شهر ممنوعه چین یکباره شهر مجاز شد!

شهر ممنوعه چین

همیشه برای همه ی ما یا حداکثر اکثر ماها کلمه ی «ممنوعه» کلمه ای حساسیت برانگیز و جلب توجه کننده بوده است. وقتی می شنویم که چیزی ممنوعه است ذهنمان قلقلک می شود فرقی هم ندارد که کیکی باشد که مادرتان درست کرده و گفته که نباید به آن دست بزنید! یا شهری پر از آثار باستانی و صنایع دستی اسرارآمیز. شهر ممنوعه چین دیگر امروزه ممنوعه نیست و حتی در واقع هر ساله میزبان میلیون ها توریست و گردشگر از سرتاسر جهان است، پس شاید بد نباشد که اسم آن را به جای شهر ممنوعه، شهر مجاز بگذارند! شاید فکر کنید حالا که دیگر همه می توانند به این شهر بروند پس احتمالا هیچ چیز جالبی در مورد آن وجود ندارد. در حالیکه گذشته ی شهر ممنوعه به اندازه ای جذاب است و حقایقی در مورد آن هست که واقعا کمتر کسی از آن با خبر است. با خواندن ادامه ی این مطلب الی گشت شما هم از این حقایق آگاه شوید.

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه چین واقعا یک شهر نیست!

مطالب مرتبط:
مثل این مسجد را در هیچ جای دیگر دنیا نمی بینید!+ تصویر
چهره مرد ۹۵۰۰ ساله برای اولین بار نمایش داده شد

شهر ممنوعه چین در واقع یک کاخ است نه یک شهر! این مجموعه در آن دوران ساخته شد تا محل زندگی یک نفر باشد، این مجموعه با هزاران اتاق و صدها ساختمان که در واقع مکان اختصاصی پادشاه چین در آن دوران بود و هیچ کس دیگری حق مالکیت درآن نداشت و مردم عادی حتی حق ورود به آن را نداشتند و به همین دلیل به آن شهر ممنوعه گفته می شود.

شهر ممنوعه چین | امپراطوری چین

ترجمه ی کامل اسم آن می شود شهر ممنوعه بنفش!

در واقع عبارت انگلیسی Forbidden city به معنای شهر ممنوعه از عبارت Zijin Chen برداشته شده است که ترجمه ی دقیقی آن ی شود شهر ممنوعه بنفش. خوب بهتر است قبل از این که فورا سراغ عکس های شهرممنوعه چین بروید و دنبال یک نقطه ی بنفش باشید، اول باید بدانید که این اسم هیچ ربطی به رنگ این مجموعه ندارد. در واقع این اسم اشاره به ستاره ی شمالی دارد که چینی ها رنگ آن را مرتبط به رنگ بنفش می دانند. در واقع ستاره ی شمالی برای چینی ها اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که آن ها بر این باورند که یکی از افراد مقدس آن ها در این ستاره زندگی می کند و امپراطور هم همتای این آدم در روی زمین است، خیلی منطقی!

شهر ممنوعه بنفش | شهر ممنوعه چین

ساخت این مجموعه ۱۴ سال زمان برد!

کارگرانی که برای ساخت این مجموعه به کار گرفته شده بودند، ۱۴ سال تمام شب و روز را کار کردند و گفته می شود که یک میلیون نفر برای ساخت آن کمک کرده اند. البته اگر به تعداد اتاق ها و کاخ هایی که در شهر ممنوعه چین قرار دارد و همچنین جزییاتی که در آن ها رعایت شده خوب دقت کنیم می بینیم که واقعا زمان زیادی نیست. نکته ای که در باره ی این مجموعه به چشم می آید جدای از تعداد کارگران، حمل کردن مواد و مصالح در آن دوران توسط آن ها از نقطه ی الف به نقطه ی ب بوده است.

طبق گفته ی دانشمندان آمریکایی، بعضی از تخته سنگ هایی که در این شهر استفاده شده است بیشتر از ۱۰۰ تن وزن دارند و گاهی از مسافت های ۴۰ مایل به بالا باید به آن جا آورده می شده اند. در آن زمان هم هیچ اهرم و یا چرخی که بتواند این وزن را جا به جا کند وجود نداشته است، در نتیجه مشخص است که آن ها چه سختی ای را تحمل کرده اند.

ساخت شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه حداقل ۵۰ بار خراب شده است!

همان طور که مشخص است مقدار بی نهایت زیادی چوب در ساخت شهر ممنوعه چین استفاده شده است و هچنین هیچ آتش نشانی، هیچ ماهیگیری در آن وجود نداشته است. با این حال ترس از آتش همیشه در آن جا وجود داشت و کاخی که در آن جا قرار دارد ۵۰ بار تمام در آتش سوخته است! حتی همان اولین سالی که ساخته شد هم یک بار آتش گرفت به هیمن دلیل تصمیم گرفته شد تا ظرف های برنزی بزرگی پر از آب آماه شود و در همه جای کاخ از آن ها تعدادی گذاشته شود تا در صورت وقوع دوباره ی آتش سوزی از آب آن آن استفاد شود.

آتش سوزی در شهر ممنوعه

۲۰۰ گربه در شهر ممنوعه چپین زندگی می کنند!

حالا که دیگر هیچ امپراطوری در شهر ممنوعه چین وجود ندارد، اما ظاهرا وارثان آن ها حالا در شهر پرسه می زنند. طبق گزارشاتی که از این شهر وجود دارد در حال حاضر ۲۰۰ گربه در این مجموعه زندگی می کند. این گربه ها واکسنشان همگی زده شده است و هر هفته ویتامین های لازم را دریافت می کنند و همچنن در مواقعی که هوا سرد باشد اجاه دارند تا وارد شوند. آن ها واقعا خوش شانسند چون هم غذای خوب دریافت می کنند و هم در قصر سلطنتی ای که روزگاری هیچ انسان عادی حق ورود به آن را نداشت دارند زندگی می کنند!

گربه های شهر ممنوعه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد