بلیط هواپیما

صحرای نامیب، جایی که کویر به اقیانوس می رسد!

صحرای نامیب

در جنوب صحرای نامیب می توانید تعدادی از بلندترین و دیدنی ترین تپه های جهان را آن هم با رنگ های مختلف از صورتی گرفته تا پرتغالی روشن ببینید! این تپه ها تا لبه ی اقیانوس آتلانتیک هم ادامه پیدا کرده اند و یکی از سورئال ترین منظره هایی که در آن می بینید جایی است که موج های اقیانوس با صحرای نامیب تلاقی پیدا میکند. در ادامه با الی گشت می بینیم که این صحرا کجاست و به چه دلیل مشهور شده است…

صحرای نامیب
مطالب مرتبط:
۷ تصور اشتباه درباره سفر به آفریقا!
ورود به این پارک در نامیبیا ممنوع است!

ساحل دریای نامیب صدها مایل ادامه دارد و یکی از بهترین مکان ها برای دیدن این ساحل، در Swakopmund است. این منطقه که به Swakopmundهم مشهور است، بزرگ ترین شهر ساحلی کشور نامیبیا و مقصد مورد علاقه ی مردم این کشور به خصوص در تعطیلات است. از آن جا که این شهر در زمان گذشته مستعمره ی آلمان بوده است، تاثیر فضاهای آلمانی را به راحتی می توان در ساختمان ها و نوع معماری آن حس کرد.

این صحرا که در جنوب آفریقا قرار گرفته است، نام خود را از ریشه ی ناما به معنای «پهناور» گرفته است. این صحرا وسعتی معادل ۸۰۹۵۰ کیلومتر دارد و از شمال به رود یوساب و از جنوب به شهر لودریتز می رسد.

زندگی در این صحرا به چه شکل است؟

در این صحرا که بین فلات های داخلی و اقیانوس آتلانتیک محصور شده است، تعدادی از گونه های حیوانی و گیاهی زیست می کنند که توانسته اند خودشان را با شرایط وفق دهند. برای مثال گورخر کوهی، موش های کور و یا فیل های گوش کوتاه، تعدادی از این گونه هستند، علاوه بر این، گونه ای گیاه به نام Welwitschia mirabilis  هم در اینجا زندگی می کند که فقط ۲ برگ دارد و می تواند تا هزار سال زنده بماند.

صحرای نامیب در آفریقا
حیوانات صحرای نامیب

نگهداری های محلی از صحرای نامیب

اگر چه این منطقه جز مناطق محافظت شده محسوب می شود اما باز هم با تهدیدهای زیادی مانند کاشت غیر قانونی گیاه روبرو است.

آب و هوای صحرای نامیب

این صحرا سالانه کمتر از ۱ سانتیمتر باران را دریافت می کند، پس می توان گفت که صحرایی عقیم است. اگر چه نامیب تقریبا جایی بدون باران است اما آب  هوایی به آن صورت خشک ندارد و با کمال تعجب، مه در آن زیاد دیده می شود. بادهایی که در صحرا می وزد، رطوبت را با خود از دریا به سمت ساحل جابه جا می کنند و باعث می شود تا حیوانات و گیاهان بتوانند با کمترین شرایط آبی ممکن هم خودشان را وفق دهند و سازگاری پیدا کنند. شب های این صحرا بسیار سرد و روزهای آن واقعا گرم است و گاهی دمای هوا به ۴۵ درجه ی ساتیگراد هم می رسد.

عکس صحرای نامیب

الماس های صحرای نامیب

یکی از بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه هایی که در بیابان نامیب می توان پیدا کرد، الماس های آن است. از آنجا که الماس طبیعتی دارند که به راحتی قابل تشخیص و دسترسی هستند و افراد سودجو هم کم نیست، منطقه ای از این صحرا که در آن الماس ها نهفته اند، به منطقه ی غدقن شده تبدیل شده است و کاملا از دسترس عموم مردم خارج شده است.

آبشار ویکتوریا از عجایب سحرانگیز آفریقا+ تصویر
آبشار ویکتوریا از عجایب سحرانگیز آفریقا+ تصویر
در رنگ آبی شفشاون غرق شوید + ویدیو
در رنگ آبی شفشاون غرق شوید + ویدیو
هزینه های سفر به سیشل
هزینه های سفر به سیشل
گشت و گذار در زیمبابوه +‌ ویدیو
گشت و گذار در زیمبابوه +‌ ویدیو