بلیط هواپیما

باشکوه ترین طاق های صخره ای دریایی در جهان

طاق های صخره ای

طاق های صخره ای که در میان دریاها ایجاد شده، پدیده ای جالب می باشد که طبیعت به کمک اقیانوس ها آن ها را به وجود آورده است. این صخره ها معمولا از یک بخشی با سنگ نرم تشکیل شده که در طی میلیون ها سال در اثر برخورد امواج حفره ها و تونل هایی درون آن ایجاد و باعث به وجود آمده این طاق های صخره ای گردیده است. برخی از این قوس ها  و طاق ها از طریق ساحل قابل دسترس بوده و برخی دیگر نیز نیازمند استفاده از قایق برای رسیدن به آن است. از طرفی تعدادی از آن ها به اندازه ای بزرگ بوده که به راحتی می توان از میان آن عبور کرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با این طاق های صخره ای باورنکردنی که با قدرت طبیعت ایجاد شده آشنا نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

طاق های صخره ای

صخره های هوپول | Hopewell Rocks

مطالب مرتبط:
باورنکردنی ترین شهرهای صخره ای در جهان
معرفی صخره های شگفت انگیز جهان
با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!

صخره های هوپول یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی کردن با طاق های صخره ای جهان می باشد. این طاق های صخره ای که متعلق به استان نیوبرانسویک (New Brunswick) می باشد در ساحل این منطقه در خلیج فوندی (Fundy) کشور کانادا قرار گرفته است. این بدین معنی است که گردشگران می توانند به راحتی از کنار این ساختارهای صخره ای عبور کرده و در کنار آن وسایل پیک نیک خود را فراهم آورند. این خلیج دارای بالاترین میزان جزر و مد در جهان می باشد. بنابراین زمانی که سطح آب بالا است، بازدیدکنندگان می توانند به وسیله قایق ها از میان این طاق صخره ای عبور نموده تا قدرت طبیعت را از نزدیک مشاهده نمایند

صخره های هوپول

طاق هونوپو | Honopu Arch

قوس هونوپو به عنوان بلندترین طاق در هاوایی شناخته می شود و این را می توانید در سواحل ناپالی (Na Pali) در جزیره کاوای (Kaua’i) مشاهده نمایید. این طاق های صخره ای در نقطه ای از جزیره قرار گرفته که دسترسی به آن تنها به وسیله قایق می باشد و البته نیاز است تا مسافتی را نیز شنا کنید زیرا قایق ها نمی توانند بیش از اندازه نزدیک ساحل شوند. این قوس باورنکردنی بیشتر به یک پل شباهت داشته زیرا در محدوده آن آبشاری واقع شده که از طریق این طاق فرو می ریزد. در هر طرف از این قوس، یک ساحل کوچک و طبیعت زیبا قرار گرفته است. این زیبایی های طبیعت که حاصل قدرت آن می باشد در سال ۱۹۷۶ در فیلم کینگ کنگ و در سال ۱۹۹۸ در فیلم شش روز و هفت شب فیلم برداری گرفته شده است.

طاق هونوپو

پناهگاه ساحلی کتدرال | Cathedral Cove

پناهگاه ساحلی کتدرال یکی از جاذبه های برتر در شبه جزیره کرومندل (Coromandel) در نیوزیلند می باشد که تنها از طریق قایق یا به وسیله شنا کردن می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این منطقه دارای دو ساحل زیبا بوده که توسط یک طاق صخره ای بزرگ از یکدیگر جدا شده اند. این طاق همانند قوس های کلیسای جامع بوده و دارای عظمتی خاص می باشد. در امتداد این ساختار باورنکردنی طبیعت می توانید ساحل شنی با درختان سایه دار را مشاهده نمایید که محلی مناسب برای گذراندن یک پیک نیک است.

