بلیط هواپیما

شگفتی هایی از نوع عجایب طبیعی

 عجایب طبیعی دنیا

جهان اطراف ما پر از عجایب است که خیلی از آن ها هنوز پنهان هستند و کشف نشده اند. از زمان تحول زندگی انسان  تاکنون، افراد زیادی به کشف عجایب دنیا مشغول شده اند. این شگفتی های تماشایی، همیشه الهام بخش ما هستند و نشان می دهند که قدرتی بزرگ تر آن ها آفریده است. با الی گشت همراه باشید تا با برخی از عجایب طبیعی دنیا آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
از این عجایب دنیا بی خبرید
دانستنی‌هایی از موریس؛ سرزمین عجایب

خلیج کوچک ها لونگ

خلیج کوچک ها لونگ در خلیج تونکین قرار دارد و شامل ۱,۶۰۰ جزیره و جزیره کوچک است که یک منظره دریایی تماشایی از ستون های سنگ آهکی را شکل می دهد، بیشتر این جزایر خالی از سکنه هستند و کسی در آن ها زندگی نمیکند و بسیاری از طبیعت دوستان زیبایی مناظر برجسته این محل را تحسین میکنند. این جزیره هزارای کارست های سنگ آهکی و جزیره های کوچک دارد که در اندازه ها و شکل های مختلف هستند. شکل گیری سنگ آهک های این خلیج در طی ۵۰۰ میلیون سال در محیط و شرایط مختلف اتفاق افتاده است. تکامل تدریجی سنگ کارست در این خلیج تحت تاثیر آب هوای مرطوب استوایی ۲۰ میلیون سال طول کشیده است. در خلیج ها لونگ ۱۴ نوع گل بومی و ۶۰ جانور بومی وجود دارد. بررسی تحقیقات تاریخی حضور انسان ماقبل تاریخ در این محل در دهها سال پیش را نشان می دهد.

خلیج کوچک ها لونگ

کوه تیبل

بالای کوه تیبل به جای قله، زمینی صاف است که از بهترین مکان ها برای دیدن چشم انداز شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی است. این کوه یکی از جدیدترین عجایب طبیعی و از جاذبه های گردشگری است. بسیاری از بازدید کنندگان از تله کابین برای رسیدن به بالای کوه استفاده می کنند.

کوه تیبل

رودخانه زیر زمینی پورتو پرنسس

پارک ملی رودخانه زیر زمینی پرتو پرنسس از برجسته ترین مناطق حفاظت شده فیلیپین  است که در ۵۷۶ کیلومتری جنوب غرب مانیل قرار دارد. این محل در سال ۱۹۷۱ به عنوان پارک ملی تاسیس شد تا از جنگل بکر، حیات وحش، سواحل شنی سفید، زیبایی های طبیعی دست نخورده این ناحیه حفاظت و نگهداری شود.

رودخانه زیر زمینی پورتو پرنسس

جزیره ججو

ججو جزیره ای آتشفشانی در ۱۳۰ کیلومتری جنوب ساحل کره است. این محل با مساحت ۱,۸۴۶ کیلومتر مربع کوچک ترین استان و بزرگ ترین جزیره کره می باشد. این جزیره شامل سایت میراث جهانی طبیعی و دالان گدازه است. کوه هالاسان که بلندترین کوه کره جنوبی و آتشفشان خاموش است در این جزیره قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۱,۹۵۰ متر می باشد.

جزیره ججو

آتشفشان پاریکوتین

پاریکوتین یک کوه آتشفشان «مخروط خاکستر» است که در مکزیک قرار دارد. این کوه یک آتشفشانی منحصربفرد است چون مردم بسیاری شاهد تکامل این کوه از پیدایش تا خاموش شدن آن بوده اند و رفتار آتش فشان را مور د مطالعه قرار داده اند.این آتش فشان معمولا در لیست مهمترین عجایب دنیا قرار می گیرد.

آتش فشان پاریکوتین

دره گرند کنیون

دره گرند کانیون یکی از برجسته ترین عجایب طبیعی جهان است و در ایالت آریزونا آمریکا قرار دارد. این دره با عمق ۱٫۶ و عرض ۱۶ کیلومتر یکی از عمیق ترین دره های دنیاست و در طی ۶ میلیون سال گذشته توسط رودخانه کلرادو مورد فرسایش قرار گرفته است. هزاران سال است که آمریکایی های بومی در این محل سکونت می کنند و خانه های خود را در داخل دره و کاخ آنمی سازند. مردم پوئبلو (یک قبیله سرخپوست آمریکایی) دره گرند کنیون را مکانی مقدس می دانند و آن را زیارت می کنند.

منبع: wonderslist.com

در سنت پترزبورگ زیر کدام سقف برویم!؟
در سنت پترزبورگ زیر کدام سقف برویم!؟
موزه های شگفت انگیز رم
موزه های شگفت انگیز رم
در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت اول)
در فرودگاه چه غذایی میل کنیم؟ (قسمت اول)
۵ نقطه مهم گردشگری گوا که نباید از دست داد!
۵ نقطه مهم گردشگری گوا که نباید از دست داد!