۷ تصور اشتباه درباره سفر به آفریقا!

تصورات اشتباه درباره تصور به آفریقا

آفریقا، قاره ای پر از زیبایی و شگفتی که فقط باید رفت و آن را لمس کرد تا فهمید اینجا برای طبیعت دوستان چه بهشت پنهانی ست. خیلی ها درباره آفریقا تصورات اغراق آمیزی دارند و با این پیش زمینه فکری خیال می کنند باید قید سفر به این قاره را بزنند اما واقعیت این است که سفر به آفریقا می تواند خیلی آسان تر و امن تر از چیزی باشد که شما فکر می کنید. با الی گشت همراه باشید تا از تصورات اشتباه معمولی که درباره سفر به آفریقا وجود دارد حرف بزنیم.

حیات وحش

آفریقا فقط مساحت زیادی دارد

مطالب مرتبط:
چگونه سفر امنی به آفریقای جنوبی داشته باشیم؟
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر

آفریقا قاره ای پر از چشم اندازهای زیباست و ۵۴ کشور را در خود جای داده است در جای جای این قاره مردمی با فرهنگ های مختلف می بینید که به حدود ۲۰۰۰ زبان مختلف صحبت می کنند. اینجا جایی است که شگفتی در نقاط مختلفش موج می زند؛ «ساهارا» بزرگ ترین  صحرا و «کلیمانجارو» بزرگ ترین کوه بدون رشته کوه دنیا در این قاره قرار دارد. فقط در طول ۱۰ سال گذشته جزیره ماداگاسکار شاهد کشف ۶۰۰ گونه حیوانی جدید بود. آفریقا سرزمینی با جاذبه های متنوع است که هر گردشگری را به تعجب و شگفتی وامی دارد، می توانید در گوشه ای از قاره بر روی شن های نرم و روان نامبیا شن سواری و در جایی دیگر در تانزانیا قدم زدن روی شن های سفید را تجربه کنید. در اوگاندا به دیدن گوریل ها بروید و در رستوران های خوشمزه کشورهای دیگرش غذاهای کبابی بخورید. نباید در باره آفریقا با این همه تنوع های طبیعی به صورت کلی حرف زد باید با جزئیات به کشورهای مختلفش رفت و زیبایی هایش را کشف کرد.

سفر به آفریقا

آفریقا جای خطرناکی است

درست است که تنش های سیاسی و فرهنگی که در نقاط مختلف این قاره اتفاق می افتد تصویرش را در نظر جهانیان کمی خطرناک جلوه می دهد ولی در اینجا هم جاههای امن و زیبایی وجود دارد که نباید خود را از دیدنشان محروم کرد. تحقیقت نشان می دهد کشورهایی مثل نامبیا، تانزانیا، غنی و … حتی جایی امن تر از ایالت متحده آمریکا هستند.

تنها دلیل سفر به آفریقا کارهای بشردوستانه و سافاری است

افراد زیادی صرفا برای کارهای خیرخواهانه به آفریقا می روند و می خواهند این قاره را جایی بهتر برای زندگی کنند اما این نباید تنها انگیزه سفر به آفریقا باشد. خیلی از گردشگران که به جنبه های توریستی سفر به آفریقا فکر می کنند اینجا را فقط جایی مناسب برای سافاری و دیدن حیوانات می دانند اما در اینجا هم می توان مثل کشورهای آسیای جنوب شرقی یک کوله پشتی برداشت و به دل طبیعت زد. از کوه کلیمانجارو بالا رفت، در موزامبیک غواصی کرد، شهرهای باستانی مراکش را به تماشا نشست و صدها تفریح دیگر را در سفرنامه جذاب گردش در آفریقا نوشت.

سافاری

سفر به آفریقا پول زیادی می خواهد

شاید فکر کنید آفریقا فقط یعنی ثبت نام در تورهای سافاری گران و اقامت در هتل های لوکس! اما راه های ارزن زیادی هم برای کشف این قاره وجود دارد، فرصت هایی در گوشه و کنار این قاره نهفته است که باید از آن ها استفاده کنید تا خود را در میان دنیای جدیدی ببینید. پارک ملی های زیادی در نامیبیا وجود دارد که بدون پرداخت مبلغی گزاف می توانید سوار ماشین های مخصوص شوید و به میان حیوانات بروید. به موزامبیک بروید و ببینید چگونه می توان فقط با شبی ۱۵ دلار کلبه ساحلی گرفت و شب را تا صبح گوش به صدای امواج دریا سپرد.

آفریقا قاره ای کثیف و عقب افتاده است

مطمئنا با سفر به کشور رواندا تا مدت ها به فکر فرو می روید که چگونه می شود اینجا در دل آفریقا کشوری تا این حد تمیز باشد و از اینکه چگونه همه کلیشه های فکری تان درباره کثیف بودن آفریقا غلط از آب درآمده تعجب می کنید! البته کشورهای تمیز و پیشرفته زیاد دیگری هم در این قاره وجود دارد.

راواندا

در قاره آفریقا انواع و اقسام بیماری ها در کمین است

بیماری ابولا که در چند سال گذشته در این قاره شایع شد ترسی همه گیر را ایجاد کرد اما اروپا هم به محل شیوع این بیماری نزدیک بود. مالاریا هم از دیگر بیماری هاست که با اینکه تلاش های زیادی برای ریش کنی اش شده اما نگرانی هایی را در دل مردم می اندازد تا از سفر به آفریقا بترسند ولی به راحتی می توانید از این بیماری ها پیشگیری کنید کافیست از دکتر خود بپرسید او حتما راههای زیادی را برای در امان بودن شما پیشنهاد می دهد.

نباید تنها به آفریقا رفت، به ویژه اگر خانوم هستید

شاید اگر به دوستانتان بگویید می خواهید تنها به قاره آفریقا بروید با عکس العمل های بازدارنده آن ها روبرو می شوید. اما فقط باید بروید تا ببینید که در اینجا دلیلی برای ترس از تنها سفر کردن وجود ندارد. حتی اگر خانوم هستید تنها سفر کردن در آفریقا مثل تمام نقاط دیگر دنیاست و تفاوت چندانی ندارد البته باید نکاتی را هم رعایت کنید مثل بیشتر جاههای دیگر؛ شب در خیابان قدم نزنید، حواستان به وسایلتان باشد و حس درونی خودتان را دست کم نگیرید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد