سوغات رنگارنگ شهر دبی (بخش سوم)

از سوغات دبی بیشتر بدانید

با وجود مراکز زیادی که در شهرهای توریستی برای خرید سوغاتی و هدیه وجود دارد اما مسافران همیشه بر سر خرید یک سوغاتی خاطره انگیز برای عزیزان شان دچار سردرگمی هستند. این سردرگمی علاوه بر اینکه ذهن مسافران را بسیار درگیر خود می کند گاهی وقت زیادی از سفر را به خود اختصاص می دهد. این سردرگمی از عدم اطلاعات کافی از صنایع دستی و سوغاتی های خاص مناطق مختلف و همچنین عدم اشنایی با مراکز خرید هدایا می باشد. ما در این مطلب قصد داریم سوغات های معروف شهر دبی و همچنین مکان هایی که می توانید این هدایا را از آنجا تهیه کنید برای تان توضیح دهیم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سوغات رنگارنگ شهر دبی (بخش اول)
سوغات رنگارنگ شهر دبی (بخش دوم)

عطرهای عربی

عطرهای عربی که در کشورهای عربی به وفور پیدا می شود حال و هوای خاصی داشته و آدم را به دوران سلطان های بزرگ عرب می برد. اگر می خواهید سوغات پر آب و تابی برای آشنایانتان ببرید این عطرها گزینه خوبی هستند که می توانید از فروشگاه های دبی به قیمت مناسب تهیه نمایید.

عطر

شال های پشمی

شال های پشمی از برترین سوغاتی ها دبی هستند که گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. در زمان های گذشته بسیاری از حمعیت اعراب از راه چوپانی و دامداری امرار معاش می کردند. به همین دلیل از پشم دام هایشان لباس می بافتند و بافندگی از هنرهای آنان به حساب می آمد. در حال حاضر نیز این شال های پشمین ریشه در همان هنر بافندگی دارد البته پشم این شال ها امروزه از نوع مصنوعی است اما همچنان از از صنایع چشمگیر دبی محسوب می شود.

ساعت شنی

وسایل شیشه ای تزیینی مانند مجسمه های شیشه ای، جاشمعی و … از بهترین گزینه های سوغاتی دبی هستند. یکی دیگر از این وسایل تزیینی که بین گردشگران محبوبیت بیشتری دارد، ساعت شنی می باشد. این ساعت ها که قیمت مناسبی هم دارند اغلب رویشان طرح هایی از شتر وجود دارد که گویای زادگاهشان باشد.

قلیان

قلیان های شیشه ای بسیار مختلفی با طرح و رنگ های متنوع در فروشگاه های دبی به چشم می خورد که برای گردشگران به خصوص اروپائی ها جالب می باشند. برخی از این قلیان ها بسیار کوچک بوده و تنها به عنوان یک وسیله تزیینی قابل استفاده هستند. این قلیان ها با نام شیشا پایپ در دبی شناخته می شوند.

طلا

در  کشورهای آسیایی بخصوص خاورمیانه علاقه زیادی به استفاده از زیورآلات وجود دارد. دبی هم دارای منابع طلای بسیاری است و اگر به دنبال سوغاتی ها گران بها هستید طلا و جواهر از بهترین انتخاب های شما می باشد. این شهر پر از مغازه و فروشگاه های طلا است و دولت امارات کنترل قوی و سرسختانه ای روی فلزات این کشور دارد. در این شهر حدودا ۷۰۰ فروشگاه بزرگ طلا فروشی وجود دارد.

خنجر

شاید این سوغاتی در دنیای امروزی و امور روزمره جایگاهی ندشته باشد و تنها مورد استفاده اش در برخی مراسم آن هم با لباس های سنتی باشد اما در هر صورت خنجر و شمشیر یادواره ای از گذشته های دور هستند و فرهنگ گذشته سرزمین عرب را به خاطرها می آورد. خنجرهایی با کنده کاری های زیبا می تواند سوغات خوب و مناسبی به عنوان یک شی تزئینی باشد.

خنجر

ادویه

امکان ندارد بازاری در دبی پیدا کنید که یک مغازه هر چند کوچک ادویه فروشی در آن وجود نداشته باشد. انواع و اقسام ادویه از جمله آویشن، زعفران، فلفل و گیاهان خشک شده گوناگون در این شهر برای فروش عرضه می شوند. عطر و بوی این ادویه ها هوش از سر گردشگران می برد و آن ها را وادار به خرید می کند.

لوازم الکترونیکی

لوازم الکترونیکی از مهم ترین سوغات های دبی است. خیلی ها از کشورهای همسایه امارات و ایران به دوبی می روند تا انواع گوشی موبایل، وسایل الکترونیکی منزل و … را به قیمت های ارزان تری خریداری کنند. امارات تولید کننده این وسایل نیست اما قیمت این لوازم در امارات و بخصوص دبی آنقدر پایین است که گردشگران، لوازم الکترونیکی را سوغات این شهر می دانند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code