پناهگاه ساحلی کتدرال

ال آرکو | El Arco

ال آرکو یکی از طاق های صخره ای و قوس های دریایی طلایی می باشد که در انتهای شبه جزیره باجا (Baja) در نزدیکی کابو سن لوکاس (Cabo San Lucas) واقع شده است. همچنین این منطقه به نام انتهای سرزمین ها (Land’s End) نیز شناخته می شود زیرا در صورتی که یک قط مستقیم به سمت جنوب بکشید، خشکی بعدی که مشاهده خواهید کرد قطب جنوب می باشد. ال آرکو از سراسر کابو قابل مشاهده بوده اما بازدیدکنندگان می توانند برای دیدن این ساختار شکل گرفته از قدرت طبیعت با قایق به آن نزدیک شوند. ال آرکو دقیقا در نقطه ای قرار گرفته که اقیانوس آرام با دریای کورتز برخورد می نماید.

ال آرکو

پلایا دلاس کتدرالز | Playa de las Catedrales

پلایا دلاس کتدرالز یا ساحل کلیسایی در نزدیکی ریبادو (Ribadeo) اسپانیا واقع شده است. این ناحیه همچنین به عنوان پلایا دآگواس سانتاس (Playa de Aguas Santas) یا ساحا آب مقدس نیز شناخته می شود. دلیل این نامگذاری وجود طاق های صخره ای قوسی شکل و متعددی است که همانند ساختارهای کلیسایی می باشد. برخی از این قوس ها و طاق ها را تنها در زمانی می توان دید که آب در سطح جزر قرار گرفته باشد. این ساختارهای باورنکردنی که حاصل قدرت طبیعت می باشد در خلیج بیسکای (Biscay) واقع شده و در زمان جزر آب می توانید از آن ها دیدن نمایید. زمانی که سطح آب بالا آمده و مد می شود، شرایط برای بازدیدکنندگان مناسب نخواهد بود.

پلایا دلاس کتدرالز

ساحل لگزیرا | Legzira Beach

ساحل لگزیرا در جنوب آگادیر (Agadir) واقع شده و یکی از منحصر به فرد ترین سواحل کشور مراکش می باشد. احتمالا این منحصر به فرد بودن به دلیل طاق های صخره ای موجود در سواحل این ناحیه می باشد. این طاق ها به اندازه ای بزرگ بوده که وقتی کسی در زیر آن قرار می گیرد همانند یک عروسک به نظر خواهد رسید. این قوس ها و طاق های صخره ای باورنکردنی در زمان غروب آفتاب به رنگ قرمز شدهع و صحنه ای شگفت انگیز از قدرت طبیعت را نشان می دهند. این ساحل از جمله مکان هایی است که برای پاراگلایدر مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر آن می توان از دیدن این طاق های صخره ای لذت برد.

ساحل لگزیرا

دروازه داردل | Durdle Door

دروازه داردل بخشی از یک صخره بوده که از ساحل دریایی دورست (Dorset) در انگلستان خارج شده است. این ساختار از طاق های صخره ای باورنکردنی دارای مالک خصوصی بوده اما بازدید از آن برای عموم آزاد می باشد. مواد موجود در صخره اغلب از سنگ آهک می باشد و فاصله دهانه قوس طاق تا زمین در حدود ۱۲۰ متر می باشد. برای رسیدن به دهانه این طاق صخره ای نیاز به استفاده از قایق نبوده اما مسیر پیاده روی آن دارای مسیری شیب دار است. دروازه داردل دارای قدمتی ۱۴۰ میلیون ساله بوده و در یکی از زیباترین سواحل ژوراسیک قرار گرفته است.

دروازه داردل

طاق های صخره ای که به آن قوس های طبیعی نیز گفته می شود، شکلی سنگی بوده که دهانه ای در زیر آن به دلیل ساختار نرم صخره در اثر ضربات امواج دریا به وجود آمده است. این طاق های صخر ای اغلب شگفت انگیز و باورنکردنی می باشند زیرا به نوعی قدرت طبیعت را به نمایش خواهند گذاشت.

منبع: www.touropia.com

تجربه هیجان انگیز درمان با ماهی ها
تجربه هیجان انگیز درمان با ماهی ها
تایوان از نگاه دوربین + ویدیو
تایوان از نگاه دوربین + ویدیو
این مکان ها بر روی زمین متعلق به فضایی هاست!
این مکان ها بر روی زمین متعلق به فضایی هاست!
ایچری شهر، قدیمی ترین جاذبه ی باکو
ایچری شهر، قدیمی ترین جاذبه ی باکو