شهرهای جذاب برای مسافرت بهاری

در بهار به کجا سفر کنیم

هوا گرمتر می شود، درختان برگ های جدید در می آورند، گل ها شکوفه می زنند و مردم دچار آلرژی های فصلی می شوند. می دانید این به چه معنی است؟ بهار در راه است. این خبر خوبی است نه فقط به خاطر اینکه هوای سرد تمام می شود بلکه برای اینکه حالا می توانید از زیباترین مکان های جهان دیدن کنید. هر سال “تریپ ادوایزر” که وبسایت مسافرتی آمریکایی است پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری دنیا را از نظر تعداد گردشگر معرفی می کند. ما تصمیم داریم محبوب ترین مقاصد گردشگری سال گذشته را بررسی دقیق تری کنیم. جهان مکان های حیرت انگیز زیادی برای جست و جو دارد اما گاهی مردم نمی دانند در کجا این جاذبه ها را بیابند اینجاست که این رتبه بندی های جاذبه هابسیار کمک می کند. اگر تصمیم دارید که به شهرهای بزرگ دنیا سفر کنید و سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید این نوشته بسیار برای شما مفید خواهد بود. با الی گشت همراه باشید تا با شهرهای پر طرفدار گردشگری برای بهار امسال آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
خطرناک ترین مقصدهای گردشگری دنیا
 نگاهی به امن ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه

هنگ کنگ، چین

هنگ کنگ که به افق های حیرت انگیز، بندر طبیعی و جمعیت زیاد خود معروف است از شهرهای مهم آسیای جنوب شرقی است  و بیش از ۷ میلیون جمعیت دارد. این شهر به دلیل حجم غیرعادی ساختمان هایش به عنوان عمودی ترین شهر جهان معروف است.

hongkong

دبی، امارات

دبی که برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان در آن قرار دارد، دومین شهر بزرگ امارات است . این شهر بعنوان پایتخت خرید در خاورمیانه معروف است . در دبی بتنهایی ۷۰ مرکز خرید وجود دارد که شامل دبی مال، بزرگ ترین مرکز خرید جهان، می باشد.

dubai

سیدنی، استرالیا

سیدنی با ۵ میلیون جمعیت بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر استرالیا است و هر سال تقریبا ۳ میلیون گردشگر بین المللی را جذب می کند. این شهر برای ده ها سال است که به عنوان یکی از بهترین شهرهای جهان از نظر گردشگری رتبه بندی می شود.

sydney

کواین استون، نیوزلند

کواین استون در جزیره جنوبی نیوزلند واقع شده و از شهرهای کوچکی است ولی جاذبه های زیادی برای بازدید دارد. در این شهر می توانید از ورزش هایی مثل قایق سواری و کایاکینگ، بانجی جامبینگ، قایق سواری، اسکی و … لذت ببرید. فیلم سه قسمتی ارباب حلقه ها در اطراف این شهر فیلم برداری شده است و طرفداران فیلم، مناظر طبیعی اطراف این شهر را بسیار تحسین می کنند.

بوداپست، مجارستان

بوداپست پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان است و یکی از زیباترین شهرهای اروپا محسوب می شود. این شهر به معماری درخشان و چشمه های آب گرم فراوان معروف است و هر سال ۴٫۴ میلیون گردشگر را جذب می کند.

پترزبورگ، روسیه

پترزبورگ بعد از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه می باشد و مرکز آموزشی و فرهنگی مهم روسیه و اروپا محسوب می شود. این شهر ۲۲۱ موزه، ۲۰۰۰ کتابخانه، ۸۰ تئاتر و ساختمان های فرهنگی بسیار دیگری نیز دارد .و  با جاذبه های گردشگری فراوانش حتما ارزش بازدید را دارد.

saint-petersburg

بانکوک، تایلند

بانکوک با جمعیتی بیش از ۸ میلیون نفر، پایتخت و بزرگ ترین شهر تایلند است. در این شهر عبادتگاه ها، قصرهای طلایی، بازارهای شناور و جاذبه های گردشگری دیگری وجود دارد که در سال های اخیر همیشه در بین بهترین شهرهای جهان بوده است.

bangkok

آتن، یونان

آتن که به “محل تولد دموکراسی” و  “گهواره تمدن غرب” هم شهرت دارد، پایتخت یونان و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که بغیر از مکان های تاریخی و جواهرات معماری فراوانش، موزه ها و گالری های هنری زیادی هم دارد.

رم ، ایتالیا

رم که به “شهر ابدی” هم معروف است ۳ میلیون جمعیت دارد و به دلیل غذاهای محبوب، مکان های تاریخی حیرت انگیز، موزه های تاثیر گذار، بازارهای محلی و وگنجینه های معماری خود معروف است. این شهر سالیانه ۱۰ میلیون گردشگر دارد و بعد از پاریس و لندن سومین شهر پر بازدید جهان می باشد.

rome

منبع: list25.com

همه چیز درباره ی اتاق کهربای روسیه و ماجرای مرموز ناپدید شدن آن!
سوغات ایتالیا به گردشگران(بخش پنجم)
جاذبه هایی که فقط در مراکش پیدا می شوند
همه چیز درباره باغ گیاه‌‌ شناسی وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code