طاق پیروزی پاریس

از طاق پیروزی در شهر پاریس بیشتر بدانید

از دیدنی های فرانسه در شهر پاریس طاق پیروزی است که به نوعی نماد مقاومت و یادآور جنگ های فرانسه شده است. کمتر گردشگری است که در سفر به پاریس این طاق را ندیده باشد چرا که این طاق بزرگ با ارتفاع حدودا ۴۹ متری و عرض ۴۴ متری در انتهای خیابان شانزلیزه و در میدان معروف شارل دوگول قرار دارد و به پاریس رنگ و بوی تاریخی داده است. این طاق سمبلی برای بزرگداشت جنگ های دوران ناپلئون و جنگجویانی است که جانشان را در راه فرانسه از دست داده اند. قدمت ساخت این طاق به سال ۱۸۰۶ و به دستور شخص ناپلئون برمی گرددو نمادی برای یادآوری جنگ های او شد. طراح بنا فردی به اسم ژان شارگرین بوده است و چیزی حدود سی سال ساخت طاق زمان می برد. با الی گشت همراه باشید تا از طاق پیروزی در پاریس بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
تاریخ فرانسه
جاذبه های تماشایی فرانسه
طاق پیروزی

بعد از مرگ ناپلئون پیکر او را به زیر این بنا آورده و بعد به مقبره اش می برند.  بعد از او مراسم های ترحیم افراد معروف و بزرگ در اینجا برگزار شد، برای مثال با مرگ ویکتور هوگو پیکر او را نیز به اینجا آوردند و مردم بسیاری برای احترام و بزرگداشت او در جوار این طاق جمع شدند. طاق پیروزی برای دو قرن است که شاهد حوادث تلخ و روزهای شاد فرانسه بوده است، ارتش فرانسه به افتخار اینکه توانست نازی ها را از کشورشان بیرون کنند روبروی این کاخ رژه رفت.
با رفتن به سوی این طاق در زیر آن آرامگاهی را خواهید دید که متعلق به یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول است، در قسمت شرقی و پایین طاق نیز یک آتش همیشگی روشن است تا یاد سربازان گمنام جنگ های فرانسه را زنده نگه دارد. هر روز حوالی بعد از ظهر این آتش در آئیین خاصی با گاز طبیعی جان تازه ای می گیرد. معماری طاق پیروزی شما را به یاد طاق های دوران رم باستانی می اندازد، گرچه باید بگوئیم نسبت به آن طاق ها بسیار بزرگتر است. در دیوارهای داخلی طاق نیز نام فرمانده های جنگ های فرانسه را دیده می شود. نقش ها و تصاویری که در طاق بنا شده اند راوی استقامت فرانسوی هاست، روی بنا نقش افرادی را می بینید که با دست های خالی در حال نبرد با جنگجویان مسلح آلمانی هستند.

نمایی از پایی طاق

با اینکه طاق پیروزی در یک موقعیت ممتاز مکانی قرار گرفته و علاوه بر آن دارای معماری تماشایی و عظمت باشکوهی است اما بُعد معنوی و باارزش آن است که بسیاری از گردشگران را جذب می کند. افراد زیادی در جنگ های فرانسه کشته شدند چرا که تاریخ فرانسه شاهد جنگ های بسیاری در طول قرن ها بوده است. حالا این بنا یادآور آنهایی شده است که رفته اند، حتی آنهایی که گمنام دفن شده اند.
برای تماشای طاق پیروزی پیشنهاد می کنیم میدان شارل دوگول را انتخاب نکنید! چرا که یکی از شلوغ ترین میدان های پاریس همین میدان است، دیگر خودتان تصور کنید میدانی که دوازده خیابان به آن می رسد چقدر شلوغ می شود، راه میان بر برای رسیدن به طاق استفاده از پاساژی در زیر زمین است که به آن ختم می شود.
پیشنهاد می کنیم اگر قصد تماشای طاق را دارید بلیط ورودیه آن را خریداری کنید و به بالای آن بروید تا نمای زیبایی از شهر پاریس را ببینید.

نمایی از طاق پیروزی پاریس

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد