بلیط هواپیما

راهنمای خرید سیم کارت در هند

خرید سیم کارت در هند

در میان نیازهای شما در هنگام سفر به هند، پس از مدتی تماس با دوستان و آشنایان و در نتیجه گرفتن سیم کارت در هند به خریدی حتمی تبدیل می شود. برای خرید سیم کارت در هند، باید بدانید که از کجا، چه سیم کارتی را و با چه قیمتی خریداری کنید. بسیاری از سیم کارت ها در این کشور، ممکن است به راحتی بر روی گوشی شما فعال نشود یا از گزینه های آن، اینترنت نداشته باشد. تمام مزایایی که یک سیم کارت در هند دارد، بر روی قیمت آن نیز تاثیر دارد. بنابراین در این مطلب از مجله الی گشت شما را با بسیاری از سوالاتی که در زمینه گرفتن سیم کارت در هند پرسیده می شود، آشنا می نماییم و به آن ها پاسخ می دهیم. برای سفر به بسیاری کشورها از جمله هند می توانی به سایت الی گشت مراجعه کرده و بلیط هواپیما و رزرو هتل خود را، به صورت آنلاین انجام دهید. همچنین اپلیکیشن الی گشت برای راحتی شما بر روی گوشی همراهتان نصب می شود.

خرید سیم کارت در هند

آیا گوشی شما در هند کار می کند؟

مطالب مرتبط:
با اولین شهر ثبت شده ی جهان در یونسکو، شهر احمدآباد هند آشنا شوید
ببر بنگال را با سافاری پارک ملی رانتامبور هند، ببینید!
شیکارا سواری در هند + تصویر

ممکن است که گوشی هوشمند شما با سیم کارت های هندی کار نکند. این موضوع در بسیاری از کشورها رخ می دهد. چرا که موبایل شما توسط سیستم مخابراتی محدوده ای که بوده اید قفل شده است و قفل آن تنها توسط همان سیستم مخابراتی برداشته می شود. در نتیجه شما قادر به استفاده از سیم کارتی مربوط به دیگر کشورها نخواهید بود. بنابراین شما مجبور به خرید یک موبایل برای گرفتن سیم کارت در هند شوید که هزینه ای اضافی برای شما خواهد بود. بسیاری از موبایل ها را به راحتی و قبل از رسیدن به هند می توانید قفل آن را برداشته و از سیم کارت های هندی به راحتی استفاده کنید. تنها کافیست که قبل از سفر خود، این موضوع را بررسی کنید.

همچنین بسیاری از سیمکارت ها ممکن است در قسمت هایی از هند جوابگو نباشند. در زیر باندهای سازگار با GSM را نام می بریم:

 • قابلیت های ۲G: GSM 900 و  GSM 1800
 • قابلیت های ۳G: UMTS 900 و  UMTS 2100
 • قابلیت های ۴G: LTE 850 (5), LTE 1800 (3), LTE 2100 (1), LTE 2300 (40), LTE 2500 (41)

در نتیجه شاید نیاز داشته باشید تا باندهای خانگی خود را همانند GSM مقایسه کرده و قبل از سفر از آن، سر در بیاورید.

سیم کارت و گوشی در هند

چه نوع سیم کارت هایی در هند وجود دارد؟

برای گرفتن سیم کارت در هند می توانید به سراغ دو نوع سیم کارت بروید. سیم کارت پوست پید (Postpaid) با پرداخت پس از استفاده و سیم کارت های پریپید (Prepaid SIM) با پیش پرداخت که بیشتر به شما معرفی خواهیم نمود.

 • سیم کارت پرداخت پس از استفاده | Postpaid

همان سیم کارت دائمی بوده و بیشتر برای افراد ساکن در هند مناسب است تا گردشگرانی که تنها چند روز در این کشور سپری می کنند. این نوع سیم کارت به شما اجازه می دهد تا پس از استفاده از سیم کارت و در آخر به پرداخت هزینه های مکالمه، پیامک و دیگر استفاده ها بپردازید. هزینه تهیه این سیم کارت از سیم کارت نوع دیگر بیشتر بوده و فاکتور سیم کارت در آخر به شما داده خواهد شد. فاکتور پرداخت در آخر هر ماه به آدرس شما فرستاده می شود.

انواع سیم کارت در هند
 • سیم کارت موقت با پیش پرداخت | Prepaid

هزینه خرید این سیم کارت کمتر از سیم کارت دائمی هند است. برای گرفتن سیم کارت در هند به صورت موقت، با پرداخت مبلغی، آن را برای استفاده شارژ می کنید. حتی بسیاری از مردم هند از این نوع سیم کارت ها استفاده می کنند. در ضمن برای شمایی که به عنوان گردشگر به این کشور سفر می کنید، این نوع سیم کارت مناسب تر است. با این حال در مورد خرید سیم کارت موقت در هند، معایبی گریبان شما را خواهد گرفت. شما مدام نیاز به پاک کردن اینباکس گوشی خود دارید، چرا که پیام های بسیاری روانه گوشیتان می شود.

پیام های تبلیغاتی که به مردم عادی هندوستان فرستاده می شود، برای شما نیز فرستاده می شود. در نتیجه شما نیاز پیدا خواهید کرد که شماره تلفن خود را به عنوان یک شماره DND به ثبت برسانید که گاهی این نوع سیم کارت نیز در مدت اقامت کوتاه به کارتان نمی آید. همچنین برای افراد هندی فعال سازی سیم کارت های موقت بسیار سریع انجام می شود اما برای شما که هویتی غیر هندی دارید و به عنوان گردشگر وارد این کشور شده اید، فعال سازی سیم کارت ممکن است زمانی بین ۲ تا ۳ روز طول بکشد.

کمپانی های سیم کارت ها در هند

برای گرفتن سیم کارت در هند می توانید به شرکت هایی که سیم کارت ارائه می دهند مراجعه کنید. نام این شرکت ها ایرتل (Airtel)، وودافون (Vodafone)، رلیانس (Reliance)، آیدیا (Idea)، جیو (Jio) و بی اس ان ال (BSNL) است. بی اس ان ال تنها شرکت است که در این میان دولتی بوده و توسط دولت هند، ارائه شده است. از این میان سیم کارت های جیو، وودافون، ایرتل و بی اس ان ال بهتر از باقی کار می کنند.

کمپانی های سیم کارت در هند

چطور یک گردشگر می تواند در هند سیم کارت بگیرد؟

به دلایل امنیتی گرفتن سیم کارت بین المللی در هند بسیار دشوار بوده و روند گرفتن سیم کارت در هند شما را بسیار اذیت خواهد نمود. چرا که باید بسیاری از مدارک خود را همانند پاسپورت، عکس، ویزای هند، آدرس محلی و بسیاری دیگر را با خود به اداره مورد نظر ببرید. همچنین مراحل بسیاری را باید طی کنید. برای گرفتن سیم کارت نمی توانیم بگوییم که چه سیم کارتی را بخرید اما می توانیم شما را برای فرایند گرفتن سیم کارت در هند همراهی نماییم.

 • اولین حرکت: ارجاع به محل بومی
 1. برای اینکه سیم کارت بگیرید، باید شهری که در آن هستید را با شماره تلفن مشخص کنید. به عنوان مثال وقتی در دهلی هستید نمی توانید سیم کارتی با پیش شماره مومبای بگیرید.
 2. در هنگام گرفتن سیم کارت لزوما لازم نیست که شهر خود را انتخاب کنید اما به دلیل اینکه کد راه اندازی سیم کارت تا ۲۴ ساعت پس از خرید در همان شهر به شما ارسال می شود، بهتر است که این گزینه را وارد کنید.
 3. همچنین با مدارکتان می توانید یک سیم کارت دیگر نیز، دریافت کنید. در صورتی که برای شماره ای درخواست دادید و درخواستتان کنسل شد، می توانید برای شماره دیگری درخواست دهید.
فعال شدن سیم کارت در هند
 • دومین حرکت: مدارک نهایی
 1. زمانی که شبکه سیم کارت شما پیامی فرستاد و گوشی شما فعال شد، باید سیگنال آن را دریافت کنید.
 2. پس از آن باید به شماره فعال سازی یعنی شماره ۵۹۰۵۹ تماس گرفته و شماره تلفن خود را اعلام کنید. همچنین به یک سری از سوال ها پاسخ دهید.
 • حرکت سوم: کامل کردن فعال سازی سیم کارت
 1. پس از ۱۵ ساعت که اطلاعات ارائه شده شما، بررسی شد، سیم کارت شما فعال خواهد شد.
 2. در این زمان، می توانید به مغازه رفته و برای سیم کارت خود شارژ بگیرید.
 3. مطمئن شوید که در نزدیکی همان مکانی باشید که سیم کارت را خریده اید.

