معرفی صخره های شگفت انگیز جهان

صخره های شگفت انگیز جهان

سازه های صخره ای منحصر به فردی در جهان وجود دارند که به عنوان جاذبه گردشگری در آن کشور محسوب می شوند. طبیعت بسیار فوق العاده بوده و انسان ها به نحوه های مختلفی از این منابع طبیعی استفاده می کنند. کوه های بلند، آبشارهای زیبا، سواحل طلایی، جنگل های پر درخت و تغییرات آب و هوایی همگی موجب می شود تا تمایل داشته باشیم زمان خود را در این طبیعت زیبا سپری کنیم. افراد به دنبال چیزهایی هستند که منحصر به فرد باشد تا با دیدن آن ها نفس در سینه حبس شود. یکی از این زیبایی ها و جاذبه ها سنگ ها و صخره هایی شگفت انگیز هستند که موجب زیبایی مکان ها و مناظر می شوند. تعدادی از این سنگ ها باستانی بوده و برخی دیگر نیز شگفت انگیز و انرژی بخش می باشند. در زمین بهشتی وجود ندارد اما گاهی می توان قسمتی از آن را مانند این صخره ها مشاهده کرد. در این مطلب با الی گشت همراه باشید تا با یکدیگر چندین مورد از صخره های شگفت انگیز جهان را بشناسیم.

صخره های شگفت انگیز

صخره های آفرودیت | Aphrodite Rocks

مطالب مرتبط:
با ایستادن در بالای این صخره ها سرگیجه می گیرید!
کلیسایی صخره ای بر فراز ابرهای گرجستان
صخره ای که ۴ هزار سال پیش با لیزر نصف شده!

اینجا یک نقطه بسیار مشهور در پافوس به عنوان یکی از شهرستان های قبرس می باشد. همچنین این منطقه به Petra Tou Romiou به معنی صخره های یونانی نیز شهرت دارد. محبوبیت این صخره ها به دلیل اعتقادات اسطوره شناسی یونانی است که بر این باور هستند که آفرودیت به عنوان الهه عشق و زیبایی در اینجا متولد شده است. بر همین اساس این اعتقاد وجود دارد که شنا کردن در اطراف این صخره های شگفت انگیز موجب زیبایی ابدی می شود.

صخره های آفرودیت

صخره های قدیمی هری | Old Harry Rocks

این صخره ها در فاصله ۱۰ کیلومتری از جنوب منطقه Poole و Bournemouth در انگلستان واقع شده اند. جالب است که قدمت این صخره ها به دوره کرتاسه یعنی حدود ۶۰ میلیون سال پیش باز می گردد. این ساختارهایی که از سنگ گچ تشکیل شده اند به دلیل فرسایش توسط دریا به طور مداوم در حال تغییر می باشند. این فرسایش ها موجب شد تا صخره ای به نام wife به طور کامل از بین رفته و تنها پایه آن باقی مانده است که در هنگام جزر دریا می توانید آن را مشاهده نمایید. صخره های قدیمی هری جزء میراث جهانی یونسکو قرار داشته و شما می توانید در انتهای ساحل ژوراسیک آن ها را مشاهده نمایید.

صخره های قدیمی هری

صخره های آیرس | Ayers Rocks (Uluru)

اگر فردی بخواهد یک نشانه طبیعی از استرالیا را بیان کند نمی توان چیزی معروف تر از صخره های آیرس و یا اولورو را نام برد. این صخره ماسه سنگی که در قلمرو شمال یا همان استرالیای مرکزی واقع شده است یکی از صخره های شگفت انگیز در نوع خود بوده که ارتفاع ان به ۳۱۸ متر می رسد. مساحت دور آن بر اساس پایه اش محاسبه شده و چیزی در حدود ۹ کیلومتر می باشد که با تغییر رنگ خود در طلوع و غروب آفتاب مشخص می گردد. تغییر رنگ آن را می توانید از طریق ویدئوهایی که از این صخره گرفته شده مشاهده نمایید.

