صخره ای که ۴ هزار سال پیش با لیزر نصف شده!

صخره باستانی النسلا | Ancient Al Naslaa Rock

آبادی تیما در عربستان، از آن دست مناطقی است که به خاطر صخره های عجیب و افسانه های تاریخی اش بسیار معروف است. تیما یکی از مسیرهای اصلی روزگار باستان بوده است و زمانی به عنوان یکی از مناطق مهم در زمان شاه نابوندیوس در تمدن بابل محسوب می شد. این شهر در منابع هم آشوری و هم بابلی به عنوان منطقه ای تجاری آورده شده و همچنین سنگ های باستانی ۴ هزار ساله اش، دلیل دیگر معروفیت آن است. اما در میان همه آن ها، صخره باستانی النسا از جمله مواردی است که بسیار عجیب و متفاوت است. این صخره به گونه ای از وسط نصف شده که انگار واقعا آن را با لیزر نصف کرده اند؛ صاف و کاملا با دقت! اما خب با اینکه باورش سخت است، این صخره باستانی به دلیلی کاملا طبیعی به این شکل در آمده است که الی گشت در ادامه برای شما در مورد آن مطالبی آورده است. با ما همراه باشید:

صخره باستانی

سنگ های بیابان عربستان

مطالب مرتبط:
دریاچه ای که تابستان ها به طور کامل ناپدید می شود!
۷ کشف جدید از مصر باستان که دنیا را تکان داد+ تصویر

بیشتر شبه جزیره عربستان از سنگ آهک، ماسه سنگ و شیل (نوعی سنگ رسوبی آواری) ساخته شده که روی سپر کریستالی  عربی و مجموعه کریستالی جنوبی قرار گرفته است و این رسوبات رویی در محیط های کم عمق دریا تشکیل شده اند. در بیابان عربستان امروز، شن و ماسه های باز زده و همچنین باران های دوره ای، ماسه سنگ و بستر سنگ آهک را تراشیده و تشکل های سنگی غیر معمول را ایجاد می کنند که بعضی از آنها کاملا بی نظیر هستند.

این بلوک ها همچنین از نظر باستان شناسی نیز مهم هستند، زیرا نمونه خوبی از هنر سنگی به شمار می روند که شبیه به اسب یا شتر هستند. بخش پایین تر بلوک، همان چیزی است که یک Ventifacts یا بادساخت (سنگی که وزش شن و باد به آن شکل داده است) نامیده می شود. بادساخت ها تشکیلات زمین شناسی ایجاد شده توسط سایش شن و ماسه در برابر سطح سنگ هستند. آن ها می تواند سنگ هایی با اشکال غیر معمول و سطوح بسیار صاف ایجاد کند. صخره باستانی النسلا می توانید یک بادساخت باشد که هنوز هم در حال شکل گیری است.

صخره باستانی النسلا

فرضیه آب و لیزر

زمین شناسانی که شکستگی بین دوسنگ را مورد بررسی قرار داده اند، معتقند که احتمالا این پدیده زمانی شکل گرفت که زمین زیر آن منحرف شده و موجب جدا شدن سنگ ها از یکدیگر گشته است. همچنین گفته می شود که این پدیده شاید یک خط گسل قدیمی باشد. مواد سنگی در نزدیکی گسل ها تمایل دارند تضعیف شده و به راحتی تخریب شوند. همانطور که شن در طول سالها به شکاف سنگ رسیده است، ماده های آن ممکن است از ماسه سنگ اطراف، فرسایش تندتری داشته باشد و در نهایت باعث شکستگی این صخره باستانی شده باشند.

این شکست ممکن است از اتصال سنگ ها نیز به وجود آمده باشد. در زمین شناسی، مفاصل، شکستگی هایی هستند که از طریق سنگهایی که از طریق برخی فشارها از هم جدا شده اند، در اطراف ناحیه ضعف های قبلی ایجاد می شوند. این مفاصل می توانند بسیار صاف و به گونه ای باشند که انگار مصنوعی هستند. در شرایط آب و هوایی خاصی، یخ ها نیز می توانند شکاف هایی از طریق مفاصل و شکست ها تا جایی ایجاد کنند که این صخره باستانی از هم جدا شده باشد. چند شکاف دیگر موازی نیز وجود دارند که بسیار عجیب هستند و معلوم نیست که کدام علت، در مورد آن ها صدق می کند.

توضیحات بیشتر فراواقعی نیز پیشنهاد شده است. برخی از ناظران باور دارند که این سنگ توسط یک لیزر ساخته شده است؛ شاید توسط فرازمینی ها یا تمدن پیشرفته انسانی در دوران باستان. همیشه این امکان وجود دارد که این شکاف به صورت مصنوعی ساخته شده، اما به نظر نمی رسد که هیچ دلیل مستند و منطقی نشان نمی دهد که این صخره باستانی به دلیل نیروهای فرازمینی و مصنوعی ساخته شده باشد و تا به حال همچنین چیزی وجود نداشته است.

صخره باستانی النسلا عربستان

افراد دیگری می گویند که این صخره ها توسط مردم باستانی و هنر صخره ای شکل گرفته (rock art) اما هنر صخره ای بیشتر در حکاکی روی سنگ ها انجام می شده و به نظر نمی رسد که این موضوع ارتباطی با آن داشته باشد. پس می توان گفت که این فرضیه هم نمی تواند دلیلی باشد که این صخره بدین گونه به حالتی کاملا موازی و البته صاف، جدا شده باشد.

به هر حال هر طوری که به این صخره نگاه کنیم، هیچ دلیل منطقی پیدا نمی شود که بگوید این سنگ توسط لیزر انرژی های ماوراء الطبیعه و یا علم باستانی به این حالت در آمده باشد.

با اینکه ما می دانیم که شکستگی های بسیار مستقیم در سنگ ها تقریبا مصنوعی هستند، در حال حاضر پدیده ای طبیعی، احتمال بیشتری برای توضیح این پدیده دارد و همچنین ما هیچ مدرکی نداریم که انسان های باستانی از لیزر استفاده می کرده اند و یا اینکه از موجوداتی فرازمینی برای نصف کردن این صخره به زمین آمده اند! نمونه های زیادی در طبیعت سراسر دنیا وجود دارد که در لحظه اول به نظر می رسد که مصنوعی است اما در حقیقت پدیده ای طبیعی باعث آن شده است.

طرحی روی صخره باستانی النسلا

توضیح ساختارهای طبیعی و مصنوعی

انسان ها همیشه نیاز به توضیح الگوهای جهان اطراف خود دارند و گاهی اوقات، زمانی که قادر به کشف یک فرایند طبیعی نیستند معمولا فرض می کنند که این پدیده به شکلی مصنوعی ساخته شده است. شاید در برخی از مواقع این پاسخ صحیح باشد، اما در بیشتر موارد، چیزی که ما فکر می کنیم دلیلی کاملا علمی داشته و یک فرآیند کاملا طبیعی باعث آن شده است.

گاهی انسان ها برای توضیح پدیده هایی همچون همین صخره باستانی به روایاتی توجه می کنند که از باستانیان چرخیده و حالا به ما رسیده است. با اینکه تجربیات گذشتان بسیار غنی و مهم است، اما بهتر است که در برابر عجایبی که می بینیم، عجولانه عمل نکرده و کار را به علم بسپاریم.

منبع: www.ancient-origins.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد