سوغات رنگارنگ شهر دبی (بخش دوم)

فرش ایرانی

با وجود مراکز زیادی که در شهرهای توریستی برای خرید سوغاتی و هدیه وجود دارد اما مسافران همیشه بر سر خرید یک سوغاتی خاطره انگیز برای عزیزان شان دچار سردرگمی هستند.

این سردرگمی علاوه بر اینکه ذهن مسافران را بسیار درگیر خود می کند گاهی وقت زیادی از سفر را به خود اختصاص می دهد. این سردرگمی از عدم اطلاعات کافی از صنایع دستی و سوغاتی های خاص مناطق مختلف و همچنین عدم اشنایی با مراکز خرید هدایا می باشد. ما در این مطلب قصد داریم سوغات های معروف شهر دوبی و همچنین مکان هایی که می توانید این هدایا را از آنجا تهیه کنید برای تان توضیح دهیم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سوغات رنگارنگ شهر دبی(بخش اول)
سوغاتی های معمول در شهرهای توریستی جهان

بوخور

همان طور که همه می دانیم بوخور ماده ای است که بوییدن آن به هنگام بیماری به تنفس ما کمک می کند. در دبی درختی به نام آگار وجود دارد که عصاره آن را در شیشه های کوچک ریخته و به فروش می رسانند. این عصاره یکی از همان بوخورهایی است که برای روزهای بیماری به کارمان می آید. البته این عصاره کاربرد عطر نیز دارد.از پوست تنه این درخت استفاده های دیگری نیز می شود، مثلا آن را می سوزانند و به عنوان عود استفاده می کنند و یا از آن عطر می سازند و روغن آن را می گیرند.

این عصاره درواقع عطر دبی است که در هر جای دنیا که باشید، فضای این شهر را به یادتان می آورد.

فرش و تابلو فرش های فارسی

از آنجایی که فرش دستباف ایرانی در دنیا از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار است دیگر کشورهای دنیا نیز سعی دارند فرش هایی نظیر فرش های ایرانی ببافند. دبی نیز از کشورهایی است که در این زمینه فعالیت دارد. در این شهر با الهام از هنر فرش بافی ایران، فرش و تابلو فرش های مختلفی تولید شده و در معرض خرید گردشگران قرار دارد.

البته در دبی نیز این فرش ها با تابلو و فرش های فارسی شناخته می شوند و همه می دانند که این هنر ریشه در تمدن ایرانی دارد. اما خیلی از گردشگران این فرش های فارسی را خریداری کرده و به عنوان سوغات برای اقوام و آشنایان شان می برند.

شکلات شتری

اگر به خوراکی های شیرین علاقه دارید، این قسمت برای شماست. شکلات های شتری دبی بسیار محبوب است. این شکلات ها را با قالب های مخصوصی به صورت شترهایی کوچک در آورده و با عنوان شکلات شتری به فروش می رسانند. این شترهای کوچک در جعبه های کوچک و بزرگ به فروش می رسند. در برخی از این شکلات ها از شیر شتر نیز استفاده می شود. در شهر دوبی، شاید سوغات های گوناگونی ببینید اما توصیه می کنیم حتما از شکلات های شتری مزه کنید. این سوغات در هیچ جای جهان همتا ندارد. از همه فروشگاه های مواد غذایی شهر دوبی می توانید این شکلات های خوشمزه را خریداری نمایید.

قیمت هر کیلو از این شکلات های خوشمزه ۱۲ دلار ( معادل حدودا ۳۷ هزار تومان ) می باشد.

آشنایی با بهترین رستوران های منطقه جمیرا در دبی
آشنایی با بهترین رستوران های منطقه جمیرا در دبی
بزرگترین پارک موضوعی جهان در دبی افتتاح می شود
بزرگترین پارک موضوعی جهان در دبی افتتاح می شود
راهنمای خرید سیم کارت در دبی
راهنمای خرید سیم کارت در دبی
معرفی هتل سافرون بوتیک دبی | ۴ ستاره
معرفی هتل سافرون بوتیک دبی | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code