برای گرفتن سیم کارت توریستی BSNL رایگان چه کنید؟

از بخت بد، دیگر چنین خدماتی در هند ارائه نمی شود و نمی توانید که برای گرفتن سیم کارت در هند به صورت رایگان درخواست دهید. پس حواستان را جمع کنید. بسیاری از افراد ممکن است شما را با این موضوع گول بزنند و پول شما را بچاپند!

سیم کارت توریستی در هند

سیم کارت ترابوگ (Trabug) بخرید!

از مزایای این سیم کارت برای گردشگران در هند ارائه یک گوشی هوشمند و یک دستگاه وای فای با قابلیت اتصال به ۴G است. هر دو این دستگاه ها، برای توریست ها به صورت اجاره ای قابل دسترسی است. این نوع سیم کارت تنها برای گردشگران طراحی شده است. ترابوگ به شما امکان ارتباط با دیگر افراد در دیگر کشورها را می دهد. برای گرفتن سیم کارت در هند می توانید به سراغ این نوع سیم کارت بروید.

شرایط سیم کارت ترابوگ

 • شما می توانید یک گوشی هوشمند کامل با عملکرد یک سیم کارت ۴G را به صورت روزانه اجاره کنید. در نتیجه، دیگر شما مجبور به خرید گوشی، سیم کارت مجزا و انجام تمام فرایند های بالا نخواهید داشت و کمتر ضرر خواهید کرد.
 • بر روی این گوشی ها نقشه های راهنمایی برای گشت و گذار در هند نصب شده اند که به شما راه های رسیدن به مناطق مختلف، رستوران ها و جاذبه های هند را معرفی می کنند. گزینه های خوبی را به شما پیشنهاد می دهند با این حال تعداد پیشنهادات اندک است و دچار سردرگمی بین آن ها نخواهید شد.
 • تماس های بین المللی قیمت متفاوتی داشته و به طور معمول برای این نوع سرویس باید قیمت بیشتری بپردازید.

با این وجود همچنان، برای شمایی که برای اولین بار است که به هند سفر می کنید، این سیم کارت بهترین و به صرفه ترین گزینه است.

سیم کارت در هند-ترابوگ

نحوه دسترسی به اینترنت وای فای در هند

طبعا د رتمام نقاط این کشور اینترنت وای فای پیدا نخواهید کرد. بسیاری از کافه ها و رستوران ها دارای اینترنت وای فای دارند. با این وجود، در بسیاری از شهرها دسترسی به اینترنت نخواهید داشت و بهترین گزینه برگشت به هتل است. در هتل می توانید برای انجام کارهای اینترنتی خود، از خطوط اینترنت استفاده کنید.

منبع: trabug.com

۶ توصیه مهم برای داشتن سفری لذت بخش
۶ توصیه مهم برای داشتن سفری لذت بخش
در این کشور گاهی شب ها هم خورشید را می بینید!
در این کشور گاهی شب ها هم خورشید را می بینید!
تالارهای برتر اپرا در سراسر جهان
تالارهای برتر اپرا در سراسر جهان
تماشای این جاذبه ها را در قطر از دست ندهید
تماشای این جاذبه ها را در قطر از دست ندهید