صخره های آیرس

صخره آربول دپیدرا | The Arbol de Piedra

این صخره ها که در کشور بولیوی واقع شده اند یکی دیگر از نمونه های خیره کننده فرسایش سنگ های آتشفشانی است که در طول یک دوره توسط بادهای بسیار شدید ایجاد شده و باریک شده است. منحصر به فردترین این صخره ها Desierto Siloli در بولیوی بوده که از دیگر صخره ها جدا شده و همانند یک درخت شکل گرفته در ارتفاع ۴۶۰۰ متری می باشد.

صخره آربول دپیرا

پل جاویدان | Immortal Bridge

به نظر می رسد که در عصر یخبندان تشکیل سنگ ها در کوه های تای و استان شاندونگ در کشور چین صورت گرفته است که شامل سه صخره بزرگ و چندین صخره کوچکتر می باشد. کوه تای به عنوان کوهی مقدس در کشور چین به شمار می آید و این شکل صخره های شگفت انگیز به عنوان پل جاویدان مشهور می باشد که محلی ها اعتقاد دارند در طول زمان این پل آزمایش شده است.

صخره پل جاویدان

خائو تاپو یا جزیره جیمز باند | Khao Ta-Pu

کسانی که فیلم جیمز باند یا مردی با تفنگ طلایی را دیده باشند، این صخره معروف در تایلند را به خاطر می آورند. این صخره معروف به عنوان بخشی از پارک ملی دریایی Ao Phang Nga از سال ۱۹۸۱ به جذب گردشگران مشغول است. این صخره که از جنس آهک است با ۲۰ متر ارتفاع که بالای آن قطورتر می شود به عنوان جاذبه ای برای گردشگری این منطقه مورد استفاده قرار می گیرد البته به دلیل جلوگیری از آسیب رسیدن به این صخره محدودیت هایی برای قایق های گردشگران در نظر گرفته شده است.

صخره جزیره جیمز باند

کانستینن وگسوی | Kannesteinen Vågsøy

این صخره بزرگ در حوضه آب های نزدیک روستای Oppedal تحت نظارت شهرداری Vågsøy در کشور نروژ واقع شده است. این صخره قارچ مانند بزرگ که ۳ متر ارتفاع دارد همانند سنگ های هزاران ساله بوده که از لحاظ هنری به وسیله دریا ساخته شده است و امواج دریا با تخریب هایی که در این صخره های شگفت انگیز به وجود آورده است شکل خاص و ویژه ای به آن داده اند.

صخره کانستینن وگسوی

صخره تعادل | Balancing Rock

این صخره های شگفت انگیز در جزیره لانگ در کانادا واقع شده است. به نظر می رسد که برای هزاران سال است که به صورت متعادل ایستاده است. این قطعه بخشی از یک صخره بزرگ بوده که در اثر فرسایش به شکلی ایستاده در آمده است. این صخره حدود ۹ متر ارتفاع داشته و بدون هیچ گونه پشتیبانی ایستاده است که باعث شده تا به عنوان یک جاذبه طبیعی در نظر گرفته شود.

صخره تعادل

صخره هودوس | Hoodoos

یکی دیگر از تشکیلات سنگی به عنوان صخره های شگفت انگیز که گردشگران را به سوی خود جذب می کند صخره هودوس در منطقه بیابانی Ah-Shi-Sle-Pah در شمال شرقی نیو مکزیکو است. صخره هودوس توسط نوعی متفاوت از مقاومت در مقابل فرسایش خاک در ماسه سنگ ها ایجاد شده است. به طور شگفت انگیزی بخش بالایی آن که به نام سنگ کاپ شناخته می شود سخت ترین بخش صخره بوده و از بخش های زیرین که نرم تر می باشند محافظت می کند. در اکثر مناطق بیابانی این منطقه می توانید انواعی از هودوس را از ارتفاع ۵ تا ۱۰۰ فوت مشاهده نمایید. در عین حال ساختار آن ها نیز تفاوت های گسترده ای با یکدیگر داشته که بسته به ترکیبات معدنی و رنگ آن ها و همچنین سختی یا نرمی هر کدام موجب ایجاد لایه های قابل مشاهده در اثر فرسایش می گردد نمایان می شود. تعداد بسیار زیادی از نوع صخره های هودوس در مساحتی در حدود ۲۶ کیلومتر مربع گسترده شده اند که البته این منطقه حفاظت شده می باشد زیرا تعداد زیادی فسیل نیز در اینجا یافت شده اند.

صخره هودوس

صخره های آشیما | Ashima

این صخره های شگفت انگیز بخشی از یک جنگل سنگی است که در مساحتی در حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع پراکنده شده و در منطقه Lunan از استان یونان در کشور چین قرار گرفته است. این ساختارهای بی شمار از سنگ ها دارای اشکال مختلفی مانند ستون های بالا، کوهان شتر و یا طرح فیل می باشند که به علت خشم طبیعت از سنگ های آهکی در میلیون ها سال پیش ایجاد شده است. قله آشیما بر اساس باورهای دختر آشیما از اقلیت هانی در چین گرفته شده که بسیار مورد احترام می باشد.

صخره آشیما

صخره های جیانت | Giant’s Causeway

سایت میراث یونسکو واقع در شهرستان Antrim در ایرلند شمالی، یکسری صخره های شگفت انگیز غول پیکر و پر زرق و برقی را به نمایش می گذارد که نتیجه خشم طبیعت و فوران های آتشفشانی است. این صخره های ستونی که از جنس بازالت می باشد و تعداد ان ها به بیش از ۴۰ هزار عدد می رسد توسط خنک کننده های سریع گدازه تشکیل شده و اغلب شش ضلعی می باشند. شکل گیری این صخره ها به گونه ای شگفت انگیز است که گویی انسان آن ها را سا خته است. این سایت همچنان به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی ایرلند به شمار می رود.

صخره جیانت

صخره اسب سواری | Horseshoe Bend

در خارج از شهر آریزونا در ایالات متحده صخره های شگفت انگیزی به نام صخره اسب سواری وجود دارد. این صخره یک جاذبه طبیعی خاص بوده و در کنار رودخانه کلرادو قرار گرفته است به طوری که شیب آن نفس را در سینه حبس می کند. با تغییر در موقعیت خورشید تغییرات چشمگیری می تواند در میزان روشنایی و تصویر از این صخره اتفاق افتد. این منطقه گاها برای توریست ها ترسناک بوده زیرا در حاشیه صخره هیچ محافظی وجود ندارد اما گردشگران می توانند به کمک قایق ها در داخل رودخانه حرکت کرده و از تمامی زوایا این صخره های شگفت انگیز را ببینند.

صخره اسب سواری

این کره خاکی را سراسر شگفتی فرا گرفته است، با نگاه به دریاها، خشکی ها، جنگل ها، کوه ها و … متوجه می شویم که طبیعت در جهت ایجاد تغییرات خودش به صورتی بهینه عمل می نماید و بهتر است که انسان ها کمتر دخالتی در آن ها داشته باشند زیرا ممکن است این خشم طبیعت انسان ها و ساخته های آن ها را نیز از بین ببرد.

دیدن این مناطق شما را وحشت زده می کند!
دیدن این مناطق شما را وحشت زده می کند!
مکان هایی رویایی ولی واقعی به روایت تصویر
مکان هایی رویایی ولی واقعی به روایت تصویر
۱۰ مورد از دیدنی ترین استخرها با نمای پانوراما(قسمت اول)
۱۰ مورد از دیدنی ترین استخرها با نمای پانوراما(قسمت اول)
سفری هیجان انگیز به جشنواره های برف و یخ
سفری هیجان انگیز به جشنواره های برف و یخ

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code