شارژ کردن گوشی، فقط با یک انگشت!

با یک انگشت، گوشی تان را شارژ کنید!

همواره شارژ کردن تلفن های همراه مان و خاموش نشدن آن مخصوصا در مکان هایی که نه به پریز برق و شارژر دسترسی داریم و نه امکان دسترسی نداشتن به گوشی برایمان میسر است، یکی از دغدغه های ما به شمار می رود.

در راستای این موضوع، محققان نانوژنراتوری به تازگی ابداعی کرده اند که به گفته آنها، با بهره از انرژی حاصل از ضربه انگشت روی صفحه لمسی تلفن های هوشمند می تواند انرژی آنها را برای یک هفته تامین سازد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
ژاکتی که تمام وسایل الکترونیکی شما را شارژ می کند
بهترین هدیه ها برای اهل سفر
charge your phone

این نانوژنراتور که توسط محققان دانشگاه میشیگان ابداع شده است، موفقیت بزرگی در مهار انرژی از حرکات انسان به شمار می رود.

محققان در آزمایش این نانوژنراتور بر یک صفحه لمسی ال.سی.دی که شامل ۲۰ چراغ ال.سی.دی و یک صفحه کلید قابل انعطاف می شد، به این موضوع دست یافته اند که تمامی آنها تنها با یک لمس ساده و بدون کمک باتری کار کردند.

نلسون سپولودا استادیار مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه میشیگان و محقق ارشد این تحقیق گفت: این یافته های بزرگ که در مجله Nano Energy منتشر شده است، نشان از آن دارد که ما در مسیر ابداع ابزارهای پوشیدنی قرار داریم که انرژی آنها از حرکات انسانی تامین خواهد شد.

ساخت این نانوژنراتور با یک ‘ویفر’ سیلیکونی آغاز شده که با چند لایه یا صفحات نازک که کاملا از مواد سازگار با محیط زیست مانند نقره، پلی آمید و پلی پروپیلن هستند، تکمیل شدنی است.

سپس یون ها نیز به گونه ای به این صفحات اضافه خواهد شد که هر لایه این دستگاه حاوی ذرات شارژ شده شوند. این دستگاه زمانی که توسط حرکت انسان یا انرژی مکانیکی تحت فشار قرار می گیرد، انرژی الکتریکی تولید می کند. این نانوژنراتور زیست سازگار بوده و به نازکی کاغذ است.

مزایایی مانند سبک بودن، انعطاف پذیری، زیست سازگاری، مقیاس پذیری، کم هزینه و قوی بودن این ژنراتور ، آن را به روشی نویدبخش و جایگزین در حوزه مهار انرژی مکانیکی برای بسیاری از لوازم الکترونیکی مستقل مانند هدست های بی سیم، تلفن های همراه و سایر دستگاه ها که صفحه لمسی دارند ، تبدیل می کند.

 

 

ژاکتی که تمام وسایل الکترونیکی شما را شارژ می کند
ربات های ناجی
بهترین ابزار ها برای سلفی گرفتن در سفر
زیر بار پرداخت باج های اینترنتی نروید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code