alexaa

سفر به اروپا، آن هم آسان و بی دردسر!

برای سفر به اروپا این ۱۰ نکته را یادتان نرود!

قاره اروپا با وسعت زیاد خود دارای جاذبه ها و دیدنی های مختلفی است که می تواند هر سلیقه ای را راضی نگه دارد. اگر شما به تاریخ ، فرهنگ، سبک های غذایی، سواحل دیدنی، شهرهای مدرن، ورزش های تابستانی و زمستانی ، خرید و …. علاقه دارید می توانید تمامی این موارد را در سفر به اروپا تامین کنید.  به هر حال زمانی که شما قصد انجام سفر به منطقه مشخصی را دارید، برنامه ریزی و داشتن زمان بندی می تواند برای شما تجربه ای موفق رقم بزند. طبیعتا برنامه شما زمانی که قرار است دو هفته به سفر بروید با زمانی که برای سفری هجده ماهه برنامه ریزی می کنید، متفاوت خواهد بود. الی گشت در این یادداشت به نکات مهمی که در سفر اروپا به دردتان می خورد اشاره می کند:

مطالب مرتبط:
با این ۷ روش موقتا اروپایی شوید
جذابیت های سفر به اروپا
سفر به اروپا
  • محدوده شینگن را بشناسید

در حال حاضر در قاره اروپا ۲۶ کشور هستند که با پذیرفتن قرارداد جمع آوری مرزها و لغو محدودیت های مربوط به بازدیدکنندگان، به اتباع یکدیگر اجازه می دهند برای مدت محدود ۹۰ روزه که می تواند تا ۱۸۰ روز نیز ادامه داشته باشد، به خاک یکدیگر سفر کنند. شما با داشتن ویزای شینگن قادر خواهید بود به کشورهای عضو این قرارداد بدون دردسر و بر اساس مدت زمان ذکر شده در ویزایتان سفر کنید.

  • زمان کافی را برای استراحت و کسب آرامش اختصاص دهید

زمانی که شما به سفر رفته و قرار است زمانی کوتاه در منطقه ای خاص اقامت کنید، به طور ناخودآگاه تلاش می کنید از حداکثر زمان استفاده کرده و تمامی دیدنی ها و جاذبه های آن منطقه را ببینید که این موضوع گاهی سبب ایجاد فشار بیش از حد بر فرد مسافر می شود. اشتباه دیگری که بسیاری از مسافران انجام می دهند، اختصاص ندادن زمان کافی برای سفر است که این موضوع می تواند سبب خستگی بیش از حد و فرسودگی آن شود. بهتر است از قبل نسبت به برنامه ریزی دقیق سفر خود اقدام کرده و همچنین اطلاعات لازم را درباره فاصله شهرها و نوع زمان بندی حرکت قطارها کسب کنید. در بسیاری از موارد فاصله شهرهای قاره اروپا با قطار تنها چند ساعت است که دانستن این موضوع می تواند به شما در برنامه ریزی دقیق تر سفر و اختصاص زمان کافی برای استراحت؛ کمک کند.

  • اولویت های برنامه سفر خود را تعیین کنید

پیش از آغاز سفر، خود نسبت به تهیه فهرست کارهایی که می خواهید در سفر انجام دهید اقدام کرده و این کارها را به ترتیب اولویت تقسیم بندی کنید. در صدر این فهرست باید مواردی که برای شما بسیار مهم است، قرار داده شده و در رده های بعدی کارهایی که دوست دارید انجام دهید. اما انجام دادن آن برایتان حیاتی نیست را اضافه کنید. در طول سفر خود برنامه ریزی اصلی و زمان بندی خود را بر پایه اولویت های اصلی قرار داده و در صورت داشتن وقت و امکان برای انجام کارهای بعدی، به آن ها نیز بپردازید.

سفر به اروپا
  • بهترین مسیرها را شناسایی کنید

طبیعتا وقتی برای سفر خود برنامه ریزی می کنید، دوست ندارید هیچ بخشی از آن را از دست بدهید. با شناسایی و مسیربندی سفر خود بر اساس اولویت ها و مناطقی که قصد دیدن آن ها را دارید، می توانید به خوبی و با احتمال موفقیت بیشتری، برنامه سفرتان را اجرا کنید. سعی کنید مسیری مشخص را که در آن مناطق مورد نظر شما در امتداد یکدیگر قرار دارند ترسیم کرده و سپس بر اساس آن حرکت کنید. در صورتی که از برنامه عقب افتادید نیز به خاطر داشته باشید که حمل و نقل هوایی در اروپا بسیار رایج و گسترده بوده و می‌تواند عقب افتادگی زمانی شما را جبران کند.

پیشنهاد ما تهیه یک نقشه و ترسیم مسیر مورد نظرتان از مناطقی است که قصد سفر به آن را دارید. به این ترتیب شما از پیمودن مسیرهای اضافه و بازگشت احتمالی در برخی راه ها نجات پیدا می کنید.

  • تمامی گزینه های حمل و نقل را در نظر داشته باشید

زمانی که شما به وسیله هواپیما سفر می کنید، قادر هستید تا با سرعت زیاد و طی زمانی کوتاه از یک نقطه به محل دیگری منتقل شوید. اما اگر از نظر زمانی در مضیقه نیستید، در مسیرهای قاره اروپا، استفاده از ترن و راه آهن گزینه ای ارزان و بسیار راحت محسوب می شود. از سوی دیگر در بسیاری از شهرها و مناطق ساحلی اروپا شما می توانید خطوط کشتیرانی مناسبی را پیدا کنید که شما را با قیمت و امکانات مناسبی به مقصد خواهند رساند. بنابراین زمانی که قصد رفتن به شهر دیگری را دارید، به صورت غیر ارادی تنها به فکر پیدا کردن نزدیک ترین فرودگاه نباشید.

سفر به اروپا
  • براساس بودجه خود برنامه ریزی کنید

بیشتر مردم در زمان سفر تنها مبلغ مشخصی برای خرج کردن در اختیار دارند، بنابراین پیش از آغاز سفر خود، برنامه پیشبینی شده تان را با میزان بودجه ای که برای این سفر اختصاص داده اید تطبیق داده و بررسی کنید که این مقدار پول برای انجام تمامی مراحل سفر شما کافی هست یا نه؟ محل اقامت و غذا معمولا بیشترین بخش هزینه های سفر را به خود اختصاص می دهند و در مرحله بعدی حمل و نقل قرار دارد. برای سفر خود روش های مختلف رسیدن به مقصد و گزینه های مختلف اقامت را شناسایی کنید. هزینه های سفر در بین  شهرهای مختلف را محاسبه کرده و ببینید برای شما استفاده از کدام یک از وسایل حمل و نقل مانند  اتوبوس، قطار، هواپیما یا کشتی مناسب تر است. در زمان برنامه ریزی سفر خود، کشورهایی که از واحد پولی یورو استفاده می کنند را در یک مسیر قرار دهید تا در هنگام گذر از مرز نیاز به تبدیل پول نداشته باشید. برای نمونه انگلستان، کشورهای اسکاندیناوی و برخی از کشورهای اروپای شرقی از واحد پول ویژه خود استفاده می کنند. اما در برخی از مناطق این کشورها نیز یورو پذیرفته می شود. دانستن این اطلاعات می تواند از نظر اقتصادی به نفع شما بوده و از تبدیل بی مورد پول و پرداخت هزینه های اضافی مرتبط با آن بی نیاز می شوید. با یک تحقیق و جستجویی ساده در اینترنت می توانید برآورد نسبتا دقیقی از هزینه های خورد و خوراک؛ اقامت و بازدید از مناطق مختلفی که در طول سفرتان به آن جا خواهید رفت را به دست آورید.

  • چمدان هایتان را با وسایل غیر ضروری پر نکنید

به خاطر داشته باشید که هدف شما از سفر، لذت بردن است؛ نه اینکه صرفا به عنوان یک ماموریت، فهرست کارهایی که باید انجام دهید را خط بزنید. بنا براین بهتر است از بردن وسایل غیر ضروری و دست و پا گیر با خود  پرهیز کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد