معرفی «شهر سرمسکی کارلوفسکی»، زیباترین شهر صربستان!

سفر به شهر سرمسکی کارلوفسکی | Sremski Karlovci

سرمسکی کارلوفسکی نام شهری کوچک و زیبا در منطقه سِرم صربستان است و با شهر نووی ساد حدود ۱۲ کیلومتر فاصله دارد. سرمسکی کارلوفسکی شهر بزرگی نیست اما به عنوان زیباترین شهر صربستان شهرتی جهانی پیدا کرده است. این شهر مجموعه ای از آثار تاریخی و گردشگری جذاب است که کل شهر را به یک جاذبه دیدنی برای گردشگران تبدیل می کند. شهر سرمسکی کارلوفسکی می تواند مقصدی ایده آل برای یک سفر یک روزه باشد و به دلیل فاصله کمی که با دومین شهر بزرگ صربستان یعنی نووی ساد دارد گردشگران زیادی به این شهر هم سفر می کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم در سفر به صربستان بازدید از زیباترین شهر صربستان را هم در برنامه ریزی سفرتان قرار بدهید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هم سری به این شهر زیبا و سرسبز بزنیم.

شهرهای صربستان

تاریخچه شهر سرمسکی کارلوفسکی

مطالب مرتبط:
۲۰ جاذبه معروف صربستان
۷ مورد از بهترین بناهای تاریخی صربستان
راهنمای سفر به بلگراد، صربستان

در دوران امپراتوری رم باستان شهر سرمسکی کارلوفسکی اهمیت استراتژیک زیادی داشته و یکی از قلعه های رمی هنوز در این شهر به جا مانده است. اولین بار در سال ۱۳۰۸ میلادی بود که در اسناد و مدارک از این شهر با نام کاروم صحبت شده است. شهر ابتدا در تصرف خانواده های اشراف مجارستانی بود، تا اینکه عثمانی ها در سال ۱۵۲۱ آن ها را فتح کردند. شهر سرمسکی کارلوفسکی تاریخ پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است، اما همین حوادث مختلف باعث شده تا این شهر از لحاظ تاریخی و آثار گردشگری بسیار غنی و جالب توجه باشد.

شهر سرمسکی کارلوفسکی مابین تپه های سرسبز فروسکا و آبی نیلگون رود دانوب قرار گرفته و به همین دلیل طبیعت بی نظیر و فوق العاده زیبایی دارد. این شهر کوچک نقش مهمی در تاریخ صربستان و منطقه داشته است و امروزه به عنوان مرکز فرهنگی، گردشگری و تاریخی این کشور به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری شهر سرمسکی کارلوفسکی

گشت و گذار در شهر سرمسکی کارلوفسکی

یکی از بهترین تفریحاتی که در این شهر می توانید انجام دهید قدم زدن است! همان طور که گفتیم شهر چندان بزرگ نیست و به راحتی با پای پیاده می توانید در خیابان های شهر پرسه بزنید و از ساختمان ها و بناهای باشکوه تاریخی دیدن کنید. میدان اصلی شهر یعنی میدان برانکو، قلب تپنده شهر است و از این میدان می توانید به هرجای شهر که می خواهید بروید. برخی از مهم ترین ساختمان های شهر در همین میدان قرار دارند: ساختمان دیوان عالی بنایی باشکوه متعلق به اوایل قرن بیستم است و زمانی محل استقرار کلیسای ارتدوکس صربستان بود. موزه کلیسای ارتدوکس هم داخل این ساختمان قرار دارد و یکی از بایدها در سفر به این شهر به شمار می رود.

ساختمان دادگاه خوشبختانه توانسته از بمباران جنگ جهانی دوم جان سالم به در ببرد اما اشغال این شهر باعث به یغما رفتن تزئینات و آثار با ارزشی شده که داخل ساختمان وجود داشته است. با این حال، ساختمان دادگاه به اندازه کافی زیبا و با ابهت هست و گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

زیباترین شهر صربستان

سرمسکی کارلوفسکی، شهر اولین ها

همان طور که گفتیم بسیاری از جاذبه های گردشگری شهر در میدان اصلی قرار گرفته اند. آبنمایچهار شیر درست وسط میدان قرار گرفته است و یکی از دیدنی های شهر محسوب می شود. این آبنمای تاریخی در سال ۱۷۹۹ تکمیل شده و توسط معمار ایتالیایی، گیزپ آپریل ساخته شده است. باورها و افسانه های جالبی در مورد این فواره در بین محلی ها وجود دارد. مردم معتقدند هرکس که از آب این آبنما بنوشد به زودی ازدواج می کند!

علاوه بر این، زیباترین کلیسای شهر هم در میدان برانکو قرار دارد. کلیسای سنت نیکولاس روزگاری در کل منطقه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود و به عنوان یکی از بهترین نمونه های سبک باروک در کل کشور به حساب می آید. این کلیسای تاریخی یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر سرمسکی کارلوفسکی است و در داخل کلیسا نیز اشیاء و نمادهای مذهبی باارزشی نگهداری می شود.

آبنمای چهار شیر

اولین دبیرستان صربستان هم در شهر سرمسکی کارلوفسکی قرار دارد. البته شاید بازدید از یک دبیرستان به نظرتان خیلی هیجان انگیز نیاید. اما اجازه ندهید خاطرات تلخ دوران مدرسه شما را از تماشای یکی از بی نظیرترین ساختمان های شهر بازدارد! ساختمان دبیرستان امروزه یکی از آثار تاریخی ملی به شمار می رود و هنوز هم به عنوان مدرسه فلسفه فعالیت می کند. کتابخانه این دبیرستان هم یکی از غنی ترین و بی نظیرترین مجموعه های کتاب در صربستان را دارد.

شهر سرمسکی کارلوفسکی علیرغم کوچکی اش اما مملو از رستوران و کافه است! بنابراین بعد از گشت و گذار در شهر اگر گرسنه بودید و دلتان هوس یک غذای درست و حسابی را کرد دغدغه ای نخواهید داشت. این شهر جزء شهرهای توریستی صربستان به شمار می آید و به همین دلیل رستوران های شهر انواع غذاهای سنتی صربستان را با بهترین کیفیت به مسافران ارائه می کنند.

طبیعت زیبا و بکر اطراف شهر هم به جرات از جاذبه های گردشگری فوق العاده سرمسکی کارلوفسکی هستند و می توانید یک روز بی نظیر را در دل طبیعت پیاده روی کنید، در جنگل کمپ بزنید و از هوای مطبوع و دلپذیر لذت ببرید.

کارلوفسکی

خب به پایان روز نزدیک می شویم. در صورتی که دوست داشته باشید می توانید شب را هم در شهر سرمسکی کارلوفسکی بمانید. اما از آنجا که این شهر کوچک است انتظار زندگی شبانه پرشور و هیجان انگیزی را نداشته باشید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که پس از یک روز گشت و گذار در شهر به شهر نووی ساد، دومین شهر بزرگ صربستان برگردید. همان طور که در بالا هم اشاره کردیم شهر سرمسکی کارلوفسکی تنها ۱۲ کیلومتر با نووی ساد فاصله دارد. به همین دلیل می توانید صبح روز از نووی ساد راه بیفتید و به این شهر بیایید و بعد از گشت و گذار در شهر سرمسکی کارلوفسکی، شب مجددا به نووی ساد برگردید.

منبع: serbia.com

در استانبول به کدام موزه ها برویم؟
بهترین جاذبه های گردشگری دومینیکن
لندن، شهری که دوباره ساخته شد و دوباره باید دید
جاذبه های چنگدو در چین و گشت و گذار در آن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code