alexaa

شاهکارهای معماری قرون وسطی

دیدنی های اروپا فقط به مراکز تفریحی، فرهنگی و طبیعی آن ختم نمی شود. در اروپا می توانید معماری های بسیار زیبا با سبک های خاص رنسانس و قرون وسطی را ببینید. قصرهایی که در ادامه الی گشت به شما معرفی می کند محال است بهت زده تان نکند. پس اگر به سه کشور فرانسه، انگلستان یا آلمان قصد سفر داشتید، بازدید از این قصرها را در برنامه تان داشته باشید.

مطالب مرتبط:
جاذبه هایی در اروپا که حتما باید ببینید
سفر به اروپا، آن هم آسان و بی دردسر!

قصر بلنهایم | سفر

(Blenheim)، واقع در ووداستاک (Woodstock) در آکسفوردشایر (Oxfordshire) انگلستان

قصر بلنهایم در قالب پس ‌زمینه نسخه جدید سیندرلا با بازی کیت بلانشت (Cate Blanchett) خودنمایی می ‌کند و به عنوان نماد شکوه و جلال انگلستان و شاهکار معماری آن درنظر گرفته می ‌شود. این قصر در قرن هجدهم به سبک باروک انگلیسی ساخته شد و برای بزرگداشت پیروزی این کشور علیه فرانسه در جنگ‌ های جانشینی اسپانیا بنا نهاده شده است. قصر بلنهایم توسط سر جان وانگرو (Sir John Vangrugh) طراحی شد و هنوز هم خانه دوک ‌های مارلبورو (Marlborough) است؛ آنها در سال ۱۹۵۰ درهای آن را به روی همگان گشودند. این قصر نیز فراز و نشیب ‌های زیادی را از سر گذرانده است؛ به ویژه در پایان قرن نوزدهم که از خرابه ‌های نهمین دوک مارلبورو نجات داده شد و به جلال قبلی خود بازگشت. باغ ‌های اطراف مملو از درخت ‌های اقاقیای باستانی و دریاچه ‌های آرام هستند و همگی نمونه ‌ای از مناظر دل ‌انگیز انگلیسی می ‌باشند.

قصر مون سن میشل | سفر

قصر مون سن میشل (Mont Saint-Michel)، واقع در نورماندی در فرانسه

قصر مون سن میشل در نورماندی واقع است و یکی از مجلل ‌ترین خانه ‌های فرهنگی در فرانسه می ‌باشد. این بنا الهام ‌بخش طراحی قصر راپانزل دیزنی بوده است. همچون بسیاری دیگر از قصرهای اروپایی، ریشه ‌های این قصر نیز به قرون وسطا برمی‌گردد که به عنوان یک سامانه راهبردی تدافعی تقویت شده در دهانه رودخانه کوئنون (Couesnon) در نزدیکی آورانش (Avranches) واقع شده بود. این قصر از قرن دهم میلادی، متحمل نوسازی ‌ها و بازسازی ‌های بسیاری شده که عمده ‌ترین آنها در قرون هفدهم و هجدهم رخ داده‌ اند. در قرن یازدهم میلادی، ویلیام دو ولپیانو (William de Volpiano) که یک معمار ایتالیایی بود، این بنای مذهبی را به سبک رومی طراحی کرد و سپس در قرن دوازدهم المان‌ های گوتیک به آن افزوده شدند. زائرین، گردشگران و افراد محلی در سرتاسر سال به این مکان می ‌آیند تا به تماشای بهترین نمونه ‌های معماری قرون ‌وسطایی در اروپا بپردازند.

قصر نئوشوانشتاین | سفر

قصر نئوشوانشتاین (Neuschwanstein)، واقع در فوسن در آلمان

قصر نئوشوانشتاین یکی از قصرهای بسیار جالب در اروپا و پربازدیدترین قصر در آلمان است. این قصر توسط پادشاه لودویگ دوم ساخته شد و طراحی معماری آن، الهام ‌بخش اوپراهای معروف ریچارد واگنر بوده است. در واقع اوپرای باله «قصر جدید قو» از واگنر، در نئوشوانشتاین اجرا شد. این قصر همچنین الهام بخش قصر سیندرلا در دیزنی نیز بوده است. لودویگ آنقدر داستان ‌های واگنر را تحسین می ‌کرد که قصر و داخل آن را بر مبنای شخصیت ‌های واگنر طراحی کرد. در قرن نوزدهم (یعنی زمانی که قصرهای اروپایی دیگر سامانه‌ های راهبردی یا تدافعی به شمار نمی ‌رفتند)، این قصر از سوی بسیاری از افراد به عنوان یک بنایی که برای یک پادشاه چندان مناسب نیست، درنظر گرفته می ‌شد. ولی امروزه، روستای فوسن به قصر خود می ‌بالد و گردشگران بسیار زیادی را به سوی خود جذب می‌ کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد