بلیط هواپیما

صخره های جالبی که شاهکار طبیعت اند + تصویر

صخره های عجیب

در نقاط مختلف دنیا صخر های طبیعی زیادی را می بینید که عناصری مثل حرارت، باد، باران و فرسایش آن ها را به این شکل و شمایل در آورده است. کاری که طبیعت با کمک این ابزارها در روی بوم نقاشی زمین انجام می دهد هم تماشایی است و هم ما را به فکر فرو می برد.  طبیعت، هنرمندی فوق العاده صبور است و صخره های طبیعی و باورنکردنی را در طول میلیون ها سال به آهستگی شکل می دهد. می خواهیم تعدادی از صخره های عجیب دنیا را معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

سازه های صخره ای طبیعی باورنکردنی

صخره ی Arbol de Piedra

مطالب مرتبط:
صخره های مواج هایدن در استرالیا+ تصویر
صخره هایی که نمی افتند

این صخره به تنهایی در گوشه ای از پناهگاه ملی در جنوب غربی بولیوی شکل گرفته است. این صخره شبیه درخت کوتاه ۷ متری است و به همین دلیل همه به آن درخت سنگی می گویند. این سازه ی صخره ای به خاطر فرسایش سنگ ماسه ها در اثر بادهای شدید درست شده است.

صخره ی Arbol de Piedra

صخره ی  Externsteine

برای دیدن این سازه ی صخره ای منحصربفر باید به شمال آلمان بروید. اینجا از زمان ما قبل تاریخ مکان مقدسی بود و بعد ها مسیحی ها از آن استفاده کردند. این صخره ها از ۵ ستون سنگ آهکی عظیم تشکیل شده اند. گاهی در اواخر قرن ۸ راهب هایی که در غار زندگی می کردند بر روی صخره ها کنده کاری های مذهبی انجام می دادند. کلیسایی بر روی یکی از ستون ها هست که برای رسیدن به آن باید از روی پل بگذرید.

صخره ی Externsteine

Twyfelfontein Organ Pipes

اگر عاشق زمین شناسی باشید حتما از دیدن سازه های صخره ای ارگان پایپ در نزدیکی پارک ملی Twyfelfontein در نامبیا لذت می برید. ستون هایی که در کناره های صخره ای کوچک ردیف شده اند و لوله ای شکل هستند. این صخره ها ۱۲۰ میلیون سال قبل درست شدند یعنی زمانی که همیشه فعالیت های آتشفشانی رخ می داد.

ارگان پایپ

صخره ی Man Pupu Nyor

اسم این صخره به معنی کوه کوچک خداست. ۷ سازه ی صخره ای اینجا که بالای ۴۲ متر ارتفاع دارند از شگفتی های زمین شناسی هستند و در دل کوه های اورال روسیه قرار دارند. این صخره های عظیم و محسورکننده طوری در کنار هم قرار گرفته اند که انگار در این فلات هموار پادشاه می کنند. برای رسیدن به این صخره ها باید از هلیکوپتر یا اسنومبیل استفاده کنید.

صخره ی Man Pupu Nyor

صخره ی موجی

صخره ی موجی در غرب استرالیا دقیقا شبیه امواج اقیانوس است. این صخره که به آن صخره ی هایدن می گویند در یک سمت تپه شکل گرفته اند و صخره های گرانیتی آن به ۲٫۶۳ میلیارد سال قبل برمی گردد.

صخره ی موجی

Devil’s Town

اینجا پر از سازه های صخره ای مناره ای شکل است. حدود ۲۰۲ سازه ی صخره ای اینجا ۲ تا ۶ متر طول دارند و از فرسایش درست شده اند.

Devil's Town

Domes de Fabedougou

این سازه های صخره ای در جنوب غربی کشور بورکینافاسو از دیگر شگفتی های طبیعی هستند. هر کدام از این صخره ها شکلی منحصربفرد دارند؛ بعضی از آن ها بلند و باریک اند در حالی که دیگری کوتاه است و پهنای بیشتری دارد. این صخره های سنگ آهکی ۱٫۸ میلیارد سال قبل وقتی این منطقه زیر آب بود درست شدند. اینجا محلی عالی برای عاشقان صخره نوردی است چون می توانید از روی گنبدهای این صخره ها بالا بروید.

Domes de Fabedougou

منبع: touropia.com

سالار د یونی در بولیوی، بزرگ ترین صحرای نمک جهان
سالار د یونی در بولیوی، بزرگ ترین صحرای نمک جهان
با این دلایل به آمازون جهنم سبز می گویند!
با این دلایل به آمازون جهنم سبز می گویند!
زوکالو، مهمترین میدان مکزیکو سیتی
زوکالو، مهمترین میدان مکزیکو سیتی
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!
ترسناک ترین تاب دنیا شما را به آخر جهان می برد!