محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام

محبوب ترین شهرهای جهان

اگر اهل گشت و گذار در اینستاگرام باشید حتما می دانید که برخی شهرهای جهان از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و پست های زیادی با عکس و هشتگ این شهرها می بینید. وبسایت هشتگ د ورلد (Hashtag the World) هر سال گزارشی منتشر می کند و محبوب ترین شهرهای جهان در شبکه اجتماعی اینستاگرام را معرفی می کند. این رده بندی براساس تعداد هشتگ هایی است که با اسم آن شهر در اینستاگرام پست شده اند. طبق بررسی های هشتگ های اینستاگرام، شهر لندن به عنوان محبوب ترین شهر جهان انتخاب شده است. بیش از ۸۸ میلیون پست با هشتگ لندن در طول سال گذشته در اینستاگرام منتشر شده اند. با الی گشت همراه باشید تا لیست کامل محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام آشنا شویم.

دبی

لندن

مطالب مرتبط:
دوست داشتنی ترین شهرهای جهان
موفق‌ترین شهرهای جهان در صنعت گردشگری

در سال ۲۰۱۷، لندن بالاترین میزان هشتگ را در بین شهرهای جهان داشته است. بیش از ۸۸٫۸ میلیون پست با هشتگ لندن در یک سال گذشته منتشر شده اند که رقمی قابل توجه است. تعداد بالای هشتگ ها در اینستاگرام نشان دهنده این است که این شهر توریستی در جذب گردشگران بین المللی بسیار موفق عمل کرده است. جالب است بدانید که بالاترین ترندها در مورد لندن در واقع راجع به جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر بوده اند. برخی از پرکاربردترین هشتگ ها #londoneye و #londonbridge بوده اند که به ترتیب در مورد چرخ و فلک بزرگ لندن و پل مشهور لندن، دو جاذبه گردشگری معروف لندن پست شده اند. بیش از ۱۹٫۱ میلیون گردشگر بین المللی در سال ۲۰۱۷ از لندن بازدید کرده اند که بالاترین رقم در بریتانیا محسوب می شود. جاذبه های فرهنگی لندن هم طرفداران زیادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته است. مسابقات فوتبال باعث به وجود آمدن برخی از پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال در جهان مثل باشگاه فوتبال آرسنال، باشگاه فوتبال چلسی و … شده است که میلیون ها هوادار را در شبکه اجتماعی به خود جذب کرده است. مسابقات جهانی دو و میدانی ۲۰۱۷ که در لندن برگزار شد هم باعث توجه بیشتر کاربران اینستاگرام به شهر لندن شد.

لندن

نیویورک

شهر بعدی در لیست محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام ، نیویورک است. نیویورک ۸۸٫۵ میلیون بار در پست های سال ۲۰۱۷ هشتگ شده است؛ یعنی به طور میانگین هرروز ۵۰۵۴۹ پست در مورد نیویورک منتشر شده است. با این حال، این شهر با رکود مواجه بوده و رتبه اول لیست را به لندن واگذار کرده است. در سال ۲۱۷ بیش از ۱۲٫۶ میلیون گردشگر بین المللی از شهر نیویورک بازدید کرده اند. البته رقم بالای هشتگ های نیویورک صرفا مربوط به گردشگران خارجی نیست. خود امریکایی ها و اهالی نیویورک هم به دلیل تعصبی که روی شهرشان دارند پست های زیادی با هشتگ نیویورک در اینستاگرام منتشر کرده اند. همچنین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم در تعداد هشتگ ها تاثیرگذار بوده است.

البته اتفاقات و رویدادهای ناگوار هم در جلب توجه جهانیان به شهرها بی تاثیر نبوده اند. شهر نیویورک در سال ۲۰۱۷ در معرض سه حمله تروریستی قرار گرفت و بسیاری از هشتگ های استفاده از اینستاگرام مربوط به این حوادث بوده اند. شهر لندن به عنوان محبوب ترین شهر در اینستاگرام هم با اتفاقات ناگواری مواجه شده است. اتفاقاتی مثل مثل آتش سوزی برج گرنفل در ماه ژوئن ۲۰۱۷ که منجر به مرگ ۷۱ نفر شد و توجه جهانیان را به این شهر انگلیسی جلب کرد.

پاریس

پاریس، دبی و استانبول در رده های بعدی قرار دارند

شهر پاریس که به عروس شهرهای جهان شهرت دارد در سال ۲۰۱۷ رتبه سوم را به دست آورد. تصویر برج ایفل و جاذبه های گردشگری مختلف این شهر زیبا در شبکه اجتماعی اینستاگرام دست به دست می شود و ۷۵ میلیون پست با هشتگ پاریس منتشر شده است. افرادی که به پاریس سفر کرده اند یا آرزوی سفر به این شهر رویایی را دارند در طول یک سال گذشته میلیون ها بار پست های مختلفی منتشر کرده اند که هشتگ پاریس در آن ها وجود داشته است.

پس از پاریس اما شهری قرار دارد که در همین نزدیکی های خودمان قرار دارد: دبی! شهری کوچک در امارات متحده عربی که در یکی دو دهه اخیر توانسته خود را رقیب شهرهای بزرگ و محبوب جهان قرار بدهد. کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام در سال گذشته بیش از ۵۹ میلیون بار از هشتگ دبی استفاده کرده اند و پست های مختلفی در رابطه با این شهر و جاذبه های گردشگری آن در فضای مجازی منتشر کرده اند.

لیست محبوب ترین شهرهای جهان

پنجمین شهر در لیست محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام هم در همسایگی ما قرار دارد و بسیاری از ما تجربه سفر به آن را داریم: استانبول!

استانبول یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در جهان است و بیش از ۵۰ میلیون بار هشتگ استانبول توسط کاربران اینستاگرام استفاده شده است. استانبول به دلیل نزدیکی مسافت و پایین بودن هزینه های سفر یکی از برترین مقاصد برای ایرانی ها نیز محسوب می شود. بنابراین می توان حدس زد که بخش زیادی از این هشتگ ها را کاربران ایرانی استفاده کرده اند!

پس از استانبول، به ترتیب شهرهای میامی، لس آنجلس، بارسلونا، مسکو و شیکاگو بیشترین تعداد هشتگ را داشته اند و به عنوان محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام معرفی شده اند. در ادامه لیست کامل این شهرها و آمار هشتگ ها را با هم مشاهده می کنیم:

استانبول

محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام

  1. لندن/ تعداد هشتگ: ۸۸۸۰۰۰۰۰۰ میلیون بار
  2. نیویورک/ تعداد هشتگ: ۸۸۵۰۰۰۰۰ میلیون بار
  3. پاریس/ تعداد هشتگ: ۷۵۰۰۰۰۰۰ میلیون بار
  4. دبی/ تعداد هشتگ: ۵۹۷۰۰۰۰۰ میلیون بار
  5. استانبول/ تعداد هشتگ: ۵۰۲۰۰۰۰۰ میلیون بار
  6. میامی/ تعداد هشتگ: ۴۴۳۰۰۰۰۰ میلیون بار
  7. لس آنجلس/ تعداد هشتگ: ۳۶۴۰۰۰۰۰ میلیون بار
  8. بارسلونا/ تعداد هشتگ: ۳۴۱۰۰۰۰۰ میلیون بار
  9. مسکو/ تعداد هشتگ: ۳۲۴۰۰۰۰۰ میلیون بار
  10. شیکاگو/ تعداد هشتگ: ۳۱۴۰۰۰۰۰ میلیون بار

منبع: worldatlas.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code