غذای مخصوص خون آشام ها!+ تصویر

سوپ خون!

امروزه به هرگوشه دنیا که سفر می کنیم با غذاهای عجیب و غریبی روبرو می شویم که بسیار هم پرطرفدار هستند. اما برخی از این غذاها پا را از عجیب بودن فراتر گذاشته و به چندش بودن و ترسناک بودن نزدیک شده اند. یکی از این غذاها سوپ خون است! بله، همان طور که از اسمش مشخص است این سوپ از خون حیواناتی مثل گاو، اردک، غاز و … تهیه می شود و خیلی هم پرطرفدار است. جالب است بدانید که سوپ خون محدود به یک کشور نیست و در کشورهای مختلف این سوپ با مواد مختلف تهیه می شود. در این مطلب می خواهیم چند سوپ معروف در کشورهای مختلف را به شما معرفی کنیم که از خون تهیه می شوند! با الی گشت همراه باشید.

سوپ عجیب

سوپ خون ویتنام | Tien Kahn

مطالب مرتبط:
تصاویر هولناکی از افرادی که ۲۰۰۰ سال است ایستاده اند!!
اگر موهایتان را دوست دارید به این موزه نروید!
عجیب است اما قوم متمدن آزتک ها آدمخوار بوده اند!

این سوپ یکی از سوپ های سنتی در آشپزی آسیایی است و مشهورترین آن در ویتنام تهیه می شود. در تهیه این سوپ از خون خام اردک استفاده می شود. اما عجیب بودن این سوپ به همین جا ختم نمی شود: یکی از مواد اولیه این سوپ سنگدان است. از آنجا که ماده اولیه این سوپ خون است آن را در فریزر قرار می دهند تا خون سفت و ژله ای شود و بعد آن را به صورت سرد نوش جان می کنند!!! در باورهای مردم ویتنام این سوپ به کسی که این سوپ را درست می کند و کسی که می خورد قدرت می بخشد و او را قوی تر می کند. این سوپ یکی از عجیب ترین سوپ های دنیاست که طرفداران زیادی هم دارد!

سوپ با خون

سوپ خون اکوادور | Yawarlukru

سوپ خون یا یاوارلوکرو یکی از غذاهای سنتی و قدیمی اکوادور است. البته نام این سوپ اسپانیایی نیست و ریشه در زبان بومیان این منطقه دارد و به معنای سوپ خون است. این سوپ از گوشت گاو یا بره و سبزیجات مختلف تهیه می شود. در انتها خون گاو را داخل کیسه پلاستیکی می ریزند و داخل آب جوش قرار می دهند تا خون پخته شود. بعد خون پخته شده را خرد می کنند و روی سوپ می ریزند و تزئین می کنند!!! این غذا به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی خورده می شود و یکی از مشهورترین غذاهای اکوادوری است.

غذای خون آشام ها

سوپ خون فنلاند | Mykyrokka

سوپ خون فنلاندی که در زبان محلی میکی روکا نامیده می شود غذایی سنتی در نواحی مرکزی فنلاند است. ماده اولیه این غذا نوعی کوفته است که از خون و آرد تهیه می شود. این کوفته ها را درست می کنند و در سوپ می اندازند. مواد اولیه سوپ هم شامل سیب زمینی، پیاز، گوشت و اجزای دیگر مثل جگر و قلب است. این سوپ را به دلیل استفاده از امحا و احشا و خون به نام سوپ قصابی هم می نامند. ظاهرا در زمان های قدیم قصاب ها پس از کشتن حیوانات بخش هایی که استفاده نمی شد مثل جگر و قلب و دل و روده و البته خون را می پختند و به عنوان سوپ مصرف می کردند!

سوپ خون لهستان | czarnina

سوپ خون اردک یا غاز که چارنینا نامیده می شود غذایی محبوب در لهستان است که از باقیمانده اجزاء و خون اردک یا غاز تهیه می شود. روش سنتی تهیه این غذا این است که پس از کشتن اردک یا غاز از خون و امحا و احشاء آن به صورت تازه استفاده شود. اما امروزه که دسترسی به چنین چیزی وجود ندارد در قصابی ها خون و بخش های مختلف اردک و غاز به فروش می رسد. البته این سوپ به صورت بدون خون هم تهیه می شود که برای کسانی که حالشان از خوردن خون به هم می خورد مناسب تر است! گاهی این سوپ را با نودل هم ترکیب می کنند و مصرف می کنند. چارنینا در زبان لهستانی به معنای سیاه است و به رنگ تیره این سوپ اشاره دارد. سوپ خون لهستانی به طور کلی از ترکیب خون اردک یا غاز، میوه های خشک شده و سرکه تهیه می شود. سرکه مانع از لخته شدن خون در غذا می شود! سوپ خون علاوه بر لهستان در کشورهای شرق اروپا نیز مصرف می شود و بسیار محبوب و پرطرفدار است.

سوپ خون لهستان

سوپ خون اندونزی | Saksang

ساکسانگ یا سوپ خون غذایی تند و تیز و پرادویه است که توسط باتاک ها (Bataks) در اندونزی تهیه می شود.  برای آماده کردن این سوپ عجیب، گوشت بوفالو یا گوشت های دیگر را در خون، شیر نارگیل و ادویه های مختلف مثل فلفل، پودر سیر، زنجبیل و … می پزند. این غذا یکی از غذاهای سنتی و آئینی قوم باتاک است و به ویژه در مراسم عروسی سرو می شود.

سوپ خون اندونزی

سوپ خون سوئد | Svartsoppa

این سوپ به سوپ سیاه هم مشهور است یکی از غذاهای سنتی استان اسکانیا در جنوب سوئد است. ماده اصلی این سوپ خون اردک است و معمولا به عنوان پیش غذا قبل از اردک کبابی مصرف می شود. این سوپ یک غذای سنتی است و اغلب در روز ۱۰ نوامبر و مراسم سنت مارتین خورده می شود. در این مراسم به صورت سنتی اردک را به صورت کباب شده و … می خورند و برای اینکه خون و سایر قسمت های اردک هم مصرف شود این سوپ عجیب را ابداع کرده اند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد