را ببینید که در حال بیرون آمدن از تخم هستند.

آگوندا

آنجونا (Anjuna)

ساحلی شاد که به خاطر محبوبیتش گردشگران بیشتری را نسبت به دیگر سواحل به خود می کشاند. این ساحل در شمال گوا و در فاصله ۱۷ کیلومتری مرکز گوا قرار دارد و به خاطر همین دسترسی راحت است که گردشگران زیادی گشت و گذار در این ساحل را انتخاب می کنند. در روزهای چهارشنبه در کنار این ساحل بازار برپا می شود که می توانید از آنجا سوغاتی های اصل بخرید و از موسیقی هایی که در هنگام غروب آفتاب در ساحل نواخته می شود لذت ببرید.

آنجونا

Candolim

در این ساحل طولانی کلبه ها و رستوران های زیادی را در امتداد ساحل می بینید؛ همه این کلبه ها در پشت تپه های شنی قرار دارند تپه هایی که در دیگر سواحل گوا اثری از آن ها نمی بینید و از ویژگی های منحصربفرد این ساحل اند. این ساحل که در نزدیکی ساحل شلوغ باگا قرار دارد با وجود محبوبیت اما چندان شلوغ نیست و جالبه که در آن حتی در فصل های پرگردشگر هم لحظاتی آرام را می گذرانید. در ساحل دستفروشان زیادی را می بینید که به فروش لباس های ارزان قیمت مشغولند. در قسمتی از ساحل می توانید تفریحات آبی مثل پاراسیلینگ انجام دهید هر چند که در آخر هفته ها و در روزهای تعطیل ساحل بسیار شلوغ می شود. یکی از  بهترین رستوران هایی که در این ساحل می توانید پیدا کنید رستورانی به سام «افتر ۷» است که غذاهای خوشمزه ای دارد.

کولوا (Colva)

این ساحل از سواحل پرطرفدار مردم هند است و به خصوص در ماه مهر (اکتبر) زمانی که زوار در مسیر رسیدن به کلیسای کولوا هستند پر از گردشگر می شود. اینجا مقصدی مناسب برای تماشای تاثیر استعماری پرتغالی ها در گوا هست و در آن معماری های جذابی را که از پرتغالی ها به جای مانده است می بینید. این ساحل برای گردشگران غربی چندان محبوبیت ندارد و این به معنی این است که در آن چندان هیاهو و شلوغی گردشگران را نمی بینید. این باعث شده که این ساحل همچنان بکر و دست نخورده باقی بماند و بتوانید در آن فرهنگ هندی را کاملا لمس کنید.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد