این مکان ها به طرز وحشتناکی شلوغ هستند! + تصویر

شلوغ ترین مکان های دنیا

شهرهای پر جمعیت زیادی در سراسر دنیا وجود دارند. با وجود مکان های بسیار شلوغ در دنیا، اینطور به نظر می رسد که بقیه دنیا خالی باشد! به هر حال مکان های شلوغی در دنیا هستند که حتی نفس کشیدن در آن ها برایتان مشکل خواهد شد! منظور ما در این مطلب، پر جمعیت ترین شهرهای دنیا نیست، بلکه شلوغ ترین مکان هاییست که می توان در دنیا پیدا کرد. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه باشید.

شلوغترین مکان های دنیا

شلوغ ترین استادیوم

مطالب مرتبط:
درباره کثیف ترین جاذبه توریستی دنیا چیزی شنیده اید؟
محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام

استادیوم بدون سقف ماراکانا (Maracana) در شهر ریو دوژانیرو برزیل که به نام استادیوم Estadio Jornalista Mario Filho هم شناخته می شود، در ۵۰ سالگی اش به عنوان یکی از میزبانان جام جهانی برزیل انتخاب شده بود. این ورزشگاه از آن زمان به بعد رکورد پر تماشاگر ترین استادیوم دنیا، را به خود اختصاص داده است. یعنی جمعیتی حدود یک چهارم یک میلیون نفر!

پر تماشاگر ترین استادیوم دنیا

شلوغ ترین پله برقی

شهر توکیو در کشور ژاپن به عنوان یکی از شلوغ ترین شهرهای جهان، به نداشتن فضای باز و خالی زیاد شهرت یافته است! یکی از پر تعدد ترین و شلوغ ترین مکان ها در این شهر مدرن، پله برقی های آن است. در سال ۲۰۰۸ یکی از شلوغ ترین این پله برقی ها از حرکت ایستاد و شروع به معکوس حرکت کردن کرد. بسیاری از مردم در اثر این حادثه به پائین پرت شدند و چندین نفر در اثر جراحات وارده به اورژانس منتقل شدند. شهر توکیو به عنوان پایتخت ژاپن و یکی از پر جمعیت ترین شهرها در دنیا شناخته می شود.

شلوغ ترین پله برقی دنیا

شلوغ ترین فرودگاه

با وجود اینکه راه های زیادی برای اندازه گیری رونق و پر تعدد بودن یک فرودگاه وجود دارد، این کار در یکی از فرودگاه های دنیا، کاری مشکل است. فرودگاه  Hartsfield Jackson International در آتلانتا (Atlanta)، هر ساله تعدا زیادی مسافر را در ایستگاه های خود مشاهده می کند. هر ساله حدود ۹۲ میلیون نفر، یعنی ۱۵ میلیون بیشتر از رتبه دوم، یعنی فرودگاه بین المللی پکن در چین، در این فرودگاه به این سو و آن سو می روند.

شلوغ ترین فرودگاه دنیا

شلوغ ترین مترو

در رباطه با شهر توکیو توضیحاتی ارائه شد. گفتیم که این شهر یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیاست، که این امر ضرورت مدیریت مناسب شهری را در این شهر، نشان می دهد. علاوه بر پله های توکیو، متروی این شهر نیز یکی از شلوغ ترین مکان ها بر روی کره زمین است. سالانه حدود ۳٫۱۶ میلیارد نفر از متروی شهر توکیو استفاده می کنند. این مقدار، دو برابر بیشتر از جمعیتیست که از متروی شهر نیویورک در آمریکا استفاده می کنند. اگر چه متروی شهر نیو یورک ایستگاه های بیشتری دارد.

با وجود شلوغ بودن متروی ژاپن، مردم با فرهنگی مثال زدنی از این وسیله مفید استفاده می کنند. در ایستگاه های این شهر، حل دادن همدیگر و بی احترامی به هیچ وجه مشاهده نمی شود.

شلوغ ترین مترو دنیا

شلوغ ترین مرکز خرید

اگر چه مراکز خریدی بسیاری در دنیا وجود دارند که ادعا می کنند بیشترین بازدیدکننده را دارا هستند (بیشتر در آسیای جنوب شرقی)، اما به دلیل آمار غیر قابل اطمینان آن ها، جایزه شلوغ ترین مرکز خرید در جهان به مرکز خرید آمریکا (Mall of the America) در نزدیکی شهرهای دو قلوی مینه سوتا (Minnesota) اختصاص می یابد. آمار ها نشان می دهند که این مرکز خرید، سالانه بیش از ۴۰ میلوین بازدید کننده  دارد که برای خرید یا مشاهده مغازه های شیکش، به این مکان سفر می کنند.

شلوغ ترین مرکز خرید دنیا

شلوغ ترین چهار راه

حتی شلوغ ترین تقاطع و چهار راه جهان هم در شهر توکیوی ژاپن قرار دارد. با عبور روزانه ۲٫۵ میلیون نفر از خطوط عابر پیاده چهار راه شیبویا (Shibuya)، این تقاطع به یکی شلوغ ترین مکان های دنیا تبدیل شده است.

شلوغ ترین تقاطع دنیا

شلوغ ترین جاذبه گردشگری

یکی دیگر از شلوغ ترین مکان های دنیا نیز در شهر نیو یورک قرار گرفته است. در تقاطع برودوای (Broadway) و خیابان هفتم در مرکز شهر نیویورک، شما می تانید یکی از جاذبه های گردشگری معروف دنیا که با نام “تقاطع دنیا” شناخته می شود را پیدا کنید. این مکان به میدان تایمز (Times Square) نیز شهرت دارد. طبق گزارشات مجله Travel and Leisure، این مکان پر بازدید ترین جاذبه گردشگری در کل دنیاست که سالانه بیش از ۳۹ میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند.

میدان تایمز نیویورک

شلوغ ترین قبرستان

هر چند در اکثر کشورهای اروپایی، از گورها مجددا استفاده می شود و مردگان در گورهای قدیمی هم دفن می شوند، ولی در شهر لندن اینگونه نیست. انگلیسی ها در این زمینه شباهت زیادی به آمریکایی ها دارند. آن ها ترجیح می دهند که در مکان استراحت ابدیشان تنها باشند و بدون مزاحم تا ابد استراحت کنند! تصور کنید در شهری که هزاران سال قدمت دارد، چندین و چند قبر باید وجود داشته باشد! مدیریت بزرگترین گورستان شهر لندن از مردم این شهر درخواست کرده است که در صورت تمایل قبر خود را با فردی دیگر به اشتراک بگذارند.

شلوغ ترین قبرستان

شلوغ ترین خیابان

با دارا بودن کافه ها، هتل ها و مغازه های فراوان، خیابان آکسفورد لندن یکی از شلوغ ترین مکان های دنیا محسوب می شود. حدود ۲۰۰ میلیون نفر جمعیت هر ساله در این خیابان زیبا قدم می زنند. به تازگی مقامات شهر لندن از تقاطع شیبویا در ژاپن ایده جدیدی گرفته اند. آن ها تصمیم دارند تا میدان این خیابان را بازسازی و فضاهای پیاده روی را دو برابر کنند.

خیابان آکسفورد در لندن، یکی از جاذبه های گردشگری این شهر هم محسوب می شود که سالانه تعدا زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند.

خیابان آکسفورد لندن

شلوغ ترین هتل

اگر برای یافتن شلوغ ترین هتل دنیا هم به شهر توکیوی ژاپن رفتیم، تعجب نکنید! طبق آماری که این کشور هر ساله ارائه می کند، هتل های کپسولی این شهر، شلوغ ترین هتل های جهان به حساب می آیند.

شلوغ ترین هتل های دنیا

شلوغ ترین قطار

اگر چه تا به اینجای این مطلب، ژاپن رتبه اول را در دارا بودن شلوغ ترین مکان های دنیا دارد، ولی قطارهای آن به قطارهای هندوستان نمی رسند! جال اینجاست که چطور این قطارهای شلوغ و پر جمعیت تلفات نمی دهند!

شلوغ ترین قطار دنیا

شلوغ ترین مکان دنیا

شلوغ ترین مکان دنیا، منطقه تجاری – مسکونی مانگکوک (Mangkok) واقع در هنگ کنگ است. با بیش از ۳۴۰٫۰۰۰ نفر جمعیت در هر مایل مربع، جای دیگری شلوغ تر از اینجا پیدا نمی کنید!

شلوغ ترین مکان دنیا

با توجه به موارد ذکر شده، به نظر می رسد رتبه اول را در زمنیه داشتن شلوغ ترین مکان های دنیا ژاپن به دست می آورد و پس از آن نیویورک در رتبه دوم قرار می گیرد!

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد